Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Stružák

Doba ledová mi opět trošku spravila chuť. Po dobré jedničce, nudné dvojce a nápaditém třetím dílu mě Země v pohybu příjemně překvapila. Opět se potvrdilo, že když začíná děj váznout a nudit, přijde na scénu veverka, která to jakž takž zachrání. Snad bych si do příště odpustil dramatické a akční scény, které celkový dojem hezkého a tak nějak "přátelského" animáku trochu kazí. 7/10 ()

Corpsegrinder

Po hrozným druhým a průměrným třetím díle jde o příjemnou změnu, nicméně letos to pro mě vyhrál Madagaskar 3. I tak je to ale slušnej animák. Jen doufám že další pokračování už nebude, od druhýho dílu totiž neustále prostředí taje a praská a je dost tuctový, a tak by se v pětce mohlo stát to že bude Doba ledová bez ledu. P.S. Scratt konečně nepůsobí tak otravně jako obvykle :)) ()

danielosbourne

Už to není co to bývalo. Příběh se mi moc nelíbil a humor už je hodně vynucenej. Přesto tam byly elementy, které mě rozesmívaly stále dokola . ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Za sebe mohu říct, že jsem očekával nějakou bídnost, jelikož 4. pokračování jsem myslel, že už i na Dobu Ledovou bude moc. A opak je pravdou. Je to naprosto famózní. Je tu všechno. A všeho je hlavně tak akorát. Jakmile Vás na chvíli přestane bavit stará dobrá smečka, přijde na scénu veverka Scrat, která Vás územní. Nové postavičky tu taky dost dobře válí. Hlavně Sidova babička, která díky svému věku a senilitě prostě září. Já se hodně dobře bavil a užíval si každou chvíli. Po dlouhé době se nebojím dát filmu 5*****. A další radostí byl kraťas o Maggie Simpsonové, který se objevil ještě před samotnou DL. ()

tterez

"Když pijete vodu chobotem, to vám pak chutná po nudlích?" ..nečekejte nic jiného než další Dobu ledovou a pobavíte se. ()

Harapes

Příjemné pokračování o nevšední rodince,která žije pospolu a zažívá ledajaká dobrodružství.Solidní animák,který potěší jak malé,tak velké. ()

Prochy38

Třetí díl byl parádní a já byl zvědavý, na jaké vlně se po propadu dvojky ponese čtyřka. A zklamání se vůbec nedostavilo. Kvalit prvního a třetího dílu to sice nedosáhlo, ale já se bavil výborně! Bylo to vtipné, málo trapné, hodně dobrých vtipů a zase dobrý příběh. Nasmál jsem se a fakt se mi to líbilo. J.Lo jsem v té tygřici úplně viděl! Celkově byl hodně kvalitní dabing. Spokojenost. ()

iampatrik

55% Dobu ledovou mám rád, předchozí díly mě vždy bavily, bohužel to stejné o čtyřce říct nemůžu. Kam se vytratil ten charakter postaviček, vtip jak pro děti, tak dospělé, potažmo v rámci žánru přijatelný příběh? Jako by autorům došly nápady. Mám pocit, že čtyřka je cílená jen a jen pro předškoláky a předešlými díly má společné snad jen postavy a název filmu. Pro mě rozhodně zklamání. ()

Hanes88

Bohužel tohle bylo pro mě těžké zklamání. Po naprosto výborné trojce přišlo pokračování, které radši ani nemělo přijít. Za těch pár výborných hlášek ale dávám alespoň 2 hvězdy. 45%. ()

Paldiny

Až do príchodu pirátov bomba. Úvod s rozsekaním Pangei asi najlepšia Skratová pasáž, nasleduje megalomanský pohyb pevninských dosiek, hneď do toho smrtiaca búrka s tornádom a nervóznym oceánom. To všetko prebieha v symbióze s vtipom, pompéznou hudobnou zložkou a slušne rozbehnutými viacerými príbehmi, ku ktorým sa tvorcovia nebáli s príchodom pirátov otvoriť ešte tigriu zápletku. Potom k veľkému prekvapeniu dochádza na stagnáciu, hlúpe tanečné čísla, afektovaných gremlínov a neschopných pirátov. Aspoň, že záver s bájnou Atlantídou na chvíľu pripomenie bezkonkurenčnú úvodnú tretinu, rozpačitý dojem už ale nezmení. ()

xmatysekx

Tahle partička v čele s mamutem Mannym si mé srdce svými dobrodružstvími příliš nezískala. V tomhle dílu se nám na featu objevují piráti z Karibiku, což mě tedy přišel neskutečný kýč. Mamut vs. pavián? Ne, díky. O tu humornou část filmu se nám snaží postarat Sid společně se svojí bláznivou babi a mutantním zmetkem Scrattym. Bohužel neúspěšně. Vcelku je pro mě film i přesto, že sem od toho čekal málo, docela zklamáním. ()

Mikeel

Proč se vyplatí na tohle nijak akční a zábavné pokračování podívat? Snad kvůli veverce, která už je sice pořád stejná, ale ve výsledku stále pobaví ze všech postav nejvíc. Pak možná kvůli Sidově babičce, ale to byly asi ty nejsvěžejší postavy a okamžiky celé doby ledové 4. Tentokrát mi přišlo, že se tvůrci chtěli zavděčit hlavně dětem, protože mě humor typu "když piješ chobotem, tak polykáš nudle" vážně ani trochu nebere. Nejsem proti infantilním gagům, ale i infantilita má hranice vtipu. Naštěstí se to někdy před půlkou celkem slušně rozjelo a aspoň to nebylo tak okatě trapné, nicméně Madagaskar 3 je v souboji těchto dvou letošních animáků vítězem, což se může zdát trochu zvláštní, protože Doba ledová je pro mne jedním z prvních animáků "nové doby" a svým způsobem už dost zkultovněla. No, ale hold se někdy nabalování a nabalování dalších postav a děje nevyplatí. Nicméně už teď je jasné, že nás další díl nemine. Doba ledová už je tak zažitá a i kdyby to byla sebevětší srágora, tak lidi na tu veverku pudou, takže tvůrci si určitě nenechají uniknout ani korunu, která by nešla do jejich kapsy. Neříkám, že bych celý flm protrpěl, bavil jsem se vcelku slušně, ale očekávání byla až moc velká a doba ledová 4 jim tentokrát nestačila. ()

Marys

Napriek tomu, že bol celý film prešpikovaný desiatkami klasických aj moderných, či internetových klišé, akoby manuál s názvom "Urobme si hollywoodsky film", asi zo päťkrát som sa vážne schuti rozosmial a to ma napriek tomu, že nad filmom krútim hlavou a určite si nespomeniem na dej a budem sa čudovať, za čo som to vlastne udelil, hodnotím štvorku doby ľadovej takto. ()

spiritus

Kdo by to byl řekl, že se i ze čtvrtého dílu dá vysekat nějaká zábava. Musím říct, že když jsem šel do kina se synem, nečekal jsem vůbec nic. O to větší bylo moje překvapení, že se na film dalo úplně v pohodě koukat a prakticky vůbec mě nenudil. Jistě, už je to tak troch mlácení prázdné slámy a jedničce se to ani náhodou nerovná. Ale jak říkám, je to čtyřka a ty bývají obvykle mnohem horší... ()

Martin_W

Ice Age je prostě srdcovka, která baví s každým novým dílem ať už se parta rozrůstá jak jen chce. Čtvrtý díl sice je zatím nejslabší, ale pořád je koukatelný a nadprůměrný animák. S radostí se podívám na další, jestli nějaký bude. 71% ()

zelvicka.

Ach jo. Kéž bych uměl vypnout tu část, která odmítá ledovcovou loď a už naprosto její řiditelnost. Křečci a jejich statečný srdce super. Kryserka tady už dost pokulhává. Už to není pro mě, ale opravdu pro děti. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz