Režie:
Marek NajbrtKamera:
Miloslav HolmanHudba:
Midi LidiHrají:
Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Marek Daniel, Jan Budař, Jana Plodková, Lucie Benešová, Katarzyna Zawadzka, Krzysztof Czeczot, Marcin Kobierski (více)Obsahy(1)
Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Pavel Liška
Československo
Nejlepší filmy:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
BrainStorm (2008) (TV film)
Návrat idiota (1999)
Tomáš Matonoha
Československo
Nejlepší filmy:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Divoké včely (2001)
Probudím se včera (2012)
Josef Polášek
Československo
Nejlepší filmy:
Zlatá šedesátá (2015) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Protektor (2009)
Marek Daniel
Československo
Nejlepší filmy:
Kolja (1996)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Srdce temnoty (2013) (divadelní záznam)
Jan Budař
Československo
Nejlepší filmy:
Stavrogin je ďábel (2005) (divadelní záznam)
Hořící keř (2013) (TV film)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Jana Plodková
Československo
Nejlepší filmy:
Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023)
Němá tajemství (2023)
Vratné lahve (2007)
Lucie Benešová
Československo
Nejlepší filmy:
Povodeň (2005) (TV film)
Tři Alberti a slečna Matylda (1994) (TV film)
Blázni a děvčátka (1989)
Katarzyna Zawadzka
Polsko
Nejlepší filmy:
Život je úžasný (2013)
Bílá odvaha (2024)
Bod obnovy (2023)
Krzysztof Czeczot
Polsko
Nejlepší filmy:
Pitbull: Nové pořádky (2016)
80 milionů (2011)
Nula (2009)
Marcin Kobierski
Nejlepší filmy:
Bůh v Krakově (2016)
Polski film (2012)
Kristýna Boková
Československo
Nejlepší filmy:
Občanský průkaz (2010)
Toman (2018)
Spravedlnost (2017) (seriál)
John Malkovich
USA
Nejlepší filmy:
O myších a lidech (1992)
Výměna (2008)
Vražedná pole (1984)
Kryštof Rímský
Československo
Nejlepší filmy:
Chyby (2021)
Příběhy obyčejného šílenství (2005)
Nevinné lži (2013) (seriál)
Simona Peková
Československo
Nejlepší filmy:
Vyhnání Gerty Schnirch (2016) (divadelní záznam)
Stavrogin je ďábel (2005) (divadelní záznam)
Raskolnikov: jeho zločin a jeho trest (2009) (divadelní záznam)
Mariana Chmelařová
Československo
Nejlepší filmy:
Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)
Bába z ledu (2017)
Polski film (2012)
Marie Ludvíková
Československo
Nejlepší filmy:
Vyhnání Gerty Schnirch (2016) (divadelní záznam)
Ochránce (2021) (seriál)
Podezření (2022) (seriál)
Lubor Novotný
Nejlepší filmy:
Figarova svatba (2012) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
SM Kabaret: Kabaret oživlých mrtvol (2014) (divadelní záznam)
Kryštof Hádek
Československo
Nejlepší filmy:
Tmavomodrý svět (2001)
Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023)
Klec (2019) (TV film)
Barbora Milotová
Československo
Nejlepší filmy:
České století (2013) (seriál)
Šarlatán (2020)
Pouta (2009)
Martin Hofmann
Československo
Nejlepší filmy:
Vlny (2024)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Ochránce (2021) (seriál)