Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

Lisabellla

Pouhopouhá řemeslná dokonalost mě přiměla dát alespoň za jednu hvězdu. Herci zřejmě zapomněli hrát a hudba by zase byla lepší, kdyby nehrála. ()

Luciášek

Nechce se ani věřit, že film vznikl v této době přející českým (ne)hereckým ubožákům, protože je to velmi dobré. Konečně film, kam režisér obsadil HERCE a nebál se zaměstnat SCÉNÁRISTU. Děkuji, vyplatilo se to. ()

Loki_Six

Zabavnejsia bola prva cast a patranie co sa stalo a co nie. Ale aj rada do zivota typu: "Nikdy nevies kto v tvojom okoli je ako naruseny a s kym vlastne zijes." mala nieco do seba. ()

conejo

Dobrý film, většina skvělých hereckých výkonů, v první polovině silný příběh, zajímavý přechod v divákově vnímání a hodnocení postavy lékaře (Vetchého). Tři hvězdičky jsou drobným podhodnocením filmu, z důvodu mého osobního problému, který nedokážu pojmenovat lépe než "vykonstruovanost, nevěrohodná vyčištěnost (obrazová), a naprosto nadbytečná doslovnost v závěru". ()

tereza_p

Hanys_

Duu Hřebejk & Jarchovský ta vážná nota nalazena už u Kawasakiho růže opravdu sedí. Jeden z nejlepších českých snímků za posledních 10 let... 8/10 ()

Frakira

Určitě z toho šlo vyždímat daleko víc, no ale vzhledem k tomu, že to je Hřebejk/Jarchovský, tak dejme tomu... ()

dopita

Vzhledem k tomu, jaký točí v posledních letech Hřebejk průměrnosti, je Nevinnost dá se říct téměř příjemný překvapení. Bohužel zase z něj ze všech stran sálá uspěchanost a odfláknutost. Potenciál výbornýho scénáře i herců zůstal opět někde na půli cesty. Kydyby na to Hřebejk nesral, netočil každej rok jeden průměrnej film a dal si na tom co zrovna točí pořádně záležet, mohl by to bejt Pan Režisér. ()

ViktorD

Smekám! Další z pomyslných vrcholů společné tvorby dua Jarchovský–Hřebejk. Silné, zásadní, tíživé a přitom výrazově strohé, nikterak nepřepjaté, ba až komorní. A výtečná hudba. ()

ZdenoLo

Aj keď to nieje film ktorý by som si pozrel viac krát ako to býva u tých ktoré hodnotím 5 hviezdičkami, ale tento si plnú päťku aj tak zaslúži. Som rád že Hynek Čermák bol ocenený za svoju roľu lebo ju zahral neskutočne vierohodne. Najviac sa mi páči že hlavný príbeh má aj príbeh vedľajší a ten ho posunie zasa o kúsok hlbšie do deja. Herečku Annu Linhartová som nepoznal a celý film som si myslel že to bude skutočná dcéra Anny Geislerovej. Neviem či to bol zámer ale obsadenie sa teda podarilo. ()

Stružák

Dost nudný, dost nepřirozený a dost nevýrazný. Dost zapomenutelný. Všechno, co se týkalo samotnýho vyšetřování mi přišlo fajn, Čermák je na podobný role jak šitej na míru, jinak ta linka okolo mi ale úplně neseděla. Byla totiž podaná strašně zdlouhavě, depresivně, únavně. Nevím. ()

Teabag

Ne. Oprostím se od předpojatosti vůči Hřebejkovi a Jarkovskému. Budu parafrázovat klasiky: "Ten film byl především dlouhý. A to tak dlouhý, že snad i kdyby byl o polovinu kratší, byl by pořád dlouhý." Čím to? Stopáž necelých 100 minut není nic výjimečného, ale stejně jsem poslední půl hodinu čekal na zázrak v podobě závěrečných titulků. Z pohledu právního celá plejáda kiksů. Z pohledu diváka byl film zase neobyčejně předvídatelný (Geislerová byla téměř hned "jasná") a ta snaha šokovat (třeba scéna měření penisu) působila lacině. Asi čtvrthodinový monolog Geislerové vysvětlující "vše" tomu nasadil korunu. Dvě hvězdičky dávám za skvělou kameru a výkon Hynka Čermáka. ()

Harapes

Pan Hřebejk točit umí a to jak komedie,tak i vážná dramata a tohle je dalším důkazem,že mu to jde.Taky výběr herců mu vždy vyjde a tady bych chtěl především vyzdvihnout Zitu Morávkovou a Hynka Čermáka.To je přesně to,co od herců se očekává a tito dva to splnily na jedničku. ()

Schuldiner

Dost těžký film. Netvrdím, že nemá své slabší momenty, ale ty se dají víceméně přehlédnout. Velmi dobré drama. I když nemam pocit, že bych viděl něco převratného, jsem spokojený. Chvílemi mi bylo až nepříjemně. Souhlasím s uživatelem s pseudonymem ´´Arbiter´´ ...s tím, že film měl možná končit po zvláštním psycho-monologu Ani krátce před koncem.. Bylo by to možná vhodnější. Protože ten konec je možná trochu jakoby navíc... ()

decay

Popravde som trošku zmätený. Chlapi už to tiahnu spolu nejakú dobu tak by to mohli vedieť už trošku lepšie. Zakaždým mi niečo vadí na ich filmoch, niekedy menej, ale väčšinou viac. Keby tak netlačili na pílu, nechali veci niekedy plynúť a nesnažili sa rozuzliť povraz, ktorý už tak je dosť zauzlený. Jednoducho strašne je to skomplikované a na úrok konečného dojmu. ()

Ondracius

(via tereza_p) LFŠ 2011: Jan Hřebejk v diskusi zmiňoval, že Ondřej Trojan odmítl produkovat tento film, protože ho scénář něčím iritoval a nebyl s ním spokojen...zjevně věděl proč, škoda, že Hřebejk už ne. ()

ClimbVibe

Výborní Anna Linhartová, Ondřej Vetchý a především Hynek Čermák. Film se mě ale (hlavně tématem) víc nedotknul. ()

J*A*M*A*L

Jeden z nejlepších českých filmů co jsem za poslední dobu viděl a těch českých filmů co bylo natočených za poslední asi tak tři až čtyři roky byla ve většina případech tragédie, co si budem povídat.Jan Hřebejk zřejmě drží ještě v této mizerné době v okolí české kinematografie dost slušně dobrou reputaci nejen sobě, ale celému tomuto národu.Je však vidět že se dá natočit dobrý film.Tohle byl další perfektní film od Hřebejka.Opět mě moc fascinoval a překvapil.Když jsem viděl ukázky a podobně k tomuto filmu tak jsem myslel že se z Ondřeje Vetchého stane psychopat, ale já věděl že mi to nějak nejde do hlavy a taky po asi půlhodině mi došlo že Vetchý není záporák.Perfektní film brzy začnu doporučovat filmy od Jana Hřebejka.89% ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary