GodKnows

Tak pre mna bez debaty za 5*. Pri takychto filmoch sledujem hlavne jednu vec a to ci sa podari tvorcom vo mne akymkolvek sposobom vyvolat zaujem o postavy, rozumiet ich konaniu, prezivat ich pocity a rozmyslat nad tym co ak by som to bol ja. Tu sa to podarilo vdaka vybornemu mixu skvelych hereckych vykonov na cele s Fassbenderom, kvalitnej rezii a skvelej hudbe i ked velmi velmi inspirovanej inymi skladatelmi. Ale co tam potom ked to tak skvele do seba zapada. Steve McQueen je obrovsky talent. Tesim sa na dalsi film. ()

Alastair.

Hanba...to čo tento film so mnou spravil to dokázal asi už len film Hon. To čo som pri tomto snímku zažíval sa ani nedá popísať slovami. Emociálne ma absolútne zložil. Ešte dvadsať minút po filme som zo seba nevydal ani slovo, len som pozeral do steny. Jeden z najlepších a najemocionálnejších filmov aké som kedy videl. Vynikajúci Michael Fassbender a Carey Mulligan len potvrdili výnimočnosť tohoto filmu. A Steve McQueen dokázal, že Hlad nebola náhoda. ***** ()

ER

Stud je velmi zajímavě komponovaný film o muži,jehož sexuální výkonnost ho dovede na hranici odcizení (rodina,práce). Vzhledem k tomu,že se ve filmu toho až tak moc neděje,využívá režie podmanivou hudbu,byť i tam,kde by nemusela být (vstup do disco klubu),ale především vše sází na hlavní postavu,která v podání MF. nemá chybu. PS.Asi není náhoda,že místem,kde dochází k pokřivení lidských vztahů,je velkoměsto (tady NY). ()

Zikus

Film nabízí podmanivou atmosféru a sondu do rozmanité lidské psychiky. Jen teda nevím, za co se měl stydět. Ale nymfoman to byl řádný. ()

GTS_PUNK

Brandon (Michael Fassbender) trpí chorobnou závislosťou na sexe. Vo chvíli, keď sa k nemu do bytu nasťahuje jeho sestra Sissy (Carey Mulligan), sa začne zamýšľať nad vlastnými životnými hodnotami a snaží sa poraziť svoje príliš silné pudy. Snímka režiséra Stevea McQueena z roku 2011 sa navonok (a z veľkej časti aj zvnútra) snaží na diváka pôsobiť ako dielo o komplikovanosti ľudskej povahy, medziľudských vzťahoch, sexualite a jej zvládaní a kontrole. Bohužiaľ, ostáva pri snahách. Na nich však kvalitný film nemožno vybudovať. V prípade, ak v ňom absentuje výraznejšia príbehová hĺbka so schopnosťou vplývania na diváka, ktorá by bola postavená aj na iných aspektoch, než len vizuálnom zobrazení sexuality a (neustále prítomnej) snahe šokovať, zostáva už len málo, čo môže zaujať. A že by toho McQueenov kúsok okrem sexu, sexu a ďalšieho sexu v príbehovej rovine ponúkal o čosi viac, sa skutočne povedať nedá. Akékoľvek pokusy o hlbšiu psychológiu postáv rýchlo zlyhávajú, žiadna z nich nepôsobí výraznejšie zaujímavým dojmom, a všetky sa zdajú byť až príliš nalinkované podľa vskutku nudnej šablóny, na ktorej si, zdá sa, zakladá celý film. Snaha (!) byť nasilu kontroverzný mu takisto nepridáva plusové body, pretože kontroverzia musí v kinematografii fungovať. Tu s divákom neurobí nič, nemá silu, nešokuje, nebaví. Shame je vo všeobecnosti veľmi mdlý a prázdny film. Príbeh nudí, postavy nezaujmú, Michael Fassbender je maximálne nesympatický. Dajú sa vo filme nájsť aj nejaké pozitíva? Určite, ale divák musí poriadne hľadať. Malú pochvalu si však zaslúži za kameru, obzvlášť za farby, na zahodenie takisto nie je ani výprava. S prižmúrením oboch očí sa dá oceniť aj menší dejový zvrat na záver a otvorený koniec. Nič z toho však nemení na fakte, že film ako celok to dobrý nie je. ()

odbornicka

Dvaja súrodenci, ani jeden schopný dlhodobého vzťahu. Sestra (C. Mulligan) sa snaží nájsť oporu v bratovi, ktorý jej ju nie je ochotný poskytnúť. Ona spácha samovraždu a on zjavne pokračuje v sexualných jednorazovkách. Niektoré scény boli tak dlhé, že som myšlienkami bola úplne inde a vôbec neviem koľko trvali. Zaujimavý film, ale nemal rázny spád. ()

JonasJonas

Tento film je jako latexový obleček pro dnešní společnost. Odtrženi od podstaty se potácíme v krajině trudomyslnosti. Umělohmotné panny vyřazují z provozu duhové obláčky a naše duše s úsměvem tupě civí do propasti stínů. Emoce zakopané hluboko v naše podvědomí se pokouší prodírat na povrch, zuby nehty se snaží zachytit za obláček, ale marně. Zuby a nehty jim pro jistotu pomaličku zlámou pařáty polyesterových kuběn. STUD je velkolepá výprava na podivný ostrov kde vládne zoufalství, šeď a ďáblovo Perpetuum mobile. ()

Čejkyn

Musel jsem si nechat hodnocení trochu uležet v hlavě,ale nemůžu dát jinak než plný počet hvězd.Dlouho jsem neviděl tak totálně skvělý herecký výkon,jako v tomto filmu.Ano,Fassbender je pro mě PAN Herec,a tomuhle já říkám totální herectví.Nechápu jen,že nebyl ani nominován na cenu akademie??Ale přeci jen je to na pány až moc odvážná role.Samotný film se rozjíždí parádní scénou v metru,poté je tempo občas poněkud zdlouhavé(až na některé téměř porno-scény),ale skvělá hudba a hodně silný závěr dělají z tohodle snímku velmi silný emociální zážitek-95%!!! ()

john.h

Film byl působivý, ale nejvíc mi v paměti zůstalo péro Fassbendera, které vypadalo docela huge. Těžko říct, jestli to bylo šikovným kameramanem nebo doopravdy. Já například jsem docela nad průměrem a přesto jsem se při pohledu na Fassbenderovo nářadí docela zastyděl. ()

Bounded

Čekal jsem mnohem větší míru ztotožnění a trošku jiné poselství. Už jenom ale kvůli tomu skoro fyzicky nepříjemnému pocitu nemůžu jít pod čtyři. Ten rozpad dnešních hodnot je tak pravdivě popsaný, až skoro způsobuje depresi. Steve McQueen má určitě vlastní vyjadřovací styl, ale když koukám na film ve dvě ráno, už mě dlouhé záběry na prožívající tváře tolik neberou. Jestli ještě někdy, tak leda čistě odpočatý. ()

Milda003

Všichni chválí jak je to úžasný film, ale já na něm nic neobvyklého neviděl, ba naopak mi přišel naprosto obyčejně průměrný. Některé scény zbytečně dlouhé až jsem v tu chvíli odvracel zrak a díval se jinam. Děj mně osobně taky nějak extra nerozechvěl. KevSpa pravděpodobně dala plný počet proto, že viděla Michael Fassbenderův penis. ()

seiffs

Nechápu, jak to mohlo někoho "emocionálně rozsekat", bohužel ve mě to žádné emoce nevzbudilo. Bylo to výborně natočené, všechny myšlenky byly zcela zřetelné a hluboké. Ale to jediné citové drama co jsem od toho očekával tam právě vůbec nebylo. ()

Mijagi

Závislost na sexu je zajímavým tématem, zároveň však v sobě skýtá mnoho nástrah z nichž vyzařuje hrozba upadnutí do osidel laciného kýče a pobouření nekonzervativní části diváků (ti konzervativní budou pravděpodobně v šoku již z přebalu a nebo z úvodních minut filmu). Steve McQueen všem svodům odolal, jeho postup lze popsat jako mistrné koketování na pomezí umění a pornografie, aniž by výrazně sklouzl od prvního k druhému. Myšlenka otroků vlastních těl namísto svobodných lidí je výkřikem do dnešní materiální společnosti, kde obyčejná láska stává se směšnou a je střídána prázdnými vztahy či citově nevázajícími se jednotlivci, co raději vyráží lovit zážitky do nočních klubů. Oproti dřívějším dobám má být svět údajně jednodušší, přitom nalézt správnou cestu životem tak, aby byl člověk šťastný a dělal šťastným své okolí, se zdá být spíše komplikovanější. Další film nastavující zrcadlo. Od plného hodnocení mě odradilo několik zbytečně dlouhých záběrů v pasážích, kde k tomu nebyl důvod. ()

vetsinezobri

100 minut ve 20 záběrech? Ale jo proč ne. Tohle je skutečné herectví a já si ho užíval v každé nekonečné scéně. Stud je film bez začátku a bez konce, je to krátký výsek života jednoho nemocného muže, který souloží se vším, co se hýbe. Ač nejsem ultrafanoušek artových filmů, tohle mě bavilo. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz