Životní cesta Jane Goodallové

• Německo Jane's Journey - Die Lebensreise der Jane Goodall (více)

Patří k nejpozoruhodnějším ženám této planety. Proslavila se výzkumem šimpanzů v jejich přirozeném prostředí, což byl ve své době průkopnický, nevídaný čin. Podle některých hlasů patří Jane Goodallová k nejkrásnějším a nejpozoruhodnějším ženám této planety. Proslavila se pozorováním šimpanzů v jejich přirozeném prostředí, což byl ve své době průkopnický, nevídaný čin. Její působení už ale dávno přesáhlo pole vědy, jezdí po světě, přednáší, věnuje se humanitárním projektům. Své ideály a vize lepšího světa dokáže předávat bez patosu, ve vší skromnosti a pokoře. Žije střídmě a nenápadně, pro pracovní zápal si často ani nevšimne, zda se ten den najedla, nezáleží jí na módě a dalších materiálních věcech v životě. Nic pro ni neznamenají. Energie této osmdesátnice je strhující. Ti šťastnější ji v roce 2004 u nás mohli vidět na vlastní oči. Přijela totiž na Tourfilm do Karlových Varů představit svůj nový dokument „Návrat do Gombe". Ve stoje jí tleskaly také stovky mladých lidí v přeplněné aule filozofické fakulty. (Česká televize)

Filmotéka

Uživatel Formát Jazyky Přidáno Pozn.
majo25 Jiné
03.05.2019