Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

onlyK2

Jsem velký čtenář Sherlocka Holmese a tento seriál jsem byl docela zvědav. Jednotlivé příběhy se mi docela líbily, ale zasazení do moderní doby mi vůbec nesedí. ()

ejnl

Výborné, výborné! Neskutečně zábavné postavy, které bych si k původní látce nikdy nedokázal představit, ale lépe a svěžeji už to snad ani nejde. Každý z doposavad vysílaných celovečerních dílů má spád a Moriatriho meta-zápletka taky táhne. Díky, BBC ()

Lubakus

Téměř dokonalý televizní počin nakopávající svému filmovému dvojčeti koule od začátku až do konce, i včetně nejslabšího 2. dílu první řady. Oba závěrečné díly z prvních dvou sérií jsou řekl bych i hodné kina. Vizuální stránka nikdy nepřebíjí příběh, což je naopoak problém toho filmového Sherlocka. A v neposlední řadě je Benedict Cumberbatch již teď mnohem lepší a kvalitnější herec než Robert Downey Jr. Slovy Rickyho Gervaise: "Tohle je o kvalitě, né o kvantitě". ()

Mira00

Sherlock v moderní podobě? funguje je to a mnohem líp než kdykoliv jindy. Díly, které válcují jakékoliv celovečerní filmy. Co víc dodat? za 5 * ()

jjimmy

veľmi dobrý seriál, každý kto má rád detektívky si príde na svoje. len stále čakám na moment "that will blow me away". ()

krivkin

Konečně detektivka a velmi zručně - efektivně - natočená. Je to přesně týden, co jsem viděl spektákl Guye Ritchieho SH - Hra stínů a to je proti tomu jen efektní popcorn cílený spíš na náctileté. Vlastně z toho mám pocit, že ten seriál vznikl natruc filmovým pokusům o Sherlocka, aby ukázal, že to jde i jinak a umně. Opravdu velmi povedené, zasazení do současnosti - kde by taky televize vzala rozpočet na kulisy z viktoriánské doby - vůbec nevadí, spíš naopak mě potěšilo jak se s tím tvůrci poprali, dialogy jsou na velmi slušné úrovni, scénář vyfasetovaný jako Koh-I-noor, věru nevím co bych vytkl. Bravo! První tři série jasných 5 * ()

zdeci

70 % - místy překombinované, je toho až moc a mé neurony nestíhaly, prostě zbytečné rvát tam cca 5 případů na 90 min (3.díl). ()

Centime

No musím říct, že až tak strašně geniální to není. Ze Sherlocka Holmese udělali opravdu přahnaného nadutce, který si nenechá ujít jedinou příležitost k jakékoliv urážce a sám musí neustále dokazovat jak je úžasný. Na druhou stranu Watson je nesmírně sympatický a já jenom čekám, kdy kopne Holmese do zadku. Zápletky nejsou výrazně napínavé, kvůli jejich velké předvídavosti, takže je to jen další velká a celkem zábavná show. ()

Kapikova

Objektivní názor se mi zprvu zdál nemožný, neboť jsem byla vystavena silné vlně obdivu k tomuto seriálu ještě předtím, než jsem ho shlédla. Možná jsem měla tedy již od začátku tendenci být přesvědčená o tom, že je Benedict Cumberbatch úžasný a že je Martin Freeman roztomilý ještě předtím, než jsme ho shlédla. Ale to vyjde nastejno, protože jsem názor po shlédnutí celé série nezměnila. Sherlock je (jak jinak) skvěle zahraný - je v něm krásně spojena ta nepřizpůsobitelnost a nepochopitelnost vůči obyčejným lidem, ta úchylná radost z vražd (přesně jak řekl Matty, mix Dextera a Sheldona), ale se špetkou té britské elegance. Martin je skutečně roztomilý, k Moriartymu nemám jiné slovo než perfektní, minoritní role policistů, jako jsou tamti dva divní posluhovači, beru jako nutné zlo…ale v drtivé většině výběr herců velmi dobrý. Některé episody slabší, některé silnější, ale nakonec nejde jinak, než říct, že se jedná o velmi povedený počin a že se zatraceně těším na pokračování. ()

pakr93

Když jsem tento seriál viděl minulý rok poprvé, nevěřil jsem svým očím. Geniální detektiv Sherlock Holmes v dnešní době ? To přece nemůže fungovat ! Opak je pravdou ! To co Benedict Cumberbatch předváděl bylo něco užasného. Hltal jsem jeho vystupování celou první epizodu a po pár minutách na vzpamatování jsem si MUSEL pustit další. Je velká škoda, že má série jen 3 díly, ale možná je to tak lepší... Určitě se jedná o nejlepší seriál britské scény a možná i celé Evropy. Nebudu říkat, že je to nejlepší seriál vůbec, ale rozhodně patří do první pětky ;) Skvělá práce ! Jen tak dál ! ()

PrincessB

Je přímo neuvěřitelné jak i při naprosté modernizaci má v sobě tenhle Sherlock lehce staromodní 'old fashion' nádech. Hlavním představitelům to spolu ladí a jejich herecké výkony jsou prostě vynikající (Miluji ty dlouhé precizně odříkané řeči Benedicta Cumberbatche i ironické pohledy Martina Freemana). K dokonalosti tomuhle seriálu opravdu chybí jen velice, velice málo ne-li nic. Jsem nadšená, pobavená a napjatá. Nemohu se dočkat třetí série a rozzuzlení. Oblíbené epizody : A Study In Pink, A Scandal In Belgravia, The Reichenbach Fall ()

Bumerang

Bože, sešli mi ó další díly... Tohle je prostě pecka a Sherlock jak má být! 28.1.2014 - Bože proč?! Třetí série výrazně slabší. To nemůže trvat extáze věčně?! :-( ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017