Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Mouzon

Čistě divácká dojmologie: tento pocit jsem naposledy zažil při sledování DEATH NOTE - čiré potěšení, vzrušení a euforie. Je tu ale jeden podstatný rozdíl. Na rozdíl od SHERLOCKA jsem měl u DEATH NOTE všechny epizody. Tento britský skvost je výborným prostředkem jak naučit trpělivosti. Kdo zhlédne, pochopí. První díl: exploze Sherlockových vyšetřovacích metod. Žánrové potěšení. Druhý díl: účel vyprávění se již evidentně přesouvá od exhibice Sherlockových analytických schopností k poněkud "lidštějším" kategoriím (Watson a Sarah). Třetí díl: smršť, která ubere plyn jen proto, aby mohla v závěru zvýšit otáčky o 150%.....Druhá řada mnohem okatějším způsobem odkazuje k původnímu fikčnímu světu Doylova Sherlocka a vůbec ke všem možným Holmesovským variacím a nuancím. Už to není tolik vzrušující jako první díly, kde šlo do velké míry o přemýšlení a řešení případů - tentokrát se daleko více řeší Holmesovská čapka, Watsonova homosexualita nebo Sherlockova emocionální nedostatečnost. SHERLOCK se zkrátka od zobrazování hravého nerda a jeho herního pole přesunul ke zobrazování vztahových problémů, které se okolo nerda točí. Paradoxem je, že ačkoliv je nám neustále podsouvána Sherlockova sociální a emocionální sterilita, mnohem více než v první sezoně se zde projevuje jeho svérázný humor, tzn. typicky lidská vlastnost (viz např. scénu s Watsonem v laboratoři z epizody Psi Baskervillští).....Nicméně, po zhlédnutí třetí řady je třeba hodnocení poupravit a z původních pěti hvězd jít na čtyři. To, co činilo obě předchozí sezony kvalitními - tedy aktualizace sherlockovského motivu při dodržení Doylových předloh -, zde ustupuje vztahovým šarádám, pohříchu dost pitomým. Paní Hudsonová, Mary Watsonová, chvílemi i samotný Sherlock... jako kdyby tvůrcům při psaní charakterů ujelo pero. Případy jsou plytké a nepropracované a hlavní záporák, který je na rozdíl od přehnaného Moriartyho brilantní, zůstává trestuhodně nevyužit. První epizoda vrací Sherlocka do hry se ctí, druhá epizoda je komediální vata, třetí epizoda postrádá smysl a je "out of element". ()

petrfox

Z více než 100x omílaného tématu se vyklubala velmi kvalitní záležitost... Jen tak dál, to si dám líbit... ()

simply

Nápad převést Sherlocka do součastnosti mi připadá úžasný. Nicméně musím vytknout jednu věc, samotnou postavu Sherlocka Holmese. Hlavní představitel mi do role vůbec nesedí, nevím asi bych si tam představovala nějakého hodně charismatického herce. ()

DannyBoy80

Je to asi nejlepší ztvárnění Sherlocka. Jediné co mi chybí, tak Sherlock fetoval, náhražka nikotýnovými náplastmi je trochu výsměch. Každopádně je to zábavné, herecky zvládnuté, ale místy hodně ujeté. Docela se těším na další díly. ()

Všelicos

Geniální ztvárnění odvěké dvojice v moderním hávu. Jsem ráda, že jsem překonala představu Sherlocka s mobilem v ruce a začala seriál sledovat, protože Benedict Cumberbatch naprosto splňuje mé knižní představy Holmese. Je to parádní, je to úžasné, má to spád a švih. Kladně musím hodnotit i českou verzi, dabing je velmi vydařený a české nápisy jsou skvělým oživením :) ()

jeykey

Výborné, skvělé. Takhle se mi líbí moderní přepracování klasických děl. Je to svižné, chytlavé a navíc jsou tu herecké výkony. Před tím jsem si Sherlocka nemohl představit s takovou tváří jako má Cumberbatch, ale teď nevidím jinou možnou variantu.Skvělá práce. P.S.: Česká televize si dala záležet a přeložila i psaný text, to tu dlouho nebylo a v celku mě to i potěšilo. Samozřejmě originál stále vede. ()

Pompaj

Tak fantastický seriál jsem dlouho neviděl. BBC opravdu vstoupila na tenký led, toto mohlo dopadnout jakkoliv. A dopadlo to tak, že netrpělivě čekám na další řadu. A teď zpátky k Sherlockovi. Tak dokonale promyšlené, napínavé a Sherlock, jako záliba ve vraždách a mobilech. Odhadnout člověka podle prvního pohledu?:). Děsivé, ale šíleně dobrý nápad. Kdo neuvidí neví. 3. díl zaručeně nejlepší. Nebál bych se tomu dát 100% podle mně nejlepší seriál co se objevil. ()

LBsmoke

"God save the gueen and BBC" (už ani nevím kde sem to četl, ale souhlasím s tím totálně)................................................. 1díl ..neuvěřitelně perfektní záležitost.. 2díl ok 3díl až na závěr s moriartym dobrý.. 4díl(s2e1) taky paráda, příslib zdařilého pokračování.. akorát na závěr ten romantický záběr na sherlocka máchajícího šavlí.. stačil by tam jen ten vzdych.. 5díl co to kurva bylo?? jak jen mohly.. tak nevkusná záležitost.. doufal sem že po tom co vypnou televizi s "konspirační základnou" tak se tomu zasmějeme jako vtipu a nebude to tak jak to dopadlo.. typografie??wtf? do tohoto dílu jsem si pochutnával jak lehce a zdařile byla používaná v obrazu.. pak co to bylo s tím minority report momentem.. totálně mimo.. nejhorší kamerové záběry jaké sem zatím v sherlockovi viděl.. děs.... nemluvě o plitkém průhledném příběhu..škoda.<-vymazat z hlavy, pokusím se jim to odpustit ()

Milky.

Perfektní. Nelze všechny díly označit jako pětihvězdičkové, ale z celkového dojmu nemůžu jinak než plný počet. EDIT: Třetí řada už ale celkem nudí, snižuji na 4. ()

Mikino00

Po startu třetí série zvedám své hodnocení.,Seriál svou originalitou překonává všechny kriminální seriály, v moderním pojetí dosti věrně adaptuje již tak brilantní předlohy, dává jim něco navíc, obohacuje je o moderní technologie, jiný svět, trochu jiný humor a o skvělou ústřední hereckou dvojici. Seriál má pár slabin, celý koncept úhlavního nepřítele a neustále náznaky homosexuality mezi ústřední dvojicí.Jako nezdařilé považuji pouze zpracování Psa Baskervillského, které mě jako milovníka předlohy, moc nenadchlo. O to více se povedlo jak finále druhé, tak i třetí série. ()

hammerhead

Tak rozporuplné pocity jsem snad u filmového počinu ještě neměl. V dětství jsem knihy A.C. Doyla miloval, např. geniální kniha Muž s dýmkou a houslemi ilustrovaná A. Bornem, a k postmoderním kabátkům klasiky bývám obecně hodně skeptický. Po první sérii jsem zůstal na rozpačitých třech, nicméně druhá série, počínaje Skandálem v Belgrávii, (4-6) je naprosto parádní. Škoda, že následným sedmým dílem seriál, myslím, laťku neudržel. ()

Movie Gourmet

Zbrusu nový a zcela netradiční seriál o jednom kultovním britském detektivovi. Typický britský herec s absolutně šíleným jménem (jehož příjmení tak trochu evokuje okurku - angl. cucumber) Benedict Cumberbatch zde prezentuje opravdu jedinečným způsobem postavu podivína s geniálním intelektem. Něco jako Robert Downey Jr., ale jinak a víc britsky a extrémněji. A Martin Freeman (budoucí Bilbo Pytlík :-) ) coby vysloužilý voják jako jeho přítel Dr. Watson. Zajímalo by mě jak by seriál hodnotil zesnulý Sir Arthur Conan Doyle. Já hodnotím vysoko - stará legenda dobře přetvořená pro dnešní uspěchanou dobu. Verdikt: 4* a 80-85 %. PS. První epizoda 2. série nemá chybu a je doposud nejlepším dílem. ()

laepus

Zrovna si pouštím první díl a jsem unešen - je to přesně můj šálek anglického čaje a asi to dnes zkouknu celé najednou a spát nepůjdu :) Nezkoukl jsem to celé najednou, nejsem blázen - připravit se o požitek z něčeho takového tak rychle... právě jsem dokoukal šestý díl a je to pro mě ten nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl - nezajímá mě nějaký perníkový dědek, nezajímá mě nějaký velký třesk nebo nějaké trůny. Tohle je seriál se vším všudy! ()

Ukko

Inu, asi bych o tomto seriálu nemluvil v superlativech a úplně si nemyslím, že se z něj stane sherlockovský milník, ale musím říct, že seriál je to opravdu dobrý. Hezká atmosféra, dva hlavní protagonisté ale i inteligentní scénář (pro běžného diváka supersložitý) a po letech dobrá hudba. Nejvíce mě asi chytl čtvrtý a šestý díl... ono to bylo torchu klišé ale výborně natočený. ()

Zombi

Celkově parádní detektivní seriál, který má jak zajímavé zápletky, tak zajímavé hrdiny, napětí i humor. Obsazení je jednoduše výborné a celou sérii provází pěkný vizuál. Hlavní padouch je pro mne trochu rozpozuplný, ale dá se akceptovat a nakonec nevadí. Jsem rád, že byl Sherlock přenesen do naší doby v takové formě, moderní kabátek i technologie mu sluší. Těším se na další díly. ()

Kusik

Velice zábavně zpracovaný moderní Sherlock Holmes, jehož představitel je TOP a opravdu mě baví a jeho parťák rovněž a už se delší dobu těším až vyjdou další díly...Ano, jsou tu takové vroubky, ale myslím si, že to byl záměr, a dokonce se tak chci tvářit, protože Benedict! a Martin to zabíjí! ()

Marys

Skvelé prevedenie Sherlocka. Napriek tomu som však dychtivo nezhltol každý diel a s veľkou vervou sa nepustil na nasledujúci. Za to tá hviezdička dole. Ináč ale skutočná kvalita, na ktorej pokračovanie sa určite teším. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017