Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

P/\/EL

takovej trochu popík (ale jasně, kdybychom měli porovnávat s Richiem...uh..)....kamera a tyhle věci profi...jenže takový moc na efekt......až mě to vadilo......příliš často různý makrodetajly.....některý záběry moc pomalý..........né můj šálek kávy.......zpomalování, stmívačky častý....objížděčky..některý věci přehnaná postprodukce - rozostřený pozadí - do maximální umělosti.....kameramn se taky dost vyžívá v protisvětle....umělym samože-..........je to na hranici dobrýho vkusu.....asi tak.................úvodní znělka.taky....klišoidní...módní.....takovejch videí je na vimeu........ jo..hlavní postavy sou dobrý..skoro tak vtipný jak v ještě větším popíku - US...filmu HOLMES.....ale.......jo....zábavné......sou tak jinak divní.....jinak všeho moc škodí....i dedukcí...co si me celkem z efktů líbilo byl další módní prvek (grf dizajn, reklama)a to ty písmenka....... JInak to hlavní, totiž ty případy, sou teda pěkně pitomý........caby byl teda těžce trapnej a ta druhá taky a třetí taky.............nejchytřejší detektivka poslední doby, no o tom bych se hádal...........................................je to těžký: Šerlok furt machruje, to je na tom nejlepší, ale pak najednou konfrontace s těma pitomě vymyšlenejma případama, to už je trošku křeč.............originální kostra je fajn: Bejkr street, pí.Hudsonová, Watson sepisuje případy na svym blogu, Moryarty apod........................ Jen tak pro zajímavost....objevují se tam různé drobné narážky, že nový Holmes je nejspíš gay....takže modernizace opravdu pořádná.. http://www.pinknews.co.uk/2010/07/23/bbc-drama-hints-sherlock-holmes-is-gay/ Jedna zajmavost z 3. dílu mě docela rozsekala...Šerlok dostane dopis a zkoumaje rukopis pod lampičkou povídá: "kvalitní psací potřeby, z České republiky....", to mě fakt dostalo, jestli myslel kohinor nebo centropen.......tak to teda se obávám, že ČR timto moc proslulá není......ikdyž..počkat..Pelikan? to je taky český..né..no, my nevlastenci :) :) sorry... PS: Začátek druhé série...teda 1. díl 2. série, paráda, opravdu povedené......vskutku namáklé, chytrosti a vtipnosti, formálně vychytané, hravé, když si to člověk srovnává s SH s Robertem D. jr., tak on neni až tak špatný, jen měl tentokrát horší scénář, jinak obojí používá ty rychlé detajly - dedukce, přičemž je to tak rychlé, u Sherlocka seriálu asi ještě rychlejší, no, že divák nemá šanci, sám, cokoliv, dedukovat, i pozdějc, což je tak trošku handycap, je to škoda, no, jsme zahlcováni, pohlcováni, trošku mi chybí ta starší komornost detektivek, kdy divák měl trochu prostoru - sám si popřemýšlet, skládat si, ikdyž je fakt, že každá druhá - i ty se považují za skvělé, je plná věcí, které si jakoby detektiv vycucá z prstu, no, řekněme...že......bumerang, mobily, je to chytré, ale času na to fakt moc neni....ale...jinak.....v pohodě..těšim..těšim..na další díl.......jo, srovnávání s CSI?! No, fuj, nesnášim CSI......CSI Baker Street, hehe, sami narážej... Pes Baskervillský, ano, opravdu slabší, něco jiného než na, co jsme zvyklý...Londýnské díly jsou vždy výborné, u Psa Baskervilského to bylo nějak příliš záhadné - ale né až tak zajímavě záhadné, navíc, řada věcí šla jaksi do ztracena, což mě vždy neva, pokud to ostatní se krásně vyřeší, no, zápletka šílená, ale atmosféra lesa, propasti, mlha - teda ten plyn, no, paráda na seriál, ale jinak bohužel některé ty efekty - střihové, zvukové, titulky v prostoru - příjdou mi zde celkem průměrné, někdy jsou nápadité a fungují, beru to jakože jde SHerlock s dobou se vším všudy, no, tak přecijen to mainstreamové dost je, u Psa Baskervilskýho - ta modernizace by nebyla úplně špatná, jen to chtělo nějak dotáhnout (cenim si, že divák má trochu prostoru a času něco málo pochytit a pospojovat si, jinak řada věcí je přehnaná, ale...jé, k tomu bumerangu z 1. d. 2. s., tak jako na místě činu ho našli? nějak mi to nesedělo, ale pistole v trezoru výborná, je toho víc - AMíci kdyby to viděli, tak to snad budou chtít všecko zremakovat..), prostě 3. díl pak slušná pecka, zase tedy moc kůl - Moriartyho ikonky zlověstných aplikací :)! a tak, to si dělal sám? no, zápletka, obrat všeho, řekl bych až geniální, parádně šokující finále (ikdyž bych si moc přál, kdyby to bylo nemainstreamově drastičtější, tedy...uzavřenější), což známe ze řady jiných seriálů (samozřejmě hlavně z předlohy přes stodeset let staré asi tak nějak, u Ritchieho....jasně..tam tedy přesnější, tady vychytanější modernizace - docela slušný recenze jsou třeba na moviezone.cz...), ale určitě né tady http://blog2.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A120120_242060_blogidnes, no, když si člověk přečte něco víc o Holmesovi doylovským, tak si myslim, že řadu věcí lépe pochopí (kupodivu většina z těch původních knih a povídek a vychází...Holmes se nudí, hledá případ, Holmes si dobírá Watsona, Holmes je protivní, až arogantní..), docení, nebo naopak ho naštvou, ikdyž tady si, myslím, že to není nic nedůstojného, ale teda je fakt, že doylovskej Holmes byl akčnější, odvážnější, tady ten divnej z 21. stol. se nepotřebuje moc namáhat (tenhle seriál taky nemusel bejt vůbec špatnej, tedy tv filmy - série....Holmes se tu pere hned na úvod a dává si je snad i elegantnějc - realističtějc jak Downey jr. - http://www.youtube.com/watch?v=2pXKqGwF5Lg&feature=related, u Ritchieho se mi to zdá většinou trapné..no...PS: Sherlock je skutečně studnice nápadů, takže kdyby tu nebyl Ritchie, tak já si myslím, že vidět to Amíci, pár jich to asi zná, tak by to jistě chtlěi zremakovat - ukrást.....no..filmové to není, to dá rozum, tak nevím..asi né...co blbnu, jde jen o ty originální nápady... () (méně) (více)

jeden_vlk

Sherlock Holmes v naší době? A dopr... Po první shlédnuté epizodě... je to skvělé!! Vtipné, napínavé, inteligentní, brilantně natočené a, v neposlední řadě, zahrané.... a konečně, po dlouhé době, VYNIKAJÍCÍ scénář. Odchylky od knižní předlohy jsou promyšlené a je to snad jediný případ filmu, kde můžu říct, že je to k dobru věci. ()

Calvus77

Sherlock Holmes v moderním hávu v moderní době. Já se výtečně bavil. Britské, suché. Toto nemůže urazit ani nejtvrdší fanoušky. Zkrátka fajn zábava. První epizoda ***** Druhá a třetí epizoda ****Již to nebylo tak brilantně vtipné, ale jinak to jede ve stejném duchu ()

dogzila

Musím priznať, že strihovo je tento tv film na veľmi vysokej úrovni, ale uberá mu na šťave trochu nevýrazný prejav niektorých predstaviteľov napr. dr. Watson ( keby ostal s paličkou asi by viac vynikol ). Použitie motívov a postáv Sherlocka atd do modernej doby je veľmi nápadité , avšak určite by sa dalo vyťažiť viac a to hlavne pri zápletkách a "šílenostiach", ktoré by sa dali vyšperkovať oveľa viac. Druhá séria však posunula sériu zas o kus ďalej a zlepšenie je badať hlavne v spáde deja. ()

Chaozzak

Znovuvzkříšení Sherlocka Holmese? A v přítomnosti? Nevěřil jsem, že by se dalo něco podobného uskutečnit s dostatečnou dávkou důstojnosti. Mýlil jsem se a jsem rád. BBC se dostává čím dál tím výše co se týče kvality... Většina si asi bude myslet, že je to britská kopie od Ritchieho - podle mě to byl spíš takový malý stimul k tomu aby vznikl tento nový seriál. Zpracování a kamera (!) je na jedničku, stejně jako vizuální efekty. Hudba trošku pokulhávala, ale pořád nadprůměr. Neuvěřitelně kvalitní dialogy - nikde žádné bezduché plácání aby se "zaplácla" mezera v čase. I ta nejslabší scéna, kde se nic neděje má kvalitní dialogy. Herecký výkon je také perfektní. Z vedlejších postav jednoznačně vede Rupert Graves v roli často nechápajícího a tápajícího šéf-inspektora Scotland Yardu, který Sherlocka moc nemusí, ale vždy si přijde pro jeho neocenitelné rady. Freeman alias Watson hraje skvěle a Cumberbatch jako Sherlock taktéž (i když jsem byl ze začátku vůči němu trochu skeptický). Popichování a humor, který se odehrává mezi dvěma hlavními hrdiny je vtipný, trefný a není na dlouho trať (pouze výjimečně) a hlavně probíhá vždy v dobrých momentech scén. Jednoduše není vůbec nucený, scénáristé to netlačí až na doraz a nechávají si slušnou rezervu do budoucna. Těším se na druhou sérii a jsem zvědav jestli udrží tohle skvělé vražedné tempo. 1. díl - 100%; 2. díl - 85%; 3. díl - 100%. ()

Cyco_Mike

Řemeslně OK, dějově jsem v první části nepochopil důvod vražd (pro pobavení Moriartyho?), Sherlock mi připadal jako na tripu a to měj jen nikotinové náplasti. Bratr Mycroft byl na pěst. Ale jinak se mi to líbilo. ()

Lubos N.

Výborná detektivka a výborné zpracování se spousty neotřelých, neokoukaných a moderních nápadů. Svěží vítr v programu České televize. ()

BASTÍK

Geniální detektiv zasazen do současné doby. Postava Sherlocka velmi dobrá, ale Watson... přijde mi, že mu mohli přidat trochu více inteligence, přece jen, Sir Arthur jej nenapsal jako takového břídila. Nicméně seriál je dílem o slavné dvojici jen inspirován, takže tvůrci mohli pojmout Watsona po svém. ()

Lízomila

Normálně těmhle "podle" moc nefandím, ale tohle beru docela jako povedenou verzi. Sherlock přesně typ hrdiny, který stojí za to. Uvídíme, jak to bude dál, zatím třetí díl shlédnut a nemůžu se dočkat pokračování. Herecké obsazení se mi zdálo po prvním díle trochu nešťastný, ale po druhým jsem si na zejména na Sherlocka zvykla - dr. Watson byl můj favorit v jakýkoli podobě takže žádný námitky. ()

Deadly2810

Po dvou dílech: První díl ... lahůdka - tajemno, více vrstev, netypický zločinec s netypickým modem operandi, příslib hlavního zloducha Moriartiho, rychlý střih kdy jen tak tak stíháme držet krok s Sherlockem. Samostatně by byl za pět. Druhý ... méně dedukce, méně tajemna, méně překvapení, (zato více číňanů) Třetí ... ? .. nechám se překvapit ()

Medelaine

Musím říct, že mam většinou strach z různých parafrází Sherlocka, protože si hodně potrpím na originál. Ale tohle přesně vystihlo celou pointu! Charaktery přesně seděly a dialogy byly podle mě napsány geniálně. Chválim scénáristu. Jediné co mě trochu ,,bilo do očí", byla ta reklama na iPhone, která se ovšem objevuje snad v každém filmu. (to mají opradu všichni v zahraničí jenom iPhony?) ()

Lazy87

Toto zpracování sherlocka mě nijak nenadchlo. Přišlo mi to dost vykonstruované a nezáživné. No zatím jsem viděl pouze pilot, tak tomu dám ještě šanci.// No tak druhý díl pokračoval v obdobném duchu jako první. Ale, ano je tu ale, třetí díl byl lepší. A to o dost, trochu mi to připomínalo knížky Jefferyho Deavera. Takže třetí díl to vyhrál. Začátek druhé série slibný. // Tak opět poslední díl série jasně nejlepší. Ze začátku trochu psycho thriller, poté standart, ale chytl mě od záčátku do konce, který jsem asi úplně nepochopil. po konci druhé série zvyšuji +1.----Tak jsem to zkoukl znova celé až po 4.řadu i s těma bonusovýma věcma. Jsem měl asi hodně času, nebo jsem to chtěl mít z krku. Docela chápu popularitu tohoto seriálu. Závislý génius, který si kompenzuje svou závislost nevyřešitelnýma případama. Koho by ta představa nelákala. Ačkoli je trochu jiný. Nebo možná proto. Občas docela překombinované, ale vcelku zábava. Jen by ty díly nemusely být tak dlouhé ()

mfanta

100% - Skvele natocene, atmosfericke, prechod do soucasnosti zvladnuty bravurne. Fantazie. Ustredni dvojice odvadi silne nadprumerny vykon. ()

JoudaCZ

Ještě o krok odvážnější (a nejmíň o tři podařenější) než Ritchieho pokus - tam, kde Ritchie zmodernizoval pouze formu, tento seriál to vzal i s obsahem. A funguje to. Dobré, chytré, zábavné. ()

ppfox

Vtipné, zábavné, napínavé, vynikající hudba...FAMÓZNÍ. S obavou jsem zapínal první díl (komentáře jsem nečetl) s tím, že to možná za chvíli vypnu - po cca 10-15 minutách jsem pochopil, že dnes půjdu spát opravdu pozdě :-) Sjel jsem (i když už bylo opravdu hodně dlouho v noci) všechny tři díly a ani jsem snad nemrknul, aby by něco neuteklo. Víc takových "TV-seriálů"!!! Štěstí, že M.Freeman má přestávku u Hobita a může natočit další 3 díly. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017