Eldrick

Přesně takovou terapeutku bych potřeboval. Jennifer Lawrence vystřihla na svůj věk dost věrohodně ovdovělou nadrbanou rádoby tvrďačku. Jinak dost přechválený, ve své podstatě obyčejný film o obyčejně hysterických lehce narušených osobnostech, kterym nějak život nepřál. David O. Russell není bůhvíjaký režisér (jediní THREE KINGS jsou pecka!), ale jede si ten svůj středoproudovej průměr, co zaujme akademiky. Viz. FIGHTER. ()

Ignus.cz

Bradley Cooper a Jennifer Lawrence. Taková skvěla chemie vzniká postupem filmu a vy se necháte vtahovat filmem hlouběji. Začínáte postavy chápat a vciťovat se do nich. Velice zvláštní. A Bradley...ten se do toho tak ponořil. Celý film vede. A hudba je taky povedená. Jedno zhlédnutí nestačí. ()

Dont

Dlužím filmu omluvu, jelikož na základě traileru jsem si ho nepěkně zaškatulkoval a očekával naivní a plitkou romantickou slátaninu. Jenže jsem se mýlil, i když tolik želízek v boji o zlatou sošku je překvapením i po zhlédnutí, už proto, že podobné filmy akademici tak často a rádi ignorují. Film se nevyhýbá jistým žánrovým klišé a kýčovitým sekvencím (především v závěru, až jsem měl strach, aby to nepokazili), ale krom toho otevírá krásný náhled do poznamenaných duší dvou „bláznů“, kteří nemají mnoho společného, ale přesto mají jeden druhému co nabídnout. Více než pobaven tou komediální stránkou filmu jsem byl dojat tou dramatickou, která ve mně doznívala celý den po projekci. Viděl jsem všechny letošní kandidátky na Oscara za nejlepší výkon v hlavní ženské roli, a ač jsou mezi nominovanými dvě z mých vůbec nejoblíbenějších hereček (Naomi a Jessica), tak Oscara bych dal Jennifer Lawrence, protože byla fantastická a svým výkonem mě nadchla. Zároveň převálcovala zbytek hereckého osazenstva, přestože hned další tři její kolegové jsou také v nominaci. Bradley Cooper zahrál moc hezky, ale Jennifer prostě nestačil, velmi sympatický výkon předvedla pro mě dosud neznámá Australanka Jacki Weawer. Rád bych zmínil také skvěle padnoucí hudbu Dannyho Elfmanna. ()

Aleee89

Terapie láskou byla mým želízkem v ohni, avšak trochu mě zklamala. Bradley Cooper zahrál svého Pata skvěle, o tom snad nemůže být pochyb. I ostatní postavy, svým způsobem pošahané, byly trefné a doplňovaly kolorit filmu. Když se ale zaměřím na snímek jako celek, nadšení vyprchává. Ano, je to zajímavé, netradiční romantické drama, v němž není nouze ani o humorné okamžiky, ale emoce a chemie v něm moc nefungují. Není to špatný film, ale je trochu prvoplánový a ne vždy funkční. ()

corona

Dúfam, že sa na mňa Jennifer Lawrence nenahnevá, ale Oscara mala dosť za vedľajšiu úlohu, nakoľko film mal len jednu hlavnú úlohu a to Bradleyho Coopera ako Pata Solatana. Na jeho výkone stál a padal celý film a konečne dokázal, že nie je len modrooký fešáčik. Verím, že s po tomto výkone bipolárneho psychopata, sa jeho určite široký okruh faniniek rapídne nezmenší ( ja by som ho za exmanžela nechcela). Aj keď ten koniec, no neviem, je to Amerika, možno producent na ňom trval, lebo trocha skazil celkový dojem. ()

marleyy

80% Kino. Pro mě velmi hezký a silný snímek, který si na nic nehrál a příliš nepřikrášloval.Perfektní výkony, vtipné a úderné dialogy s vynikajícím scénařem bodují. ()

Vědma

Film, který je pro mě celkem nudnou záležitostí z rodu těch, který by si rád hrál na něco víc, ale kde já to mám sakra najít, když to nevidím. Bradley hrál podle mě líp než Jennifer Lawrence, jeho postupnou zamilovanost jsem mu viděla na očích, zatímco ona mi připadala celou dobu jako přerostlá pubescentka. ()

togaf

Mno, ze začátku to vypadá na originální romanci - on psychopat, který si neuvědomuje realitu, ona stíhačka s lehkovážným přístupem k sexu. Ale pak se to začne trochu kazit (tancem počínaje) a pak se to kazí víc a víc až dojde ke klasickému dojemnému konci. SPOILER Všichni si odpustí, vyhrajou, zamilují se, usmíří se. Dokonce dojde i na typickou honičku v ulicích. Ach jo. Jen ta Jennifer Lawrence je opravdu skvělá. No a na Bradleyho se zase dobře kouká. ()

jezurka42

Svět Vám zlomí srdce na tisíc způsobů, to je jisté. Nedokážu vysvětlit proč. Ani tu bláznivost, kterou v sobě máme asi všichni. Ale neděle je zase můj nejoblíbenější den. Myslím na všechno, co pro mě kdo kdy udělal a vím, že jsem velmi šťastný člověk. OK, zase jeden z těch filmů, na který koukám s otevřenou pusou a jediný projev toho, že jsem stále ještě naživu, spočívá v tom, že se začnu řehtat jako tele. A to jsem zezačátku tomuto vcelku netradičnímu snímku nevěřila...prostě ta Jennifer. Stačila jedna věta (kdo si vzpomene na letošní zlaté glóby, hned bude vědět, o jaké větě mluvím) a já začala tuhle holku nesnášet. A proto jsem nedávala filmu moc šancí. Jenže...uf, ona je Jennifer fakt dobrá herečka a Oscara si prostě zaslouží (i když si to stále nechci přiznat). Bradley Cooper má tak nádherný úsměv, že jsem jen s vypětím všech sil nespadla (díky výpadku elektřiny v mém mozku) ze židle. No a Bob De Niro? Bůh... ()

Patw

Tak musím uznat, že zasloužený oscar pro Jennifer Lawrence. Nádherná podívaná a perfektní zvedačka - kam se na takovou zvedačku hrabe Hříšný tanec. Ale vážně, skvělá podívaná. Opravdu krásná podívaná a dvojice Lawrence + Cooper se doufám někdy v budoucnu znovu zrealizuje. Nádherné. ()

Skip

Tento velmi oceňovaný film pro mě nefunguje jako komedie ani jako drama. Je to takový mix, u kterého jsem se spíš nudil, herci v hlavních rolích mi připadali nuloví. Režijně zručně natočené, ale obsah nic moc. A pořád si říkám, odkud se všechna ta kladná hodnocení a ocenění berou. ()

Baboonek

Film měl skvělý potenciál, hvězdné obsazení a přesto se mi zdál dost průměrný. Spousta scén kdy na sebe řvou jako ukázka záchvatů, zprvu velký důraz na detail. Chvíli vás film drží v nejistotě, co přijde. Po prvních 20 minutách zapadne do průměru, není ani moc vtipný – zkrátka romantický film s jasně odhadnutelným americkým “happy endem”. Od Jennifer Lawrence jsem očekávala trochu lepší herecký výkon, jakožto ztrápené vdovy co se, se vším pere po svém. Naopak Bradly Cooper byl skvělý a do role se opravdu vžil. Ale jako oddechovku určitě doporučuji. ()

Huntelaar

Ve své podstatě, mě celý ten humbuk okolo toho tančení strašně s*al a všechno ostatní, co to tančení obklopovalo mě tak vyznělo do ztracena. Herecky to bylo fajn, ale když se většina svárů točila kolem toho, jestli Brad chce tančit nebo ne, tak to bylo na facepalm. ()

Vessper

Americké romantické komedie nesnáším, ale tohle je úplně něco jinýho! Vtipné, zábavné, dojemné, prostě akorát! ()

kalap

Po druhom zhliadnutí musím pridať, je to jednoducho famózny s výbornými hercami film, ktorému by dabing strašne uškodil. ()

dee-key

Jsem asi tak docela nepochopil, za co dostala ta kočanda Oskara. A vlastně jsem nepochopil celý ten film. Jako jo, romantiku jsem v tom tak nějak našel, ale že bych byl z toho urvanej a brečel dojetím... Nebavilo mě to. Za tu snahu jedna. ()

fmash

Moji pošuci mi rozumějí. Nenápadná věc, která mě dost potěšila, ačkoli je to možná také tím, že jsem za poslední měsíce skoro žádný film neviděl. Trochu netypická romantika, poměrně křečeprostá a docela vtipná. 4¾. ()

GILLWANDER

Z Roberta De Nira sa stal príjemný starý chlapík. Na staré kolená a šedivé vlasy ukazuje skanzenej mládeži v Hollywoode, ktorí nemajú nič lepšieho na práci ako dávať Like na bezduché stránky ako sa má hrať herecká rola. "Do toho Roberte, ty na to ešte stále máš! " 80% ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží