Stejně jako kdysi, je i dnes centrem dění rodinky hala a kuchyně, kde se všichni potkávají a řeší s humorem sobě vlastním všechny trable i vážnější kolize. Nebo, a to je novinka, se scházejí v zimní zahradě, kterou Zdeněk přetvořil na "tropy". Pěstuje tam orchideje, které by mu mohl závidět i slavný detektiv Nero Wolf. V tropech se většinou odehrávají všechny tajné rodinné porady. Teď se například řeší problém: Jak se zbavit hodné, ale příliš zvědavé sousedky? Nebo jak dopadli Zdeněk a Káča na tanečních kurzech pro pokročilé? Soužití několika generací tak přináší mnoho dalších kuriózní situací. (TV Nova)

Aniki odpad!

Všechna filmová pokračování, kdy dojde ve scénáři k tolik typickému skokovému posunu v čase, bývají  povětšinou průserem a pokud se navíc jedná o předěl tzv. mezirežimový, je na katastrofu přímo zaděláno. Přesně k takové situaci došlo i u snímku Rodinka, respektive u nesmyslného náhledu do pokračujícího života jednoho kdysi kultovního organismu - seriálové Takové normální rodinky. To co fungovalo kedysi, nemůže fungovat dnes, vše je totiž dávno úplně jinak. A tak se tu vytrácí jak originalita, tak vkusný humor, ale především charisma veledůležité obce herecké. Vzhledem k napsanému si o to větší plus zaslouží vynikající Štěpánková, které jako jediné zůstal ten sedmdesátkový seriálový feeling. Ostatní fakt děs běs a scénář...bez komentáře. Za mne rozhodně kanalizace! ()

rt12

Zlý sen! Scénář, režie, kamera, vše stálo za ,,zdrávas královno". To vše, ovlivnilo výkon herců, kteří se ztráceli v rádoby vtipných replikách, chvílemi působili až trapně. Jednu hvězdu za to, že si vážím starých hereckých matadorů, kteří chtěli vrátit čas a měli dobrou vůli, ovšem to nestačilo. ()

ecceHOMMO

Česká rodinka, ale filmová variácia na americké sitcoms ??? Problémom však je, že samotný humor mnohokrát zaostával niekde pozadu, a situácie ktoré v príbehu vznikali neboli mnohokrát dotiahnuté dokonca, alebo rovno neboli ani tie pravé orechové. Napriek tomu u mňa rodinka po dopozeraní zanechala fajn pocit. Ale tento pocit sa rozplynul vo mne pomerne rýchlo a snímok sa vytesnal z môjho podvedomia. **/*** ()

Tessie

Kokám, že zde převažují ohlasy spíše negativního rázu. Mi se tohle ale vážně moc líbilo. Příjemné volné pokračování, ve kterém se nic moc neděje (stejně jako v původním seriálu), milé dialogy (stejně jako v původním seriálu), úžasná hlavní trojice kvalitních herců doplněná neméně kvalitními novými tvářemi. A vy, co brečíte, že jste na to šli do kina a byla to hrůza, co jste čekali? Úžasňákovi v hlavní roli s Hanzlíkem nebo že se odehraje období celé generační období ve filmu, který má být volným pokračováním na oblíbený seriál, ve kterém se taky nic moc nedělo a šlo vlastně jen o příjemné povídání? Evidentně jste původní seriál nikdy neviděli... Navíc vás do kina na tohle nikdo přeci jít nenutil, tak už toho omílání jaké jste chudinky, nechejte! ()

Marsik

Původní seriál z roku 1971 "Taková normální rodinka" jsem nikdy neviděl, ale slýchával jsem, že je dobrý. A tak jsem se těšil, jaké vtipné příběhy a situace nám naservíruje film. Bohužel jsem se moc nebavil, pár úsměvných momentů tu sice bylo, ale rozhodně se jednalo o silný podprůměr. Nebudu to natahovat...35% ()

• V televizní verzi bude mít Rodinka šest dílů: Slavíme, Milionová tchýně, Teče nám do bot, Miláček Daisy, Capuccino se šlehačkou, Štědrovečerní převapení. (POMO)