Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)
USA, 2012, 115 min

Diskuze

magis

magis (hodnocení, recenze)

Maerlyn0: to mě taky, ale co s tím naděláš, já bych knihu zakončila taky trochu jinak a ne postelovou zcénou i když možná ji tam chtěla dát, aby bylo jasný, že už můžou, no nevím vyhovoval by mi konec jako v Pýše a předsudku od Austenový (myslím v knize - nekončí to a byla  svatba, ale po světbě žili tak tak)

Teda rozhodně bych, ale nezakončovala budoucností Jackoba a Renesmé to fakt radši nechat jako otevřenou knihu. Vzhledem k faktu, že hlavní hrdinka je Bella, která jejich vztahem zas tak nadšená nebude, ale nějkou blízkou budoucnost by nastínit mohla a tím by to končilo

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

magis: Tak jak jsi to napsal ty, je to mnohem lepší :) Dejme tomu, že by se z toho dal udělat plnohodnotnej film. Akorát ten konec...promiň, ale tady s tebou souhlasit nemůžu, to není jen pohádka pro holky, to je ta největší pi*ovina, jakou jsem kdy četl. Fakt se na to nelze dívat jinak, promiň. Rozbřesk byl celkem slušná knížka, ale tímhle to teda strašně zazdila, dost mě to zklamalo...

magis

magis (hodnocení, recenze)

Maerlyn0: je mi Lyli líto tak jí pomohu neva? Takže děj jako děj je od začátku jasný, knihy znáš tak není co řešit - Bella novorozený upír a zároveň i matka, která se s tím nějak vyrovnává, užívá si to a učí se s tím nějak žít, aby to nebylo tak idilické řeší 1. problém - vývoj Renesme a pak pro jistotu troška dramatu druhý problém Volturiovi. No a tady už by se mohli zaměřit na Belilin výcvik a byla by pr... ne? Teď mám na mysli jak boje tak štítu. Do toho přidej hledání a jednání s Jankinsem - pro Bellu je toho až až. Mezi tím nějakej ten střih na Alici a Jaspra i když to v knize není, ale proč ne a měli by dva děje souběžně, třetí by mohl být střih na Volturiovi a v dobrejch rukou s trochou fantazie se nudit nebudeš ne?

No a co se závěru týče - je to příšerná slaďárna no tak se s tím holt smiřtene, hlavní hrdinka si vysnila pohádku a má ji. Spousta holek si nasní pohádek a pak skutek utek, tak jim to dopřejte aspoň ve filmu né?

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Fanoušci kydají na Twilight hnůj? To už nastala apokalypsa, bo co?

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Lyli: Tak když něco napíšeš, tak si to musíš umět obhájit, ne? V tom je podstata argumentace... Nemůžeš se divit, že s tebou nesouhlasím, já tam spoustu děje nevidím, ale pokud mě přesvědčíš, že tam je, tím že to přímo uvedeš, pak nemám problém s tebou souhlasit...

Lyli

Lyli (hodnocení, recenze)

Maerlyn0: A proč něco musím obhajovat? Akorát prudíš, jinak nevím o co ti jde.

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

Jacinda: Ja si stále myslím, že kniha je dobrá (ale nie tak dobrá ako HG) a film je úbohý, vlastne všetky filmy. To je proste môj názor, a teraz otázka: Prečo som teda v tejto diskuzii? Možno pretože, chcem vedieť ako to tí (ehm... chudáci) zakončia :DD

Jacinda (hodnocení, recenze)

Campbellxoxolove:  to s váma zase nesouhlasím. není to zas taková blbost. vlastně by to mohlo být docela hezké, kdyby autorka nebyla nějaká nadržená samice.

filmy i knihy mají skvělé vedlejší postavy a co se týče filmů, tak nádherné scenérie

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

Jacinda: Jn, ja by som dala skôr zhebnúť Bellu. Ale ked už aj Edward, tak pokojne, vlastne môžu zabiť všetkých okrem nemenovaných 4 nie tak celkom ľudí :D

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Lyli: Mě by jenom zajímalo, co tam teda považuješ za tu "spoustu děje". Když jsi to napsala, tak by sis to snad měla umět nějak obhájit, ne? A v týhle sérii se scénáristi drží děje velice přesně, takže tím bych to neospravedlňoval...

Lyli

Lyli (hodnocení, recenze)

Maerlyn0: můj názor je, že tam děj je. Tvůj názor, že není. A sorry, ale nemusím se za své názory ospravedlňovat nebo vysvětlovat.... Navíc dost často si scénaristi dělají co chtějí a knih se nedrží do posledního detailu, tak o co jde?

xoxolove: určitě něco takového

preferuju smrt edwarda. Když už ze sebe bella udělala chodící mrtvolu, at aspon zbytečně :-)

Serpencis

Serpencis (hodnocení, recenze)

xoxolove: Tak já mám pateciké happyendy ráda, takže mě to vadit nebude. :-D Pokud to udělají nějak netradičně, ale s dobrým koncem, nebudu mít námitek. :-D

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

Serpencis: Jn, ale oni tam dajú určite patetický happyend Belly a Edwarda a budú dúfať, že tým si všetky ostatné kraviny vo filme vyžehlily. Omyl.

Serpencis

Serpencis (hodnocení, recenze)

Tak kdyby ukázali aspoň na závěr šťastný život dospělé Renesmé a Jacoba, to bych brala. :) Ale alternativní konce typu vyvraždit Cullenovi nebo Bellu se mi teda nelíbí. :-D

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

beba789: No keby umrela Rose v pohode ale skúsia siahnuť na Em a Jazza a rozpráram ich :) Týchto dvoch - ich chraktery sa mi najviac páčili, hoci v knihe (knihách) moc priestoru nemali.

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

Ten konec nejakej velkolepej.....Nechat umirat Voltoriovi a nekoho z Cullenu.,...

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Lyli: S trochou fantazie se dá vymyslet spousta děje, žel ne toho, který je v knize...proto mě zajímá, kde vezmeš tu spoustu děje, která podle knihy JE.

Maerlyn0: :DD

Inak, mne by sa páčil koniec v ktorom by Bella... *ako to slušne povedať*.... zhebla.

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Jacinda: Když už, tak aby to mělo grády, udělat to jako že Bella je schizofrenní psychotička a tohle všechno si představovala někde v blázinci, zatímco Edward je maniodepresivní úchylák se sklony k útokům na lidi někde vedle v cele :D

xoxolove: :-D

možná udělají otevřený konec abymohli udělat ještě dalších 50dílů. já bych taky brala nějaký pohled do budoucna (něco jako v HP) Nessie a Jacob a žádný prostor pro continue

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

Serpencis: nooo.... asi Jacobom a Nessie, nj v knihe tam toho veľa neukazovali, ale chcela by som vidieť... čo ja viem ich budúcnosť? proste by celú ságu tým ukončili, no mám taký pocit, že oni tam dajú patetický koniec v ktorokm budú B a E na posteli a ved viete čo sa stalo v knihe..