90125

Príbeh, tak ako je napisaný, nikdy nechytí tie správne gule, nikdy ozajstne nepripúta k deju. Všetky hrany sú melodramaticky zaoblené. Akýsi podivín, homosexual a matematický génius tajne rozlúskol nemecké vojnové šifry, čím pravdepodobne skrátil WWII. A po vojne ho chemicky kastrovali až chudák spáchal samovraždu. Teda námet podľa mňa dosť zaujmavý, ale tento rádoby špionážny film si s ním nevie rady. Nebolo to poriadne ani o Enigme, ani o Turingovi. Toľko nezodpovedaných otázok. Asi najviac ma sklamala veľmi slabá obžaloba prudérnej spoločnosti, ktorá dohnala génia k smrti. Oscar za scenár ?!? Tak tomu ja fakt nerozumiem. 54 % ()

Doffy

Benedict Cumberbatch nepatří zrovna mezi moje nejoblíbenější herce, ale musím říct, že v tomhle filmu předvedl svou životní roli. Jestli jste kdy váhali nad Cumberbatchovými hereckými kvalitami, tenhle film vám udělá dost jasný obrázek. ()

Bogrant

Precízne natočený, výborne zahraný (zaslúžená nominácia pre Benedicta) malý film. I keď nie tak vojnovo drsný,ale nemusí byť. Avšak podľa mňa nie je až taký dobrý aby mal 8 nominácií a keď premení viac ako pred časom napr. A Beautiful Mind, tak už neviem. Dobrá hra, ale po dlhšej odmlke jej znižujem hodnotenie pre istý druh nevýraznosti. ()

futislav

Z Netflixu to lepší, na co se dalo dívat. Skvělý výkon Cumberbatcha. Tentokrát mi ani nevadilo, že do toho namontovali tradiční porci homosexuality, tolik módní v dnešním pošahaném světě. Patřilo to k ději a níjak zvlášť se v tom nepiplali, takže to bylo ještě snesitelné. Že některé historické reálie příliš nesedí mi také až tak nevadilo. Cumberbatch to táhnul tak, že nad tím mávnu rukou. Výborný film. ()

Feacher

Zase po delší době něco, co mě chytlo u srdce. Úžasně zahrané a filmařsky provedené, a samozřejmě skvěle životem napsané tak, že to je zároveň krásné a zároveň tak strašné. Silný zážitek, doporučuji! ()

Bragi66

Vzhledem k tomu, jak se BC dařilo ztvárnit LMD v seriálu Sherlock (2010 a dále), tak tohle je jen takový teplajznický odvar. Nemá to hloubku, nadhled ani uvěřitelnost. Fakt je, že v Bletchley Park Enigmu opravdu prolomili, ale tohle je popík. ()

pichta

Zložitý životný príbeh, ktorý tu bol fakt zjednodušený. Ale stale dobre zobrazený. Mohli sa viac pohrať s jeho osobnosťou. Ľudia sú často zlí...a mali by si to uvedomiť ()

RoyBatty444

Film, ktorý je o dvoch veciach. 1, násilnej povahe ľudstva (vojna, šikana, snaha ovládať svoje okolie) 2, postoj k menšinám a slabším (intelektuáli, mentálne postihnutý, homosexuáli, ženy). Samozrejme sa dozvieme ako anglická vláda nechala prelomiť Turigom a spol prelomiť šifrovacie zariadenie fašistov enigma a ako to tajila 50 rokov. Okrem iného to napomohlo vyhrať 2.svetovú vojnu spojencom, ale taktiež bolo náročné tajomstvo uchovať a využívať s vedomosťou straty mnohých životov. Pozerá sa to dobre pre ľudský prístup a viaceré zvraty, dobré filmárske umenie a herecké obsadenie. ()

Sa.sa

Hodně dobrý film či dokument o životě Alana Turína... Nebýt jeho tak by asi nedošlo k prolomení kódu Enigmy... Jinak je hezké vidět, že válka se nebojuje jen na bojišti, ale hlavně se jedná o zákulisní tahanice, konspirace i podvody... No myslím, že v dnešní době by to mělo být memento a nevěřit všemu co nám "mocní" chtějí vnutit 😉 ()

Jenda1cz

Řemeslně natočeno velmi pěkně. Ve filmu je nejspíše několik odklonů od reality, ve dvou případech podle mě i zásadních. ()

Mayacz

Tento pozoruhodný film jsem měla možnost shlédnout po premiéře ve Spojeném Královstí, ač jsem to zjistila po skončení filmu. Benedict Cumberbatch exeloval ve své roli, myslím,že mu byla šita na míru, možná bych si ani nedokázala představit, že by na místo něj měl být dosazený někdo jiný a navíc třeba ještě Američan, zkazilo by to celý dojem filmu. Musím říct, že mě překvapil, ač válečný film, konečně je to film, kde tvůrci nepreferují hrdiny jen z polí bitev,ale zohledňují i hrdiny za scénou celého dění. Navíc se zde otevírá otázka homosexuality, která byla dlouhá léta tabu. Rozhodně doporučuju film shlédnout, na mě udělal obrovský dojem a líbí se mi i herecké obsazení ač Keiru Knightley tolik nemusím. ()

The M

Skvelé prevedenie naozaj zaujímavého príbehu. A okrem toho bravúrne obsadené, Benedict je proste herec ako sa patrí. K tomu všetkému ešte parádna hudba a je na svete ďalší vynikajúci film. Najväčšie negatívum je len to, že je tak krátky a pokojne by si zaslúžil ešte ďalšiu polhodinku navyše, ak nie aj viac. ()

TonySoprano

námet výborný, prevedenie slabé. Cumberbatchovi som to jednoducho neuveril, často som mal z neho pocit, že hrá, keď hral psychotika De Niro, alebo schizofrenika Crowe, bolo to veľmi vierohodné. Trochu mi ten film pripadal ako "natočme poctu homosexuálom, za každú cenu.." ()

hotentot

Skvelý herec Benedict Cumberbatch zahral svoju rolu bravúrne. Nie je to dokument, tak nebudem vŕtať do historických faktov. Je to film, pri ktorom som sa nenudil, nechýbalo ani napätie. Trochu mi pripomenul film Beautiful Mind. 85% ()

hujerita

Herci to zvládli super a Benedict im kraľuje. V zásade niet čo vytknúť a mňa len potešilo že to nieje len o prelomení kódu enigmy ale o dramatických udalostiach okolo toho, pohnutom a ťažkom živote Alana a hlavne o tých tajomstvách a sprisahaniach. 80% si film zaslúži plným právom. ()

marsic

Krásný film s válečnou tématikou. Jak jinak než skvělý výkon v hlavní roli Benedict Cumberbatch a Keira Knightley. Určitě jeden z nejlepších filmů Benedicta Cumberbatche a roku 2014 rovněž. Zaslouženě 8 nominací na Oscara: Nejlepší film, Nejlepší režie - Morten Tyldum, Herec v hlavní roli - Benedict Cumberbatch, Herečka v hlavní roli - Keira Knightley, Nejlepší scénář - Graham Moore, Nejlepší výprava, Hudba - Alexandre Desplat, Střih - William Goldenberg. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel