Reklama

Reklama

Xi you ji zhi da nao tian gong

  • Čína 西游记之大闹天宫 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímek vypráví o pouti vybraných postav dnes již klasického příběhu čínské literatury "Putování na západ", jinak známého pod názvem Opičí král autora knižní předlohy Wu Cheng-ena a zavádí nás do děje, kdy se Opičí král bouří proti Nefritovému císaři a tím vyvolá chaos, jenž je úvodem do dalších dobrodružství. (FIBO)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (36)

Brain-D 

všechny recenze uživatele

Nevtipné efektní pěkně barevná blbůstka pro děti, která opravdu zmrazila všechna očekávání. Nejvíce mě naštvala choreografie a záběry, kde kung-fu, které jsem očekával tu prostě nebylo. Donnien Yen a Chow Yun-Fat jsou skvělý herci. Tohle jim muselo trošku uškodit, i když si pořád myslím, že pro děti je to skvělý film. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Digitálnejšie ( a to tiež nie príliš zdatne ) to už zrejme ani nešlo. Pozlátko tak krikľavé a ligotavé, že sa chce človeku ,,blejt,, od celej tej umelosti. Nechápte ma zle, ale takto koncipovanú fantasy dokážu naozaj len v Číne. Pravdepodobne je takto stavané ich publikum. Iný kraj, iný mrav ( ostatne by som chcel vidieť jak by sa Slováci popasovali so svojimi legendami, napr. také Povesti z Tatier ). ()

Reklama

Thunair 

všechny recenze uživatele

Epické vyprávění o Sun Wukongovi, které někteří znají ze staršího seriálu, jiníé z románu Putování na západ. Film je dost rozdílný od obojího. Z knihy adaptuje jen první polovinu, tedy část která se věnuej zrodu, vzestupu, pádu a začátku cesyt k rehabilitaci právě Opičího krále. I ta první polovina knihy je ovšem tak obsáhlá, že by ji dvouhodinový film těžko obsáhl, ale i tak se o to tenhle snímek pokusil. Díky tomu sou některé části dost zkratkovité a film jak ocelek působí místy jako sestříhaná televizní série, to je ale také jediná chyba. Hromady CGi v epických scénách a soubojích nevadí a baví. Vedlejší role velkých čínských jmen sou příjemné zpestření a Donnie Yen coby Wukong předvádí perfektní hravost, kterou by do něj po seriozních hereckých výkonech málokdo čekal. Za mě bez ostychu 5* (9/10) ()

ConanVJ 

všechny recenze uživatele

Tak tento Opičí král jde v mnohém v šlépějích původního seriálu. Je to vlastně o tom, jak Sun vznikl, řádil v nebi a nakonec jak byl za své činy potrestán. Navíc je zde přidána zápletka, že božstvo porazilo démony a zakázalo jim vstup do nebe. Ti chtějí pomocí Suna opět nebe dobýt. Takže příběh je celkem pěkný, i když asi ničím nepřekvapí. Pak tu máme obsazení, které se určitě povedlo. Efekty jsou hodně okaté, ale celé je to vizuálně působivé. Souboje jsou zde spíš pomocí magie, než Kung-Fu. Celý film je natočený tak nějak bláznivě, kdy člověk nestíhá koukat, co se na obrazovce zrovna děje. Hudba je pěkná, ale místy mi přišla zbytečně roková. Já jsem s filmem spokojen a doufám, že bude natočené pokračování s putováním na západ a společníky ze seriálu. Za mě 85% :) ()

FIBO 

všechny recenze uživatele

Nová, značně předigitalizovaná verze klasického čínského příběhu, resp. jeho úvodní části. Příběh pouze volně vychází z původní předlohy a spíš než kde jinde tu dominuje akce a počítačem generovaný obraz. To samo o sobě nemusí být nutně špatně, ale čeho je moc, toho bývá příliš. Plusem mohou být dobře ztvárněné postavy a povedené masky, za zmínku určitě stojí jistá věrnost předloze, bohužel toto pohlcuje až přílišná akce a CGI, které celé prostředí dělá méně a méně přirozené a filmově uvěřitelné. Po vzájemném souboji kladů a záporů zůstává spíše šeď, podbarvená zajímavou a poutavou hudbou Christophera Younga. ()

Galerie (118)

Zajímavosti (6)

  • Z důvodů natáčení snímku v trojrozměrném provedení, přizvala hongkongská filmová výrobní společnost Filmko Entertainment Limited k natáčení snímku skupinu hollywoodských expertů. Mezi nimi figuruje i dvojice David Ebner (Alice In Wonderland, Spider-Man 3) a Shaun Smith (The Forbidden Kingdom, 300, I Am Legend), kteří se podíleli převážně na tvorbě vizuálních efektů. (Conspi)
  • Filmovou předlohou je hned několik kapitol z literární novely klasické čínské literatury "Journey To The West" sepsané Wu Cheng'enem v 16. století. (Conspi)
  • Snímek se až na vybrané části natáčel výhradně ve filmovém studiu a před tzv. zeleným plátnem. Výstavba studiových kulis si vyžádala investici nad 50 mil. čínských yuanů. Do skutečného světa, do městské prefektury Čang-ťia-ťie, ležící v čínské provincii Chu-nan, se filmový štáb vydal jen v případě pořízení záběrů, které se ve snímku objevují coby The Water Curtain Cave a Mountain of Fruits & Flowers, domovina Opičího krále a ostatních horských opic. (Conspi)

Reklama

Reklama