Reklama

Reklama

Květy války

  • Čína Jin ling shi san chai (více)
Trailer 1

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (179)

ConanVJ 

všechny recenze uživatele

Toto historické válečné drama plné emocí mě naprosto pohltilo. Příběh se odehrává v čínském městě Nanking za dob, kdy Čínu okupovalo Japonsko. Je to o hrobníkovi (Ch. Bale), který má pochovat kněze místního kostela. Zezačátku mu jde jenom o peníze, ale ve vzniklé situaci je nucen v kostele zůstat a přestrojit se za kněze. V kostele jsou ukryté mladé studentky a později se tam ukryjí i ženy z místního nevěstince. Zezačátku se obě skupiny žen nesnesou ale to se v průběhu filmu mění. Christian Bale je pro hlavní postavu jako stvořený a jeho proměna ve filmu je opravdu skvělá. Pro mě je to jeden z jeho nejlepších filmů. Skvělý příběh zvýrazňuje i nádherná hudba. Za mě 95% :) ()

Satan 

všechny recenze uživatele

Zhangova velkolepá imaginace a smysl pro pompéznost zde možná kvůli respektu k dané látce není zas až tak markantní, každopádně se jedná o precizní průsečík mezi jeho wuxia filmy a civilními portréty z nedávno minulé či současné Číny. Flowers of War jsou klasickým srdceryvným příběhem o lásce, sebeobětování a na pozadí nankingského masakru silně hrají na city a na kontrast v rámci společenských nebo politických pozic. Ve většině případů to nevadí, někdy už to kulhá ke klasickému kýči (klasické povídání o minulosti postav), ale dá se to přežít už kvůli jinému mentálnímu myšlení a faktu, že film sleduje divák svázán euroamerickými konvencemi. Obě velké akční scény zaslouží absolutorium, mizanscéna a kamera u Zhanga jako obvykle na jedničku s hvězdičkou. Do popředí se (ke konci) dostávají i často přehlížené masky, které plní důležitou narativní funkci. A Bale? Neexistuje lepší ožralej a nadrženej kněz široko daleko... [Přesná stopáž: 146 min] ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Tož takové čínské Lidice, akorát asi milionkrát dražší a mnohem lépe natočené. Teď teda trochu kecám, protože kdybych sem začal vypisovat podobnosti mezi těmito dvěma snímky, byly by spíš nahodilé než příznakové, nicméně faktem je, že mě oba prudily úplně stejně. Vizuálně pěkná ždímačka umělých emocí s vynikajícím Balem, toť vše. ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele

Už je vlastně skoro přesně deset let, co jsem Květy války poprvé viděl. Bylo to pro mě první setkání s čistě čínskou kinematografií, moc dalších jich ale nepřibylo. Byl to pro mě silný zážitek. Ten se teď zopakoval, byť už jsem věděl co čekat a příběh znal. I tak je film zajímavé znovu vidět. A silný dojem přetrvává. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

John Miller (Christian Bale), se ukryje před japonskými vojsky v katedrále uprostřed Čínského Nankingu. Kromě něj, ministranta a skupiny jeptišek-studentek se zde ukryje také skupinka prostitutek se známého nevěstince. I přes odlišný pohled na cokoliv musí nesourodá skupina najít společnou řeč, aby dokázala přežít uprostřed válečného chaosu... Jako film docela dobrý - až na jednu drobnost, která se bohužel stává u asijských filmů tradicí - pokud film nemá více jak dvě hodiny, tak je brán jako krátkometrážní, a není třeba o něm nijak mluvit. A stejně tak tento - být o hodinku kratší by mu vůbec neuškodilo, a naopak bych si chrochtal blahem, jak se podařilo autorům skloubit západní a východní styl v jednom snímku, se zajímavou zápletkou i hereckým obsazením. Takhle ale bohužel film působil hodně roztahaným dojmem a spousta zcela zbytečných scén bohužel kazí jinak příjemný dojem z celého filmu. Plusem jsou ale rozhodně válečné scény - resp. ta jedna válečná scéna zobrazující (sebevražedný) útok čínských vojáků na japonský tank - ta byla naprosto skvělá. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (9)

  • 99 % celkového finančního zisku snímek vydělal v Číně. (chelseaman22)
  • S rozpočtem 94 000 000 amerických dolarů se jedná o do té doby nejdražší čínský snímek v historii. (chelseaman22)

Související novinky

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno