Reklama

Reklama

Květy války

  • Čína Jin ling shi san chai (více)
Trailer 1

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (179)

Hild 

všechny recenze uživatele

To ne. Vážně by mě nenapadlo, že zrovna tento film zklame. Už dlouho jsem při sledování filmu nezažila tak vnucované emoce a hlavně, aby tak nefungovaly. Emocionální dopad na mě nulový a to říká někdo, kdo podobná silná dramata miluje, obzvláště ta válečná a dojme ho sebemenší maličkost. Některé emoce potřebují v divákovi růst během filmu, to jako vážně byl nutný například ten hrdinský běh vojáků hned v začátku filmu? Samozřejmě, že takové scény znásilňování dívek by se nedotkly asi jen toho, kdo nemá duši, ale já po celou délku filmu jen nevěřícně zírala a říkala si: "Co to má být?". Strašně nepřirozený film, nevěřila jsem mu vůbec nic. A co, že válečné scény jsou výborně natočené, já v nich ale viděla smysl pouze ten, aby se o filmu mohlo říct, že je akční. Navíc naprosto přepálená stopáž. Christian Bale se ze sebe snaží vydat maximum a jeho výkon je to nejlepší na filmu. Chtěla jsem dát původně 3*, ale to by bylo spíše jen z mé úcty k danému tématu a k lidem, kteří tu hrůzu zažili. Téma je to opravdu silné, ale zpracování se nepovedlo. Největší filmové zklamání za poslední měsíce. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Dobrý akční začátek filmu nese atmosféru Nepřítele před branami či Zachraňte vojína Ryana, druhá romanticko-sladkobolná část už tak dobrá není. Brutální neveselý film, jehož závěrečná pointa je tušitelná dávno dopředu, některými detaily a nevyvarováním se hloupých vypravěčských klišé nedosahuje na nejvyšší stupínky. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Yimou Zhang v područí internacionálneho štýlu. Ale keďže mu to tam (rutinne) ide, tak prečo nie. Kombinácia melodrámy a skutočne brutálneho vojnového besnenia za účasti hollywoodskej star. Ale znova, ak to funguje, tak prečo nie. Je iba škoda, že záverečná 45 minútovka je už vzhľadom na zvrat, ktorý jej predchádza predvídateľná, a účinnejšia by bola podaná v skratkách. Výsledný dojem je najmä vďaka neuhýbaniu sa násiliu takému, aké bolo, pozitívny. Ono aj ten kvázi medzinárodný konvenčný štýl je účinný, ak sa pracuje so symbolmi, ak sa motívy opakujú a neskôr môžu znamenať poprípade niečo iné. Napríklad povolanie hrdinu tu nie je iba kvôli technickej funkcii, ale aj tej symbolickej. Prepojenie úvodného mužského živého štítu so záverom je taktiež silným momentom tohoto vojnového veľkofilmu. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Další vizuální klenot Zhang Yimoua, který dokáže dát barvu válečné vřavě i rozbombardovanému městu plného prachu. Veselý až rozdováděný začátek vedený nalitým pohřebákem Balem je prokládaný syrovými válečnými scénami a až ve druhé části se přesune do zmíněného emocionálního ždímáku, který je zde ale představen s tou největší bravůrou. Vykreslený kontrast mezi pobožnými studentkami a prostitutkami nemůže být větší. Ni Ni je ale nádhernou kombinací obou. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Tož takové čínské Lidice, akorát asi milionkrát dražší a mnohem lépe natočené. Teď teda trochu kecám, protože kdybych sem začal vypisovat podobnosti mezi těmito dvěma snímky, byly by spíš nahodilé než příznakové, nicméně faktem je, že mě oba prudily úplně stejně. Vizuálně pěkná ždímačka umělých emocí s vynikajícím Balem, toť vše. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (9)

  • S rozpočtem 94 000 000 amerických dolarů se jedná o do té doby nejdražší čínský snímek v historii. (chelseaman22)
  • Natáčení filmu probíhalo celkem 164 dní. Každý den pak herci strávili před kamerami až 18 hodin. (oje)
  • Snímek vychází z literární předlohy „13 Flowers of Nanjing“ od Gelinga Yana. (DailyDreamer)

Související novinky

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno