Ve znamení raka

• USA The Big C
USA, (2010–2013), 20 h 16 min (Minutáž: 25–57 min)

Tvůrci:

Darlene Hunt

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, John Benjamin Hickey, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon (více)

Ústřední postavou tohoto seriálu je učitelka Cathy. Její život vypadá naprosto stejně jako příběh jakékoliv jiné ženy z amerického předměstí - nudně a stále stejně. Vše se ale otočí vzhůru nohama v momentě, kdy se Cathy dozví, že má rakovinu a že ji pravděpodobně nezbývá mnoho času. Rozhodne se tedy zahodit konvence a tradice a konečně se pro jednou chovat jak chce ona a ne, jak chtějí druzí. Způsob, jakým se s údělem vyrovnává ve společnosti jejího lehce nevyspělého manžela, pubertálního syna či bratra, radikálně bojujícího za záchranu celé planety, překvapí a rozesměje asi každého. (xxx-ivush)

Petison

Výborný seriál se skvělou Laurou Linney okořeněný špetkou černého humoru.Uvidíme zda druhá série nezklame. ()

xpaja

Seríál o fatální životní situaci, plný sarkastického, ironického a černého humoru, bez zbytečného patosu a hollywoodského kýče. Prostě paráda a pro mě velké překvapení. Laura Linney opravdu exceluje a sází jednu skvělou hlášku za druhou. Svérázné postavy, které Cathy obklopují, pak vše ještě vylepšují. Dávám --- == 90% == --- . PS: Třetí série je obsahově trochu přestřelená. ()

Nugat

První série ***** druhá série **** pak už jen ** Super nápad, skvělé obsazení hlavní hrdinky, Oliver Platt mi v prvních dílech moc neseděl - asi nějak zestárnul, ale pak se to dalo. Moc pěkný náhled na život. Jen doufám, že opravdu je možné umírat a cítit se vlastně dobře. ()

JaniiSakova

Během sledování tohoto seriálu jsem chvílemi nevěděla jestli se smát, nebo brečet. Možná jsem dělala i obojí najednou. Hlavní hrdinka Cathy, která bojuje s rakovinou a zároveň se snaží užívat života a času, co jí zbývá. Cathyin dospívající syn Adam, její bratr Sean, který se rozhodl stát bezdomovcem a manžel Paul,chovající se jako přerostlé dítě. Tato parta musí padnout do oka snad každému. Pokud jste milovníci lehce černého humoru a zároveň se i rádi zamyslíte nad pomíjivostí života. The big C je seriál přesně pro vás. P.S.: Úvodní písnička Game called life od Leftover Cuties sedí k seriálu naprosto dokonale. ()

Jamalkaa

První dvě série byly naprosto SUPER! Třetí mě bohužel zklamala a vůbec se mi nelíbila. Čtvrtou a zároveň poslední řadu jsem sledovala už spíše z "povinnosti". Přesto velmi originální a podařený seriál. Hodně jsem si na hlavní postavy zvykla a budou mi chybět. ()

Fufak

Zatiaľ som nevidel žiadny seriál z produkcie Showtime, ktorý by bol priemerný alebo "iba" dobrý. O tomto to platí tiež. Perfektný čierny humor, ktorý by ste v klasických sit-comoch hľadali veľmi ťažko, sympaticky a uveriteľne napísané charaktery zasadené do reálnych životných situácií, do ktorých sa bez problémov dokáže vcítiť aj divák. Cathy je megasympatická a určite jej každý, kto dá seriálu šancu, bude fandiť od prvej do poslednej scény. [hodnotenie po zhliadnutí prvej série] ()

Bodega_Bay

Seriál o tom, že když jste ve sračkách, znamená to, že jste ve sračkách a nezbývá, než se podle toho začít chovat. Učiteka Cathy mění svůj život a kaše u toho na veškerý patos, typický pro filmy o rakovině (krom skvělé 50:50). Některé scény jsou dokonale absurdní, vtipné, celkově je serál neskutečně zábavný. A pár dílů je tak mrazivě drsných, že o nich přemýšlím vastně ještě dnes. Cathy se s tím nemaže a snaží se vyrovnat s tím, co zákonitě přijde u každého, akorát u někoho holt dřív. Přestože jsem seriál viděla asi před dvěma lety, pořád mám v hlavě 3 scény, které mě dostaly do kolen: běžecký závod s bratrem, při kterém se řeší hovna, dospění syna ve skadu s dary a ta poslední, s liliemi. Neskutečné. ()

Nathani

Úžasný téměř dokonalý seriál. Hodně mě obohatil, inspiroval a od poslední série se doslova nešlo odtrhnout. Snad poprvé zažívám pocit, kdy mi hvězdičky nestačily. ()

Dejna

Trochu jsem se Big C bála kvůli smutnému tématu, ale nepočítaje závěrečné epizody 4. řady (které opravu nejsou pro slabší povahy, jako jsem já :-) musím s potěšením konstatovat, že většina epizod mi vykouzlila nejeden úsměv na tváři. Obzvláště pak Sean (bratr Cathy) a jeho "trampoty" :-). Zároveň ale musím připustit, že u některých scén mě až vyloženě mrazilo (závěrečná scéna z maratonu atd.). Malý SPOILER: Možná jsem natvrdlá, ale soudě podle posledního dílu, ta doktorka - Cathyina psycholožka, co se objevuje v poslední řadě, asi nebyla skutečná, že ne..? :-) ()

Black5

Seriál který mě opravdu chytil za srdce. S černým humorem se tu nešetří a je to zábava, která ovšem i zabolí. Velmi vydařený seriál. ()

pupidup

asi se budu vymykat hodnocení, ale jsem z toho rozčarovaná. Při prvních dílech jsem byla nadšená...ale říkala jsem si, holka brzdi, počkej... a vyplatilo se! Již od počátku druhé série mi to začalo lézt na nervy, v polovině už hodně... přesto na to stále po očku koukám. Za to dvě hvězdičky, jinak se mi chce z toho "sexistického a přisprostlého, občas ad absurdum..." seriálu zvracet. ()

Hidoshito

Seriál, který není zbytečně natahovaný, s jasným zakončením a břitkým humorem, se musí ocenit nejvyšší známkou. Showtime opět ukazuje kvalitu! ()

somme

Skvely serial plny nadhledu, cerneho humoru a chuti zit (nebo se hlavne nevzdavat tak snadno). Vyborna Laura Linney i ostatni 'potrhly' postavy vas jednodusse dostanou a ziskaj si vase sympatie. ()