Jak vycvičit draka: Legenda o Kostikradovi

(TV film)
  • USA Legend of the Boneknapper Dragon (více)

Když Tlamounův dům lehne popelem, má o pachateli hned jasno. Tvrdí, že mu dům podpálil děsivý drak Kostikrad, před nímž utíká celý život. Legenda praví, že Kostikrad vypadá jako obrovský létající kostroun a před ničím nezastaví, dokud nezíská poslední dokonalou kost do svého brnění. Tlamoun se chce drakovi pomstít, jenže nikdo z Vikingů nevěří v jeho existenci. Na výpravu za Kostikradem se proto přidává jen Škyťák se svojí bandou. Zakládají se pověsti o děsivém drakovi s brněním z kradených kostí skutečně na pravdě? (Česká televize)

TheKiw

Stylem se od mateřského filmu zcela odklánějící, neuvěřitelně nehorázná a zároveň povedená křáplost. Množina příliš absurdních nápadů smetených u Dreamworks ze stolu během plánování How To Train Your Dragon. ()

sona123

Draka jsem zatím neviděla, ale tohle mě nadchlo - moc pěkná animace (obzvlášť kombinace kreslené a počítačové tvoří zajímavý kontrast), vtip a fajn stopáž. Povedené, potěší. O trochu lepší průměr, přesto ve výšinách nelétám. ()

Mary19

Jednoduché, ale přesto zábavné... Střídání 2D a 3D animace udržuje tempo, postavy jsou sympatické a hudba k celovečernímu filmu od Johna Powella je přímo fantastická... 75% ()

Karmyn

Bohužel tenhle příběh mě vůbec neoslovil, jediné co se mi na tam líbilo, byl Kostilam, ten vypadal svěle a střídání animace mezi vzpomínky a přítomnosti. ()

Mira90

Krátká hříčka, která i přes svoji ,,délku" (nebo právě proto) je napraná vtipem. Velryba. S jakem. A Phil. =D ()

RajAthen

Zkrátka klasický "doplňkový" příběh k známému filmu. Navíc skoro polovina stopáže ani není klasická animace, paradoxně tyto pasáže však dílko zachraňují, protože jsou jistě nejvtipnější, kdy ukazují vikingského hrdinu v plné parádě (s drobnou pomocí dvou - zřejmě již vyhynulých - savců). ()

Margerie

Možná tu budu za černou ovci, ale mně tenhle kraťas bavil mnohem víc, než celé How to Train a Dragon... pestřejší animace (pro mne příjemné zpestření odlišnou animací př vyprávěních o minulosti), vtipnější dialogy a scény vůbec... tak jako mne původní film zklamal a patří mezi nejníže postavené animáky na mém žebříčku oblíbenosti, tak se naopak tenhle kraťas postaral o to, abych na draky do budoucna ještě nezanevřela... :-) ()

MAAUZ

Na Pixar asi nic nemá, ale tohle už bylo lepší, než závodění s ovcema. Líbily se mi ty nesmyslný příběhy Gobbera. ()

Hatred

Krátká epizoda z "běžného" života partičky vikinských výrostků okořeněná o skvělou pirátskou historku starého nájezdníka (takhle má vypadat pořádná sága!). Vyprávění Gobbera je navíc v povedené a vtipné 2D animaci. ()

Runespell

You missed!? Wait for it!!:) Pobavilo neuvěřitelně...úžasná animace, hudba a krátký nepřeplácaný děj. U mě jednička s hvězdičkou:) ()

Morton Eucrow

Za kladivohlavu velrybu a jaka a kladivohlavu velrybu osedlanu kladivohlavym jakom a thora vrhajuceho kladivohlave velryby osedlane kladivohlavymi jakmi by si to mozno zasluzilo jednu * naviac, ale... no, zasmial som sa :D ()

blondboss

Slušný krátky doplnok k animovanému skvostu. Avšak chýbala tomu tá energia, ktorú v sebe mal samotný film. Animácie kvalitné, dokonca sa mi páčilo aj to, ako úroveň animácií upravili pri rozprávaní o minulosti. Avšak najväčšia pecka tohto "kraťasu" bola tá flegmatická ovca. 65 % ()

ostravak30

Poprvé za celou sérii Jak vycvičit draka jsem se opravdu smál od začátku do konce. Konečně se tvůrci odpoutali od prostého příběhu a věnovali se trochu parodii samotné. Tlamoun je postava, která by mohla dostat víc prostoru, tento snímek je toho důkazem. ()

Tsuki003

Další bonus k Jak vycvičit draka. Na rozdíl od Book of Dragons (* * *) a Gift of the Night Fury (* * * * *) mi přijde kvalitou nejpřirovnatelnější k původnímu filmu. Snaha o humor se napůl nevyplácí, ale zbylá půlka těch vtipů je výborných - což nechápu, jak se povedlo. Na jednu stranu dětinské vtípečky (o spadlých kalhotách) a na druhou velmi zdařilé ("Narazil do ledovce, čímž spustil lavinu zmrzlých vikingů!"). Dobré to bylo :) ()