Rendezvous with Rama

všechny plakáty
Sci-Fi / Dobrodružný / Mysteriózní
USA / Česko / Velká Británie, 2026

K slnečnej sústave sa blíži vesmírna loď. Skupina ľudí je vybraná preskúmať jej pôvod, ale hlavne účel, s ktorým za nami prichádza. (zulo)

Diskuze

Uživatel Pitam smazal svůj příspěvek.

eye candy

eye candy (hodnocení, recenze)

Kosinski by byl určitě jedna z těch šťastnějších alternativ. Vytváření scifi světů mu jde dobře, Tron i Oblivion jsou v tomto směru nádherný filmy. V případě RwR je to řekl bych to nejdůležitější v čem by mě režisér vynikat, pač ona tahle Clarkova klasika není ani tak o nějakých postavách jako o záhadným rotujícím válci. Jsem ale zvědavej jak si tvůrci poradí s tím koncem, jeslti ho třeba neupraví, pro širší publikum bude možná totiž trochu moc anticlimatický

West

West (hodnocení, recenze)

Jestli tohle nenatočí Kosinski , tak budu hodně naštvanej.

Perth

Perth (hodnocení, recenze)

Panejo tak jestli tohle dokážou věrohodně zpracovat tak to bude nářez!

Pitam

Pitam (hodnocení, recenze)

Jsem moc zvědav, ale zároveň se toho strašně bojím.. Kniha je dokonalá, moje nejoblíbenější od Clarka... Geniální myšlenka převedená na papír. Mám strach, aby se to na plátně nezvrhlo pouze v audiovizuální přehlídku (interiér Rámy k tomu vybízí), jak je v poslední době u sci-fi zvykem...

Šindy

Šindy (hodnocení, recenze)

Ahoj lidi, co jsem koukal na imdb, tak zpráva z 5. července, že film byl oznámen oficiálně, tak že by se přeci jen něco dělo? tohle na plátně vidět, to by mi udělalo obrovskou radost. Kniha je výborná.

0lie

0lie (hodnocení, recenze)

Že projekt je úplně u ledu je obrovská škoda, Fincher má místo toho v plánu jiné projekty škoda..od něj by to byla opravdu pecka!

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Šindy: Doufám v to, ale nejspíš už moc ne....Byla to pro mě velká naděje, že by mohlo vzniknout druhé skutečně hardcore filmové sci-fi  (po Odysee), ale asi z toho nic nebude

Šindy

Šindy (hodnocení, recenze)

Tohle bych si moc přál vidět zfilmované. Setkání s Rámou jsem četl. několikrát. Jako milovníka sci-fi mě ta knížka přímo ohromila, ví se něco zda se o to poříd zajímá Fincher?

mirliflore

mirliflore (hodnocení, recenze)

Na to video jsem vůbec nenarážel. Šlo o to, že z tohohle projektu před časem sešlo a teď je znovu na scéně.

termi

termi (hodnocení, recenze)

to je 7 let stary video ale takze zatim zpatky asi ne:P jestli teda myslis prispevek pod tebou

mirliflore

mirliflore (hodnocení, recenze)

Takže Ráma zpátky na scéně? Hm, to není špatné. Doufám, že to bude mít úspěch, a třeba by se pak mohly natočit i další 3 pokračování...

Petrucci (hodnocení, recenze)

Tak kapsu si namastí už na Social Network. Nebo že by se toho filmu o OpenCard ujam Bém jako producent:)?

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

jo jo jo, že by! Pokud ano, tak počítám tak s rokem 2016, ještě musí Fincher natočit film o Googlu, Wikipedii a OpenCard

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

Na jedné straně jsem rád, že je Rama opět na scéně, na straně druhé se trochu děsím, co s tím provedou. Finchera mám rád, ale jeho filmy u mě mají střídavou tendenci. Navíc tohle je hodně ambiciózní a obrovský projekt. Škoda, že se do toho nikdy nepustil Kubrick. Tahle Sci-Fi klasika je myšlenkově a kvalitativně srovnatelná s Odyseou. Tak doufám, že to nebude dělané jen na efekt s velkolepou výpravou a ve 3D.

rodo

rodo (hodnocení, recenze)

Kéž by! Jedna z nejlepších knižních sci-fi sérií by si zasloužila takto schopného režiséra.

Petrucci (hodnocení, recenze)

Jo, jo, tak nějak:)). Nezbývá než začít čekat a doufat, snad to dopadne:)

stilgar1 (hodnocení, recenze)

Taky netuším, jak je to náročné. Ale myslím si, že se problémy s náklady v jistém smyslu překlenou tím, že se prodá rozhodně více kopií filmů na DVD a Blu-ray s 2D verzí, než ve 3D. Myslím si, že to je asi hlavní důvod toho, proč v případě Avatara vznikla i 2D verze. Ale je samozřejmě těžké usuzovat, kam až dojde do roku 2013/2014 to začínající šílenství s novými 3D TV. No, nechme se překvapit...je asi zbytečné o tom spekulovat :)

Petrucci (hodnocení, recenze)

Pravda, na naše problémy asi příliš ohledy brát nebudou:o). V tom případě by to mohlo být jako u Cameronova Avatara - jak "obyč", tak 3D. ( I když vůbec netuším, jak je to finančně náročné, točit dvě verze najednou. Navíc ten komerční potenciál je u těhle dvou filmů nesrovnatelný )

stilgar1 (hodnocení, recenze)

Já o tom docela pochybuji. Sci-fi je věc, pro kterou se 3D hodí snad nejvíc, a jelikož v U.S.A., kde jsou obvykle nejvyšší tržby, problém s dabingem odpadá, pravděpodobně to takhle nakonec natočeno bude. Ostatně, Kubrick se v případě adaptace 2001 taky nebránil experimentování s novou technologii, ač nakonec nebyla (vzhledem k nákladům) úspěšná ;)

Petrucci (hodnocení, recenze)

No, právě, proto mě to 3D straší a štve celkově, protože i kdyby byla v republice jedna, dvě kopie v původním znění, tak mám velice malou šanci je vidět.
No, uvidíme, snad dostane Morgan rozum, respektive z těch spekulací ohledně 3D nic nebude. Nechám se překvapit:).

stilgar1 (hodnocení, recenze)

Jsou to, myslím, zatím pouze zvěsti, takže kdoví, co z toho bude. Ale taky z toho 3D nejsem příliš nadšený. Pravděpodobně to potom bude v kinech opět s dabingem, což je naprosto k zblití :/

Petrucci (hodnocení, recenze)

Aha, aha, díky. No, 3D, sci-fi a Fincher by mohlo být zajímavé, ale nevím, přece jen bych to radši klasicky:).

stilgar1 (hodnocení, recenze)

Petrucci: Není to myslím ještě oficiální. Něco kolem toho prohlašoval M. Freeman, který by měl být producentem. A prý to chce ve 3D...

Petrucci (hodnocení, recenze)

Takže, pokud tomu správně rozumím:-), Rama je znovu na scéně? Že by Social Network udělal až takový průvan a Davidovi to nakonec prošlo?:)

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)