Skupinka novinářů vyšetřuje zmizení amerického občana kdesi na území Evropy. Podaří se jim zjistit pouze jedinou stopu, která je zavede do zapadlé, polské vesničky Alvaina. Novináři se tedy slepě vydávají zjistit příčinu jeho zmizení, aniž by tušili co zlověstného vesnička skrývá. (PetriK12)

Lethaldose

Opravdu obrovský potenciál filmu byl zašlapán kopyty velmi slabých hereckých výkonů (bez špetky šovinismu : hlavně ženských) a spousty nedostatků co se scénáře týče. Snad nejlepším ženským hereckým výkonem byla Laura DeCarteret v roli Ericovi matky. No, ono při obsazení čtyř ženských rolí ( a to počítám dívenku z vesnice) nebylo moc z čeho vybírat . Chtěl jsem dát 2* ale po finální scéně na farmě hodnocení chtě nechtě musím zvýšit, protože ač ve mně moc strachu nevzbudila, byla výborně zpracovaná a dala alespoň menší smysl tak neutěšenému závěru. Takže ve finále 3*. ()

Vital

Začátek je neskutečně provařenej,postavy prkený,ale závěr krásně originální,takže kdybych měl vidět jen konec,tak jednoznačně na 5*,takhle jen silnej průměr ()

dejwo_tt

Ak by mal tento film väčší rozpočet, bol by lepší. Rovnako herecké výkony nič moc. A to prostredie a šaty pripomínajú skôr 19. ako 21. storočie. Ale samotný príbeh to dolaďuje, je v celku napínavý a tajuplný (rozuzlenie príde až na konci). U mňa slušných 60%. ()

mansonn

Zaujimavy napad, prvych par minut ozaj clovek netusil kade sa bude dej uberat ale potom uz to bolo dost citatelne. Za par kaciek natocime filmik na dedine, ale da sa pozriet raz.Urcite by som za neho nevyhadzoval peniaze a vlastne i bez toho aby som ho videl by som mal pocit ze mi na svete nic nechyba.. ()

naytsirk

Co k tomu napsat.... Autoři udělali z Polska (nebo alespoň z jedné vesnice) katolicko-sektářské uskupení, které ať chce nebo ne, musí zarvat do lebky kovovou masku každému, kdo vstoupí do jejich lesa. Začátek je příšerný, střed už celkem ujde a konce opravdu stojí za to.... nicméně, na mě to příliš nezapůsobilo…. ()

jarmil8

Začátek připomíná adaptaci scénáře sepsaného absolventem víkendového kurzu - dialogy blbé, herci špatní. Ve vesnici plné polských vidláků už se dočkáme nějaké akce, ale Američani jsou tak nesympatičtí, že jsem jim ty trable i přál. Ze záporáků se jako stanou klaďasové, akorát jsem nepochopil proč je zlo nutné vymítit tak brutálním způsobem. Možná se na to někomu líp kouká. Každopádně blbost, ale koukatelná. ()

Ali-eN

Nevím co napsat, kdoví jestli to vůbec někdo čte.. ale kdyby jo a zajímal někoho můj názor. První polovina filmu je samé klišé a když už jsem si říkal, to je teda kouko... tak se to znamenitě převhrhlo v docela slušný kousek. Nevím sice proč mají Američani tendenci vykreslovat Evropany, jako by jsme tu pomalu jedli rukama, asi z nás mají nějaký komplex. Film to není uplně hloupý, má sice mnoho slabších míst, ale když prominete občasné výpadky, dá se na to podívat bez pocitu naprosté ztráty času. ()

Peddro

Největší slabinou filmu je nelogické chování postav, především Carmen. Je nelogické, aby si novinářka hrála na velitele ,,záchranné jednotky" a bez bázně šla vstříc nástrahám. Naprosto nelogicky se schovají ve stodole namísto, aby běželi k autu. ()

Hako78

Akoby som to zhrnul, v prvej polovici sa nedeje skoro nič a v tej druhej veľa a neviete prečo. Od novinarky by som čakal, že si aspoň trochu preverí miesto kam ide a minimálne si zo sebou zoberie niekoho, kto vie po polsky. ()

Pattrick

Neurazí, nenadchne .. první část je tak pomalá, až jsem u toho usnul, i když své opodstatnění má, ale poté se začnou dít zajímavé věci, které stejně film nezachrání. Škoda, kdyby ti tři co psali scénář, dokázali něco vykoumat z toho začátku, byl bych hodně spokojený. Američané ukazují po Slovensku, do jaké země by se nemělo jezdit.. Knauztovo Still Life je kraťasová pecka, on umí, jen mu dát lepší scénář, rozpočet a budeme mít o zábavu postaráno ()

jobina

Kletba, železná maska vtlačená do obličeje, podivně se měnící obličej, postupné zkrabatění a výtok krve z očí, nosu... co si jen vybrat? Pro přívržence hororů, dáblů, upírů a podobných maskotů, primitivně zajímavé téma s příšerným hereckým obsazením a příšerným začátkem. Pro nepřívržence těchto krvavých polednic - primitivně zajímavé téma s příšerným hereckým obsazením a příšerným koncem. ()

goauld

Celkem obstojně natočený Bčkový horror (jakých už známe bezpočet -např. Hory mají oči, Masakr motorovou pilou...apod). Na druhou stranu, děj sic předvídatelný, nicméně bez zbytečných prodlev, se poměrně solidně odvíjí. Plus bych dal i polštině.... (docela jsem se obával jak si Kanaďané vypořádají s polštinou...) Na tu jsem se obzvláš zaměřil a musím uznat, že se jim celkem povedla...(některé nepřesnosti by se našly, ale narozdíl od amíků si alespon dali práci) Mít toto dílo na svědomí amíci - slyšeli bychom maximálně nesrozumitelnou hatmatilku jakož ostatně známe třeba z Imposible mission form Prague, případně Hostelem kde si moc hlavu s češtinou nelámali... ()

loki3016

...des..toto sa ani neda inak komentovat...celkom dobre pozliepany napad ktory zmrsila kazda ruka ktora sa na tomto ultradiele podielala..hviezda je za dialogy...dlho som sa tak dobre nezasmial... ()

Pierpa

Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa osobne slabota....Prvá polovica filmu nudná, druhá o niečo lepšia, ale to je všetko...Dalo sa s toho vyťažiť o moc viac, pretože nápad nebol až taký žalostný...Rozhodovanie medzi 2 a 3, no rozhodol som sa na 2.... ()

in flames

Výborné. od začiatku filmu máte pocit, že pôjde o primitívnosť tipu hostel, všetko je však úplne inak. Aj trochu natiahnutý začiatok mal svoj sorýávny gradačný význam. Neviem či aj naozaj točilo v Poľsku, ale pohľad na tú dedinu zohora mi prišiel fak predvedčivý že som niekde tam. Mystifikácia s hmlou a socha bola jedna perfektná scéna keď som ani nedýchal a zvrat, ktorý prekrúti "morálnosť" konania postáv ma dostal. Pre mňa jedno veľké prekvapanie kde som čakal niečo úplne iné, nič nepreskakovať ako tvrdí JASM aj ten seriálovo pôsobiaci začiatok má zmysel. ()