Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)
USA, 2012, 115 min

Diskuze

Socrates

Socrates (hodnocení, recenze)

alyne: Nápodobně ... napařit první části dva punkty a teď odpad. Už se těšim, až mi to budeš vysvětlovat naživo :-)

alyne

alyne (hodnocení, recenze)

SegrestorSocraates: Teda pánové... nechápu vaše hodnocení. Ale vůbec.

Uživatel Segrestor smazal svůj příspěvek.

JIRKKA

JIRKKA (hodnocení, recenze)

Dnes jsem zpozorněl. Můj kolega, filmový fanatik a dost náročný divák, který předchozí dva díly nedokoukal, že se na ně nedalo koukat. Teď byl v kině na tomhle, s manželkou. Ne, že ta by to ,,žrala,, ale on má občas lístky zdarma, od firmy jeho manželky. Tak povídá, že se to dalo, že prý jo. Je to lepší, než předchozí díly, neměl problém to dokoukat. To je tedy, co říct. Takže to asi úplně shit nebude.Já to ještě neviděl, až příští týden.

Vanila01

Vanila01 (hodnocení, recenze)

Anarvin: Tééééda :D to ani nestojí za to jít do kina :D sem už všechno viděla v ukázce :D

Segrestor

Segrestor (hodnocení, recenze)

pochopitelně, že to bude trhat žebříčky návštěvnosti. 1. je to natočené přesně za tím účelem. 2. nábor diváků trvla několik let v podbě předchozích částí. 3. dobré hodnocení může nalákat (a naláká) zvědavce a "nevěřící Tomáše". 4. film se zaměřuje na šírší věkovou skupinu diváků, než tomu bylo u předchozích dílů. 5. něco se tu přeci jen děje.

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Petaxis: dvd postačí takže počkám (cca 3,5 mes) (ale zvedavý som ;-)

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

peto80: kinorip si nestahuj, to je kvalita fakt k zblití.. to jdi rači do kina, divím se, že to říkám zrovna já, ale stálo to za to :)

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

JP84: zrovna teraz sa tu u nás ( na Slovensku) rozniesli správy že rozbresk 2. má rekordnú SR víkendovú návštevnosť (od štvrtka do nedele) - 94.000 ľudí. Na druhom mieste je (prekvapivo) rozbresk 1. s 62.000 návštevami, tretie miesto má posledná poterovka s 55.000 ľudmi. Hmm ..... Čakal som že avatar, batman a podobné.

Petaxis: neprovokuj lebo si stiahnem kinorip :-D

Rewol

Rewol (hodnocení, recenze)

peto80: A tu je pes zakopaný ;) trafil si to... Citujem: "ono to zase nemá až tak zložitý dej"

Dej naozaj nie je ťažké pochopiť, nie je nijako zložitý, naopak jednoduchý trojuholník a balast okolo toho. Lenže to čo ti bude v tejto ságe chýbať je psychológia postáv a tú nemáš šancu dostať z knihy do filmu. Videl si iba 15%tnú vizualizáciu (môj odhad) charakterov postáv. Ďalej v čom je rozdiel medzi knihou a filmom sú efekty. Vo filme si odkázaný na efekty, ktoré ti pripravia iní a alebo sa ti páčia alebo nie. Aj tu sa objavujú kritiky na efekty. V knihe si ale odkázaný na vlastnú predstavivosť a fantáziu, tam ti tvoj dojem nikto nepokazí nedokonalými efektami ;)

Po pravde kniha ma trochu aj rozčuľovala, bolo evidentné, že autorka mala v úmysle zasiahnuť aj násťročných pubertiakov tým hlavným trojuholníkom. Ale našiel som si tam zaujímavé veci, ktoré tiež vo filme až tak bohato vykreslené nenájdeš. "História" upírov a indiánskych vlkodlakov bola podstatne farbitejšie a lepšie vykreslená v knihe ako vo filme.

Jacinda:

Áno čítal som tvoj koment a bol hlavným dôvodom, prečo som vôbec do diskusie napísal ;) Ako jedna z mála si v komentároch hodnotila príbeh, ktorý nám Meyers pripravila. Väčšina hodnotila len veci vytrhnuté z kontextu, ktorým ani nerozumie ;) Mimochodom mňa Jacob rozčuľoval počas celého príbehu rovnako ako Bella s Edwardom, ten "cukor" bol fakt bleee, ale môj favorit bola Alice, v knihe bola o X00% lepšia ako vo filme...

A vďaka všetkým za odpovede ;)

JP84

JP84 (hodnocení, recenze)

návštěvnost u nás za první víkend: 213 280 diváků, tržby 27,6 mil., to je třetí největší otvírák v historii českých kin

DannyBoy80

DannyBoy80 (hodnocení, recenze)

psycholog83: prave ze to uz neni pravidlo. Zajem o 3D hromadne opada. tento boom tady byl behem poslednich 100 let asi 3x a vzdy to dopadlo stejne, po par letech konec. Opet to ma stejny scenar.

Příspěvek byl smazán administrátorem.