Šarmantní reportér místní televizní stanice, Adam Carlson, si nic nepřeje víc, než aby konečně mohl vypadnout z malého zapadákova na samém severu Aljašky a mohl se konečně stát "skutečným" žurnalistou někde v civilizaci. Místo toho objeví trojici vzácných velryb uvízlých pod ledovým příkrovem. Volné moře je 8 kilometrů daleko, a plejtváci tak dlouho pod vodou nevydrží. Z lokální zprávy se brzy stane celostátní senzace i díky zapálené aktivistce Greenpeace Rachel, která se snaží přesvědčit co nejvíc lidí i institucí, aby podnikli akci na záchranu ohrožených kytovců. Je to příběh o lidech, kteří při záchranné akci neváhají riskovat vlastní životy. (TV Nova)

tapir.cabrak

Neskutečná sračka naplněná až po okraj jedním klišé za druhým. Jednoduše americký shit první kategorie. Nechybí zde: stupidní afektovaná blondýna, přechytřelé inuitské dítě, najivní slepice v podobě aktivistky, přísný voják s dobrým srdcem, inteligentní zvířátka, padouch chtějící těžit v čisté přírodě, atd atd....za mě ztráta času při jízdě na trase Praha-Ostrava Regiojetem. Další jízdu budu koukat z okna. ()