Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

cajda77

Největší problém českých režisérů je, že prostě neumí natočit film, po kterém byste se nechtěli pověsit ... Lékař, manželka a dvě zrzky vytvořili podivný mix emocí, naděje, viny ... ()

mocart

Tak jsem ho konečně viděl. Už třetí den to nosím v hlavě, a to není normální! Obrovsky silný zážitek: parádní scénář a konečně výborné dialogy v českém filmu! Jsou mi úplně buřt všechny naduté recenze vyprávějící o scénáristických kotrmelcích a nedokonalostech ... bla bla ... Materiál, který by vydal na dva až tři solidní filmy, prostě je toho plná huba, skoro jako kubánského steaku v La Bodeguitě. Pokud tohle s člověkem neflákně o zeď, je to smutné (např. nemůžu uvěřit příspěvkům tady od Marigold, Bart nebo Hellboy - jak je možné, že to mají tak moc jinak?!! úúú). ()

dauby

Velmi dobrý, emotivní film, váhal jsem mezi čtyřkou a pětkou, u mě tak 85%. Všechno je vždycky složitější než se zdá. Vetchý výborný, jako obvykle, ale tentokrát ho zastínil svým výkonem Hynek Čemák, ten se mi moc líbil. Konec je ovšem trochu nesourodý, nelogický a hlavně hodně nepravděpodobný. ()

camomilla

Podle meho precenovany film, da se rici, ze v ceskem filmovem rybnicku mezi slepymi jednooky kralem. Ustredni zapletka a rozuzleni me nijak neprekvapilo ba ani nesokovalo. Od celovecerniho filmu beziciho v kinech bych ocekavala trosku vic nez to, co mi nabizeji take velmi dobre zpracovane Soukrome pasti. ()

Poga

Po Kawasakiho ružiach, druhý, povedzme vážny, film od Hřebejka, samozrejme z pera Jarchovského. A treba povedať, že napriek vcelku predvídateľnému scenáru, je pútavý a divácky atraktívny. Príbeh funguje, ako celok drží pokope, napreduje a to aj vtedy keď už divák sám vie, ako sa ďalej vyvinie.Správne namiešané napätie, melanchólia, dráma aj istá schématičnosť, ktorá je ale účelná. A nie je to mínus, pretože povedzme si úprimne, pri valnej väčšine filmov dopredu vieme o čo tam ide a ako sa príbeh posunie ďalej. Dôležitejšie je však to, že látka je natočená tak pútavo a pri tomto filme remeselne obzvlášť dobre, že nám to nevadí. Herecké výkony zvládnuté na výbornú. Veľmi slušné 4/5. ()

$h4rk

Jelikož sem už viděl na toto téma pár filmů, tenhle byl pro mě největší zklamání. Jak tu mnoho z vás píše, že v něm dokázal tenhle film probudit emoce atd... Ve mě nic takového ne. Mimo to jsem se nudil a téměř nikdo nebyl ve filmu přesvědčivý. I když ono tak nešlo úplně o herce jako o ten divnej scénář. 1 hvězda za Vetchého a Čermáka. ()

jakup57

Po hodine si hovorím, ok, čo teraz ? To čo prišlo bolo pre mňa maximálne prekvapenie. Hřebejk sa zasa krásne ukázal. Výborné! 80% ()

pavelpetr

Na film jsme narazili náhodou v programu po letech od uvedení. A film je super. Nevím proč ale Aňu prostě baštím. Ten kdo hledá nějaký ultrapsychologičnost tak se nechytá, ale od obrazovky jsem se neodtrhnul od začátku do konce. Na naše české poměry vydařený kousek. ()

tata22

Těžko uvěřitelný příběh, přitaženo za vlasy, nicméně výborné řemeslo, shlédl jsem to na jeden zátah. Jen škoda, že takhle by to v reálu asi těžko mohlo být. I když nemám o Policii valné mínění ale že by někho zatkli aniž by zjistili jestli dívka je nebo není panna ??? A to utopení, asi by vážně doktoři poznali jestli se utopila sama nebo jí někdo pomohl ale jak říkám, jnak dobrý :-) ()

zekon

První část je zajímává, sice mi přijde, že ti policajti nejsou úplně nejchytřejší, ale to co se může stát každému, kdy si puboška řekne že vám zatopí, tak to zamrazí. Nicméně je tam tolik argumentů proti, že to musí vidět i slepý. No a pak se to zvrhne na jakousi nadstavenou kaši na splnění minut nebo co, nicméně se snaží ukázat něco o té první části. Mě to ale nevzalo a finální blbost policajtů vyvrcholí. Herci super, jinak průměr. A ta otřesná hudba..... ()

Broen

Zajímavý. Tvůrci diváka dobrou polovinu filmu drži od hlavní pointy dál. Okolo toho nejdůležitějšího procházíme a v podstatě to máme před nosem. V polovině filmu nastal zlom a Geislerka se ukázala v plné kráse. Krásně natočeno. ()

panKubík

Film s daleko větším potenciálem, než který byl ve finále nabídnut divákovi. Linie s Aňou Geislerovou jakoby byla už něco navíc, co se mohlo klidně zcela vypustit. Kdyby se tvůrci rozhodli ji nahradit společenským stigmatem, které přetrvává i po návratu z vazby, to by bylo teprve něco. Takto „jen“ dobrý film, kterému trvá rozjezd dobrou půlku stopáže. ()

teckax

Toto je přesně důvod, proč i přes mnohá zklamání nikdy nezanevřu na český film a Jana Hřebejka. U Nevinnosti je to jistě geniálním scénářem a nádhernou kamerou ... rozhovor Ani s Ondřejem u jezera při západu slunce,.. málem jsem zapomněla dýchat. ()

pisvejc

Dnes si na nic nebudu hrát, napíšu to stručně a jasně. Film je opravdu depresivní, v temnotě tohoto filmu čekáte na proniknutí, ale ono stále nic a nic až se stane nepředvídatelné. Velice dobré drama na které se ale málo kdy podíváte protože se film velice ale velice táhne, přesto to tomuto filmu prospěje. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary