Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)
USA, 2012, 115 min

sona123

Ale jo...závěrečná část - a stačilo, v nejlepším se má přestat. Četla jsem knížku, takže jsem věděla, o co půjde...četla jsem recenze, komentáře, takže jsem věděla, co mám čekat....a přesto mě rozuzlení překvapilo...vím, je to tak lepší, ale ta velkolepá bitva s takovým koncem!!!! Jak šel čas, dle mého názoru se měnili maskéři, jinak tomu nerozumím, proč ke konci všichni vypadají tak unyle a spíš jako zombíci než sexy upíři, jak tomu bylo v jedničce. Třeba taková Alice (Ashley Greene) - ta byla famózní, stejně jako Peter Facinelli (taťka Cullen). Škoda. Celkově to byl ale důstojný konec plný emocí a i když jsem tuto ságu jednu dobu milovala, jsem ráda, že je u konce - ale skutečně solidního. ()

PetkaW.

Sága se tímto dílem rozhodně posunula kupředu. Konečně si totiž přestala hrát na drsnou fantasy a začala na sebe pohlížet trošku s nadhledem. Rozhodně kladně hodnotím řešení konce filmu. Na své si díky kroku filmařů totiž přišli i ti, co knihu četli a báli se, že je už nic nepřekvapí. U Kristen jsme se dokonce dočkali více než dvou výrazů tváře, v což jsem upřímně už ani nedoufala. Co ale ale filmu neuvěřitelně uškodilo, bylo rychlé tempo. Nechápu, proč první část, kde dějová linka byla naprosto zanedbatelná, měla 2 hodiny a tahle byla tak zkrácená. Knihu jsem četla a musím říct, že bez ní bych kolikrát nevěděla, která bije. Dívali jsme se s přítelem a museli jsme film několikrát stopnout, abych mu dovysvětlila, kdo, co, proč, jak, protože nestíhal a byl občas dost zmatený. Je to hlavní důvod, proč jsem dala jen tři hvězdy. To, prkenné dialogy, které občas opravdu dost vázly a tahaly za uši a to šílené počítačovo-kyborgové dítě. Škoda, protože potenciál poslední díl rozhodně měl a mohl se dočkat i kladnějších reakcí. ()

zelvicka.

Plně se ztotožňuju s názorem Toma Hardyho. Poslední Stmívání (zapřísahám tě, Patizone! POSLEDNÍ!) je sice film prázdný jako upíří rakvička ve 2 ráno, ale aspoň nerozčílí, jako jeho předchůdci. Filmu dost prospělo, že Stewartová vyměnila své výrazy umírám - jsem zmatená, které jí vystačili na celý film, za trojici tichá nenávist - obavy - obavy s náznakem štěstí, tudíž ze zmatené chudinky se konečně stává také postava, ke které bych se já jako muž mohl také chovat s nějakou úctou. Dialogy - opět průšvih, někdy mi vůbec nedávaly logický smysl, Renesmee - no fuj to jsem se lekl. Na závěr filmu také vcelku příjemná akce, i když ta absence jakékoliv krve nechává iluzi souboje figurín a člověk nic neprožívá, nebojí se. Jinak nejvíc váleli Lautner (namakaná vlkodlačí superchůva), Dakota Fanning (blonďatá vládkyně bolesti... r-r-r) a Ashley Greene (ty krátký vlasy já prostě žeru). Celkově bych řekl, že za pár let by někdo měl udělat remake, Rodriguez nebo Tarantino, nebo někdo podobně vyšinutej, udělat z toho krvavou řežbu plnou sexu, nahejch koziček a tak. To by tomu prospělo jak sůl. ()

El_Rabbit

Konečně konec, čímž jsem se nakonec dostal na konec cesty nekonečného utrpení každého soudného milovníka filmů... nicméně se tomuhle paskvilu nedá odepřít hutná dávka kvalitního humoru... svlíkací scéna s hláškou "Tohle možná bude vypadat divně" byla scenáristicky tak propracovaná, že hodila od kapsy jakoukoliv komedii, kterou jsem v poslední době viděl :) ()

Mikeel

Není to z milosti, ale podle mě byl tohle rozhodně nejlepší díl z celý ságy. Ačkoliv ten rozjezd byl dost krkolomnej a digitální děcko jsem nepochopil... I tak mě to k mému hodně velkému překvapení nenudilo, ale ruku na srdce, moje srdeční záležitost z toho nikdy nebude a kult nových, na slunci zářicích upírů časem odpadne. Nicméně, finální bitka byla vážně super, konečně to mělo aspoň průměrné napětí, jaké měly mít i předchozí díly. Takže za mne, uspokojující uzavření ságy, které mělo aspoň trochu "balls"! ()

Phorbo

Přehnaně hnusná projekce dětské tváře, která drží v jedné pozici, nekouká vůbec nikam po lidech a takový Pattinson, který má u klavíru cizí ruce? Jde přesně vidět že b musel mit předloketní kost minimalne o polovinu delsi nez normalni clovek. TO mě prominte ale todle je už moc. Čekal jsem že až konec bude k výsměchu a idiocii, ale už takovy Aro to zabil svým „Magnifiko“ místo italsy znejícího mantiko. Fuj fuj fuj. A vlastně proč se Alice s Jesperem zmizi do pryc a nakonec jako supermani prijdou a alice to cely zachrani… proc tam nebyla s nima a proste nemuseli nikoho zvat, nemuseli se nikde crcat a …. Proc to resit… je-li to v knize tak to asi bude dost esencialni… bod dolu za scenaristu… Prese vsechno co se v tomdle filmu stane je Aro tak zarputily jak jen ty hlavy politické muzou byt. Tak proc si neuzit hlavni bitvu relativne nesmrtelnych … a jako maximální výsměch je konec… ono to bylo jenom v alicine hlave… no to me pokalej na holy zada… dvojnásobný zvracení umocněno jedným prujmem. Na vine není asi nikdo krome literární předlohy která je sic prijemna, ale spíš pro malý holky nez pro dospely lidi. Tady to není jako třeba jak s harry potterem který se vyvíjel z dětské knizky a drzel se ty generace náctiletých kterí postupem casu jak rowlingova psala vyrustali. Bylo to i temnejsi a brutalnejsi.. zajimavejsi. Todle se u Twilight nekona. Mozna bohužel, mozna bohudík. Akce je tu min nez kdekoliv jinde a vůbec nechapu proc bylo tak esenciální ctvrtej dil rozdelit napul. Proc? Proc neudelat trihodinovy film s poradnym pribehem a netahat to at to je proste delsi… proste fuj na todle. ()

lardko

tenhle díl mi přišel nejlepší všechny minulý díli mi přišli nudný teda kromě jedničky ta docela šla , ale i tak mi to přišlo jako takovej divnej film mě moc filmy o upírech nezajímaj , ale i tak když sem viděl nějaký filmy o upírech tak mi přišli lepší ty filmy kde upíři hodně vraždili. V těhlech každejch dílech byli upíři který si dali trochu krve , ale i tak jsem se v nějakých scénách zasmál. ()

ADIO45 odpad!

Uchylové, mutanci, mezi čaroděje a upíři. Láska bolí vždycky a nejvíc ze všeho! 12ti letej teenageři sní o "moderní" metrosexuální upíry. Nesnesou vedle sebe starýho dědka Nosferatu! ()

Milky.

Nehodnotím odpad, protože tohle asi jako jediný film z celé série stojí alespoň za něco a cosi málo se tam fakt děje. Na měřítka Twilightu je tohle takřka oscarový snímek. Na měřítka všeho ostatního je to ale stále sračka. Navíc tentokrát už i pedofilní. A strašně jsem se musel smát na konci když oba sedí na slunečné louce, ale vždycky je záběr tak, že když někomu má svítit slunce do obličeje tak je buď zataženo nebo z jiného úhlu. Žeby došly finance na třpytivý efekt? :-D ()

filipvrbik

Nejlepší díl série (dalo se čekat) , ještě lepší než knížka. Chci být upírem a po boku mít upírku :-D. Nejvíc potěšila závěrečná bitva, která vlastně vůbec nebyla (nebo byla?)...95% ()

kristynca

Je to jako taková ta knížečka, kterou když listujete, tak máte pocit, že se v ní namalovaný pajdulák hýbe... U závěrečné "bitvy" pak listujete jen o něco rychleji. Teď ještě aby natočili ten film :-). Nečekala bych, že to někdy řeknu, ale z ústřední trojice bych tentokrát bobříka za hraní udělila Tayloru Lautnerovi. Kdo by to byl řekl, že? ;-) Už i na ty vlky se dalo koukat, na rozdíl od některých členů upírských klanů, ovšem i mezi takými se našly dva zajímavé kousky :-), přesto nejděsivější pro mě zůstavá to až stašidelně nelidské holografické mimino. A tak... konec dobrý - všechno dobré. Co jsme si, to jsme si, ne? První film mi do budoucna stačí, na PMS bych si schovala knížky a ty zbývající díly bych v klidu zařadila do "a už jsi někdy žehlil?" kategorie :-). ()

Eterninox

Poslední akt nového Twilightu je atmosféricky i audiovizuálně slušně zvládnutý, vypravěčsky poměrně důmyslně zpracovaný, a úplný konec filmu pak vcelku elegantně uzavírá celou sérii. Tomu všemu však bohužel předchází hodina a půl plytké vaty, plné stupidních dialogů, umělých zápletek, prkenného herectví a nízkorozpočtových počítačových efektů. Přinejmenším pro mě tedy o hvězdičku horší než předchozí film, který i přes svůj komornější rozsah dokázal být více "o něčem" než velkolepě se stylizující druhá část. 45% ()

PanTumnus

je to trochu smutné. tuto ''ságu'' jsem nikdy nepovažoval za takové dno jako všichni ostatní, ale tento díl těm ''ostatním'' bohužel, opravdu nahrává a dokazuje jak hloupé bylo rozhodnutí rozdělit závěrečnou část na dva filmy. logické díry, špatní herci, otřesné efekty. prostě hrůza. jedna hvězdička je za finále které je jak z jiného filmu ale alespoň baví, a ta druhá za ty dva hezký borce. kurde ti byly!!! ()

Ole92

Na tohle se nedá říct nic jiného než fuj. cNic jsem od toho neočekávál ale tohle bylo ještě horší než moje největší noční můry. Jediné světlo na konci tunelu byl závěrečný boj který se ale ve skutečnosti vůbec neudál. :-D ()

bambusacek

Celkem obstojné, s velkou mírou nadhledu se pobaví i pánové. (dívky samozřejmě budou omdlévat blahem) Jediná věc mi z tohoto dílu tvajlajt nebyla jasná. A sice měl na sobě víc rtěnky Edward či měla víc zmalovanou hubu Bella?? ()

maty39

Kromě předposledního dílu, ze kterého mi bylo fyzicky i psychicky špatně, je Twilight sága veskrze průměrná, trochou fantasy řízlá červenoknihovnová limonáda. Neurazila mě, neznechutila a ani jsem se nestal odpůrcem (opět opakuji, s vyjímkou předposledního dílu, ten je ohavný). Poslední díl je možná nejzajímavější pro všechny nestranné. Samotný děj sleduje schéma klasických filmů, tzn. rekrutování hrdinů pro závěrečný boj. Romantická limonáda už je vyřešená a zbývá jen zúčtování. Podařilo se přejít fakt, že celý závěr má logiku pohádky pro děti školního věku a ani jsem se moc nenudil. Triky vypadají (porvé v historii ságy) alespoň důstojně, herecké výkony odpovídají věku cílového publika. Tímto říkám této sérii sbohem. Už se zřejmě nikdy nesetkáme. ()

Florfila

Ty tři hvězdy dávám jen proto, že tohle mistrovsky zprzněné dílo bylo z celé ságy to nejlepší. Trochu akce, méně zbytečných prostojů. Stále, ale nemůžu pochopit, jak takhle úspěšný snímek (vesměs mezi náctiletými nanynkami, blaženě toužícími po Pattinsonově "kráse") mohl být z hlediska animace tak šeredně odfláknutý. Celkově mám vztek, jak v dnešní době a s takovou pokročilou technikou, si tvůrci mohli dovolit odfláknout veškeré efekty. A se střihy přes osu se nikdo netrápil napříč celou nudnou ságou. Takže, děkujeme, povinnost byla splněna a popojedeme. ()