Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Brejlil

Geniální detektiv by si měl udržet náskok před diváky. To se bohužel nepodařilo a od okamžiku "osudové" chyby jsem se přestal radovat jak malej, a jen jsem se bavil. Do té doby bylo všechno snad až moc pěkné. Hra s Londýnem, vizuální podoba, chytré narážky na předlohu, logicky působící scénář, hlášky, dokonce i hudba. Ale potom? V okamžiku oné "chyby" jsem měl dokonce dojem, že celá Lestradeova razie je nějaká halucinace. Jedna věc mi ale nedá spát. Proč, doprdele, není v Čechách a na Moravě někdo schopný přijít s něčím podobným? Vizuálně na úrovni, skvěle vytvořené, s chytrým scénářem, který nedělá z diváků blbce, se schopnými herci? Proč musím čekat, až někdo něco takového vytvoří v cizině? Po 2. epizodě: Slabší, dosti rozvláčné a s okatým koncem. Několik míst ovšem stále stojí za pozornost. Po několika letech a dvou sériích. Rozhodně se to zlepšuje a nakonec tedy za pět. Po trojce a nad jednotlivými díly: 1x01: A Study in Pink 5/5 Takhle se má napsat pilot. Chytne a nepustí, dokonalé postavy v dokonalé modernizace klasiky. 1x02: The Blind Banker 4/5: Trochu pomalejší, ale stále dobré, špičkování Watsona s Holmesem nemá chybu. 1x03: The Great Game 5/5: Dokonalé vyvrcholení série. Potěší české narážky, Holmesovy bezchybné, kulometnou rychlostí metané dedukce na břehu Temže a hlavně slizoň Moriarty. 2x01: A Scandal In Belgravia 5/5: A jedeme, kde jsme skončili. Nominální tah je rozhodně vyšší než 100% a jiskření mezti Sherlockem a Irene hrozí destrukcí přehravače. 2x02: The Hounds of Baskerville 4/5: Tady je to trochu pomalé. Zase, že by ty druhé díly byly prokleté? Ovšem působivou atmosféru nemůžu upřít. 2x03: The Reichenbach Fall 5/5: Těžká psýcha. Za chvíli jsem nevěděl, kdo je kdo, kde je pravda a co se stane. Moriarty dokonalý a slabší povahy by děsil ve spaní. 3x00: Many Happy Returns 4/5 Taková roztomilost pro fanoušky. Ale potěšila. 3x01: The Empty Hearse 5/5 Ani tak není nutné vědět, o čem to vlastně je. Dlouho se zabýváme postavami, ale to mi vůbec nevadilo. 3x02: The Sign of Three 4/5 A zase ten druhý díl. Jsou zde sice skvělé scény (Holmesův svatební projev, rozlučka se svobodou, scéná ve sprchách), ale je to zase trochu dlouhé. 3x03: His Last Vow 5/5 Všechny postavy nevědí, které jsou a napětí je občas nesnesitelné. Konec předchozím příslíbům trošinku nesahá po kotníky, ale čert to vem. ()

simply

Nápad převést Sherlocka do součastnosti mi připadá úžasný. Nicméně musím vytknout jednu věc, samotnou postavu Sherlocka Holmese. Hlavní představitel mi do role vůbec nesedí, nevím asi bych si tam představovala nějakého hodně charismatického herce. ()

(Z)denny

Přenést Sherlocka Holmese i s celým kolektivem do jednadvacátého století? Co je to za nápad? Vždyť to přece nejde.. Ne. Opravdu to nejde a autoři této minisérie to ani neudělali. Nepřenesli je. Ale nechali je, aby se zrodily a žili novým životem. Životem s duchem sira Arthura Conana Doyla. Za sebe musím říct, že je t velmi povedené. Jen škoda, že jsou to jen tři díly.. ()

Johny360

Nekonečné čekání skončilo. The Reichenbach Fall, ke kterému jsem se dostal díky „svobodnému“ internetu ještě v den odvysílání, mě naprosto zlomil. Takhle nadšený z epizody nějakého seriálu jsem dlouho nebyl. Mistrovská britská produkce spolu s bezkonkurenčně nejlépe napsaným scénářem dává za vznik vynikající moderní adaptaci klasického Sherlocka Holmese. ()

thunnus

Velká škoda, že je natočeno (zatím) jen šest dílů. Takhle má vypadat správný seriál. Holmes i Watson si neustále nahrávají, je tu spousta odkazů na původní Doylovy knihy - zejména v třetím a pátém díle, Moriarty je správný ďábel a všechno je natočeno v tak zábavném kabátě, že tenhle seriál pro mne je nemožné nemilovat. Těším se na další díly a těším se moc, i když (spoiler), opravdu nevím, jak .. , ale to neprozradím :-) ()

JK-Stinger

Hodně povedené "seriálové" převedení Sherlocka do současnosti v trochu jiném kabátě, než Ritchieho pokus. Líbí se mi obě, každé má něco do sebe. V tomto případě jde o mix žánru různých kriminálek a Sheldonovského vyjadřování z TBBT. V britském akcentu je to vše nadmíru chytlavé. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale po třetí napínavé epizodě nemůžu jinak, než za plno. ()

Novom

Po prvních pár minutách jsem si připadal jako bych se ocitl v Londýnské pobočce CSI. Pak se ale děj rozjel, začaly se objevovat náznaky Doylova odkazu a už jsem jen napjatě koukal, co bude dál. Hudba, ač jí není mnoho a dost se opakuje, je senzační a hodí se k tomuto "rychlému" seriálu. Člověk občas ani nestíhá sledovat titulky, jak rychle Sherlock mluví, ale kdo se naučil číst Sheldonovy hlášky, ten se tu už tolik neztrácí. První díl je super, druhý trochu pokulhává, ale třetím si mě opět dostali a ten konec aaaaa... Už aby tu bylo září a nové díly. Jeden z nejlepších seriálů poslední doby. 9/10 ()

Rekpet

Mám rád Mentalistu a toto je Mentalista v novém kabátě a na úplně jiném levelu.. Jasných 5 hvězd. Jediné, čím mě seriál nas*al !-SPOILER-! byl ten konec, nenávídím neuzavřené konce (pokud se nechystá pokračování) !-SPOILER END-! ()

lukasd

Dobrý kriminální seriál, ke kterému mám ovšem jako milovník klasického Holmese několik výhrad. Jednou z nich je postava samotného Holmese - tvůrci nahradili podivínského gentlemana dvojníkem doktora House, který je arogantní jen proto, že může. Nahrazení dýmky a kokainu nikotinovými náplastmi taky nic moc, narážky na Holmesovu homosexualitu také nejsou dvakrát vtipné. Hlavně třetí díl je povedený, ale k příběhům SH se prostě víc hodí viktoriánská Anglie. EDIT: Od třetí série jde kvalita prudce dolů, tvůrci vrší krkolomné a nesmyslné zápletky v domnění, že je to cool. Není... 1. série: Study in Pink (70%), The Blind Banker (60%), The Great Game (90%), 2. série - Scandal in Belgrave (75%), The Hounds of Baskerville (70%), The Reichenbach Fall (80%), 3. série - The Empty Hearse (60%), The Sign of Three (70%), His Last Vow (65%), 4. série - The Abominable Bride (55%), The Six Thatchers (60%), The Lying Detective (65%), Final Problem (60%) ()

Eva_D666

Každým dílem očekávejte vytříbenou spršku detektivního umění. Ačkoli druhá řada už pro mě není toliko strhující, stejně mi nezbývá nic jiného, než tvůrcům títmo komentářem poděkovat. Něco takového tu notně chybělo. ()

muoaner

První série: 1 - 100 %, 2 - 80 %, 3 - 90 %. Druhá série: 1, 2, 3 - 100 % - neuvěřitelná série. Třetí série: 1 - 80 %, 2 - 60 %, 3 - 70 %. Doufám, že to tou 4 sérií napraví, které snad nebude až za dlouhé 2 roky. ()

Ad4mson

Po prvním díle musím konstatovat, že jsem zřejmě neviděl zručněji natočený TV seriál. Bezcharakterní Downey s Lawem se můžou jít vycpat. Vždyť tady, na ploše 90 minut, bylo více nápadů a scénáristické promyšlenosti, než u Ritchieho předražených vizuálních onanií, hrajících si na něco víc, než doopravdy jsou. ()

Kulhoso

Dokonalý britský humor, dokonalá kamera, dokonalý střih, dokonalé herecké výkony. S01E01 100%, S01E02 90%, S01E03 100%, S02E01 100%, S02E02 85%, S02E03 120%...... ()

jerenymo

Jednoznačně nejlepší seriálový pochutnání za poslední dobu. Po dvou sériích jsem lačný po dalším a dalším přídavku. ()

Camulator

Skvělý seriál, nápad převést legendu do moderní doby plně využit, dedukční metoda - no je snad nutné k ní něco dodávat? Pohled na těžký život génia, kterého život běžného smrtelníka nudí místy doslova k smrti, nechtěl bych být v jeho kůži, život s takovou myslí musí být v tomhle světě opravdu mučením. Když už je řeč o dnešní době, to je v Británii běžné, že když jdou dva přátelé stejného pohlaví po ulici, nebo když spolu zajdou pokecat na oběd, nedej bože, aby spolu sdíleli byt jako spolubydlící, či spolu pracovali jako partneři, každý si hned myslí, že jsou gayové? S2E3 - zasloužených ruských 140%. S otevřenou hubou jsem seděl u televizní produkce jen jednou. ()

Blue.Shark

Sherlock Holmes převedený do 21. století? Proč ne? Žádnou knihu od Arthura Conana Doyla jsem nečetl, takže mě tohle zmodernizování nemohlo urazit. Zpočátku mi styl seriálu moc neseděl - hyperchytrý Sherlock, který do pěti vteřin pozná ze špíny za nehty, co jste měli k obědu před týdnem. Potom ale přišla ta zásadní chvíle, kdy hlavní postava přizná, že je sociopat; od té chvíle jsem dostal vysvětlení a to mi prostě stačí, i když to třeba může být blbost. První dva díly Sherlocka mě moc neoslovily. Byly to sice zajímavé případy, ale samotné hlavní postavy byly jako roboti a celé to z nějakého důvodu zavánělo tuctovou detektivkou. To se však zásadně mění třetím dílem a následující druhou sérií. Sherlock i John dostávají osobnost a divákovi se konečně tak nějak přibližují. Moc se mi líbí, že Sherlockova dedukce se pořád drží, řekněme, při zemi. Žádné vesmírné přístroje, prostě jen dedukce. Všechny postavy (kromě té ošklivé policajtky) jsou opravdu sympatické a hlavně skvěle zahrané...Cumberbatchovi toho sociopata opravdu věřím. A poslední díl druhé série....wow. Jsem moc zvědavý na třetí řadu, pokud bude. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017