Nel vyrostla v odlehlé chatrči v lesích Severní Karoliny a nikdy nepoznala nikoho jiného než matku, která měla vážnou poruchu řeči. Nikdy tak neslyšela skutečnou angličtinu a vytvořila si svůj nesrozumitelný jazyk. Po matčině smrti ji objeví místní lékař a snaží se jí ve zdejším prostředí pomoci. Vlivný Alexandr Payle ji však chce „studovat" v laboratoři. Soudce nakonec nařídí, že adeptka psychologie Paula ji bude „pozorovat" tři měsíce v lesích, a teprve pak se rozhodne o Nellině dalším osudu. (oficiální text distributora)

Anthony

Michael Apted natočil melodramatický film o setkání civilizovaných lidí s "přírodní bytostí". Je to docela ke koukání, hlavním důvodem ke zhlédnutí je ovšem především strhující výkon Jodie Foster v roli Nell - také byla za roli nominována na Oscara i na Zlatý Glóbus - na ten byl nominován i film a docela zajímavá hudba Marka Ishama. ()

pakobylka

Dojemný, možná až příliš zidealizovaný - ale především citlivě zfilmovaný zápas o budoucnost dívky Nell, která vyrůstala pouze se svou matkou v naprosté izolaci od okolního světa. Nabízí provokující otázku, zda je možné (a pro společnost přijatelné) takové zvláštní, zcela nevzdělané stvoření se svéráznými a přece jen poněkud problematickými způsoby respektovat jako svobodnou bytost s vlastní vůlí, která má právo se sama rozhodnout, jak bude žít dál - bytost, která se z pohledu "civilizovaného" člověka může jevit jako silně zaostalá, ale rozhodně není hloupá: Naučila se všechno, co jí dané podmínky umožnily - a co k přežití potřebovala. ()

Saraswati

Netradičná filmová látka bola pre tvorcov i hercov určite ťažkým orieškom, no kým Jodie sa s úlohou divokej Nell popasovala skutočne na úrovni, scenáristi si nemohli odpustiť dokonalý koniec v štýle "žili šťastne, až kým nepomreli", ktorý posúva inak reálne pôsobiaci príbeh za hranice uveriteľnosti. Hlavne zásluhou skvelej Jodie mi však určite ostane v pamäti. ()

Rocky62

Zpočátku jsem měl problém přivyknout si na onen pseudojazyk hlavní postavy, nicméně si mě vzápětí film omotal kolem prstu a nejen díky strhujícímu výkonu Jodie Foster. Její řeč těla, pohledy nutí neustále diváka přemýšlet o její přirozenosti a kontrastu mezi životem v civilizaci a mimo ní. Dokonalá chemie mezi ústředním triem a hluboká melancholická hudba. Ojedinělý příběh bez patosu s upřímnou romancí a krásou lidského ducha. ()

rt12

Příběh natočený tak, jak by se to v reálném světě nemohlo nikdy odehrát. Je to divné, ale přesto mě oslovil. Jodie Foster dokázala to, že jsem seděla jak přibitá a ohromeně zírala na její výkon. K tomu se vše odehrává v překrásné přírodě. Překousla jsem i scény u soudu nebo závěr, to si prostě Amíci neumějí odpustit. Určitě film stojí za podívání. ()

• Film měla původně režírovat Jodie Foster, ale ta režisérské žezlo předala Michaelu Aptedovi. (Matty)

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)