Vyměřený čas

Andy.222

Je pravda, že samotný nápad s časem je mnohem zajímavější než film sám. Jako akčňák nic moc (hlavní hrdina je nezastavitelný "masič", ale tak nějak mu při tom chybí styl, jaký by na jeho místě měl třeba takový Willis, nebo Brosnan. Prostě je tak nějak postřílí/zmlátí a jede se dál) a Amanda si mohla odložit trochu víc. Líbily se mi některé detaily ve filmu, jako například ten kněz v Misii, to že časová policie má minimální denní příjem, že tu byla aspoň snaha aby všichni vypadali mladě (která se tedy místy nepovedla) i ten graf znázorňující "tok času". Přesto přese všechno to stojí za zamyšlení - chceme celý život proběhnout? ()

Nalito

Veľmi zaujímavá myšlienka s časom ako peniazmi, ale nemám rada, keď je vo filme veľa nedomyslených vecí, vtedy ma to nenúti rozmýšľať...napr. ako vykradli všetky tie banky, prvú tak, že do nej nabúrali, ok, ale trezor bol z nejakého dôvodu hneď otvorený, ďalšie banky tiež bez problémov vykradnuté..medzitým si nahrabali dostatok času, ktorý im zlodej času ukradol, ale hneď ho získali aj späť, tak PREČO keď ich naháňal policajt, zrazu mali už len minútu? kde to celé stihli bez rozmyslu rozhajdákať? tri hviezdy dávam kvôli tej celej nedomyslenosti a aj kvôli herečku, ktorú fakt nemám rada. ()

breebee

Tenhle film jsem viděla 2x a pořád si úplně nejsem jistá hodnocením, ale hvězdy dávám tři, protože by to bylo nefér vůči některým lepším filmům, kterým jsem dala 4. Nicméně je to moje subjektivní hodnocení, takže si to můžu dovolit. Začnu tím, co hodnotím pozitivně - Amandu, protože wow, krásnější snad v žádném filmu nebyla. A teď doopravdy. Hodně dobrý námět. Ale vážně hodně dobrý, za námět 5 hvězd bez debaty. Teda pokud tím snad autor nechtěl poukázat na něco reálného... Jen to zpracování, já nevím, asi má až moc hluchých míst. Je to vlastně takový novodobý Robin Hood a přesně tak stejně je to i naivní. Někteří lidé mají víc, neptejte se jak, prostě mají. A jiní nemají nic. A pak je tu Justin, který se to rozhodně změnit, protože tak to přece není fér. A jako na každého outsidera v hlavní roli se na něj usměje štěstěna a záhadným cizincem je obdarován veškerým časem světa. A tak místo toho, aby si koupil rychlé auto, hezký dům a našel pěknou ženu, rozhodne se zrušit celý systém svého malého světa. Možná chtěl prostě jen zažít dobrodružství. A nejlepší byl stejně Cillian Murphy v koženém kabátu. A teď už vím, proč jen 3*. ()

james11

Nečekal jsem, že se stanu fanouškem filmu, ale rozhodně jsem čekal alespoň trochu solidní film. Zajímavá myšlenka, že se platí časem se ale podle mě neprovedla vůbec dobře. V první řadě nechápu, jak mohla Justinova sexy mamka poctivě doklepat padesátku tímhle stylem, ale to by bylo to nejmenší. Mám takový pocit, že většina lidí by se ani nemohla dožít, tolik toužených 25 let, ale rodiče by to prostě neutáhli. Jak vůbec může fungovat půjčování času? Řekl bych, že většina lidí by svůj dluh nesplatila a sprostě by umřela s nulou na hodinkách. Proč je dobrák Justin hned od začátku v hledáčku policistů, ale když dlouholetý zloděj času ukradne století Justinově buchtě (čímž rozhodně překročil hranice o kterých mluvil - mimoto sám ty hranice nedodržoval, když chtěl okrást toho prvního pracháče) a poldům je to šuma fuk... Je tam prostě moc věcí, co jsou podle mě hloupě udělaný. Mám z toho tak pocit na 50%, dávám 3 hvězdičky, ale neměl bych špatný pocit ani kdybych dal 2. ()

Naby

Zajimavy scifi. Rozhodne se mi líbila gradace filmu, které hodne napomahalo hlavni tema. Co me ale přišlo trosku moc byl ten utopisticky pribeh a ne jenom jednou, ale hnedle 2x. Proste zajimava pohádka, ktera se nedá brát tolik vázne a ktera pobaví! Pokud vam nevadí trocha utopie a mate rádi mladé sexy herecké obsazeni, tak urcite doporucuju. Celkem 3,4* = 3* ()

Mesmeric

Vrchní logik filmu by měl dostat přes držku. Skvělá myšlenka, ale ty logické lapsusy to byl teda nářez. Jdu si takhle po ulici, otřu se o hezkou blondýnu....a jeje čas je doslova v prdeli. Myslím, že to ušukání se k smrti nebude daleko od pravdy..... ()

Vlkodlak13

Svým způsobem pěkný a povedný film. Začíná sice celkem smutně, ale potom se ubírá jiným, správný směrem. I když je tento film zaměřen spíše jako akční, sci-fi thriller, tak je tam i pár vtipných scén, které mě vždy pobaví a to když Sylvia střelí do auta, které právě přepadli nebo když se učí střílet. Jinak tento film bude asi stále "aktuální", protože toto pojetí světa, kde nevládnou peníze, ale čas, je celkem děsivě zajímavý. Timberlake a Seyfried do tohoto filmu pasují a taky se hodí i k sobě. Taky je hezké v tom filmu vidět, jak i v takto těžkých chvílích, kdy lidé žijí ze dne na den, chce stejný člověk těm druhým pomoct a jak se k němu přidá "ta z druhé strany". ----- Rozhodně doporučuji shlédnout. ()

ian.draco

76% a 196. nejoblíbenější film mě utvrdili v tom, že si ten čas ani nezasloužíme a čím dřív se zničíme tím lépe. ()

Dupac

Vážně je to o tom, jak zlý miliardář ukradne lidem čas a chrabrý jánošík Justin s využitím miliardářovy šukézní dcerky splní sen všech mladých vystajlovaných proletářů po spravedlivém světovém řádu? Poděkování Rogerovi Deakinsovi, že to nedomyšlené svrhávání buržoustů má aspoň sexy vizuál. ()

Beaka9

Ocenuji napad, ten je vazne dobry. Prvnich asi 40 minut, vlastne do chvile, nez se zapojila slecna Weisova, byl dej vazne hodne dobry. Potom vsak spad filmu nejak ustrnul. Hlavni postavy nam nejak moc mluvily a malo se hybaly. Napeti a tim i nadseni opadlo. Bohuzel. Ale na tech 76 % to je. ()

mirodevil

Vynechám–li skutečnosti, že film neměl ani hlavu ani patu, že se často utápěl v absurdní nelogice, které se vlastně ani nechtěl vyhnout, tak mi tu zbyde akorát tak Ztracenej čas... Nicméně Justin překvapil a Amanda byla sexy... Všechno 45% ()

P@\/EL

Povedený sci-fi thriller, který v sobě skrývá obrovský potenciál, jenž byl ovšem využit jen tak napůl. Samotný nápad, který prakticky realizuje známe přísloví "Čas jsou peníze!" je naprosto geniální. Některé detaily jsou tady vkutku nápadité a propracované. Celkový dojem však kazí jednoduchý a nevýrazný děj, který ten skvělý nápad s časem trochu potápí. To ještě navíc zmíním závěr filmu, který byl bez pořádného rozuzlení či jakékoliv pointy. ()

Mistr119

Především se mi líbí myšlenka a otázka, jak by to na světě bylo, kdyby se platilo časem. Když bych si to převedl zpětně na peníze, tak by se jednalo o akční film, kde se dva gangsteři snaží rozdat co nejvíc peněz chudým. Je tady ovšem ona rovina času, navíc otázka, jestli to, co je nám nastolováno jako kladný hrdina ten kladný hrdina opravdu je, jestli to není jen revolucionář, díky němuž padne dobře fungující systém a stejně to pak bude tak, že se vlastně nic nezmění. Je dobré o tom pouvažovat - vždyť už samotný pojem "revoluce" z latinského "revolvere" znamenal původně protočení nebeských těles, tzn. z chudých se stanou bohatí, ze zlých se stanou hodní atd. atd. Po 2. shlédnutí filmu musím přidat 5. hvězdičku - na filmu jsem neshledal nic, co by tam nepatřilo, navíc myšlenka je vážně naprosto geniální!! ()

Xmarc

Na začátku mi to přišlo až úsměvné, ale nakonec to nebyl špatný film a hvězdu navrch za tu symboliku k dnešní době. Serte na peníze, za ty si čas nekoupíte a snažte si užívat každého dne jak kdyby byl váš poslední a využijte váš čas naplno... hlavně teda podle toho jak vám to vaše peníze dovolí! ;-) ()

Arbendaelin

Tak úžasná myšlenka a tak zmrvená. Už na počátku mne dostala scéna s dobíhající maminkou, která vypadala jako sestra a její smutná smrt v náručí Timberleho, vyvolávající slzy na krajíčku ..... počkat.... ne, na slzy nedošlo, sakra tak je blbá, vždyť musela vědět jak to tam chodí no ne? ... Nevadí ... Škoda myšlenky :-( ()

rezor

Tolik filmových klišé jsem už zase pěknou chvíli neviděl. Sic zajímavý námět pod dobrou kameramanskou taktovkou naráží na limity svého scénáře. Rozhodně se z toho tématu dalo vyždímat mnohem více, než jenom vytvořit "supermanskou" story pro diváky mladší 20 let. Rychlý spát by snad filmu pomohl, nebýt předvídatelné každé druhé scény. Snad zas někdy příště... ()

Dumaru

Vo filme Vymedzený čas vás Justin Timberlake a Amanda Seyfried prevedú budúcnosťou a ukážu vám, aké to je keď sa za všetko platí časom a ste na ňom závislí. Narodíte sa a dostanete do vienka čas, dostanete výplatu v čase, platíte za služby časom. Kto si čas neukradne alebo ho nevyhrá nemusí sa dožiť prinajlepšom zajtrajšieho dňa. Justina mám rád a úlohy hlavného hrdinu z ulice sa zhostil veľmi dobre, Amanda mu dobre sekunduje ako slečna z vyšších kruhov. K deju a hereckým výkonom nemám žiadne námietky a ako sci-fi oddychovku tento film len odporúčam, u mňa hodnotenie 8/10,,, ()

Dámské posily...

Dámské posily...