Proky

Krasný krasný film naprosto mě přivařil k židli opravdu jeden z největších filmových zážitků roku !Opravdu klobouk dolu pane Davide O. Russelle natočil jste ho velmi velmi dobře ve filmu jsem já osobě našel jen jednu chybu a to kameramana v zrcadle až na toto je to film bez chyby film o lásce,tanci,šíleních lidí který neomrzí zhlédnout vícekrát.moc jsem i líbil konec kdy to až do poslední chvíle vypadalo že se Pat bude i přes to vše chtít spět ke své ženě.co musíme opravdu pochválit je herecký výkon (v jednotném času)- Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro opravdu krásně to zahráli zvláště Jennifer která také posléze získala za tuto roli Oscara.A zas platí pravidlo nejlepší filmy se často rodě jí z knih.Ve zkratce Terapie láskou je Dojemný, působivý a filmově až neskutečně inteligentní. Ne nadarmo se stal nezávislým filmem roku.Určitě doporučuji moc krásný film ! ()

Napp

Tohle byl pro mě hop nebo trop. Nevěděl jsem - do poslední chvíle - jak vlastně film ohodnotím. V podstatě nešlo o nic výjimečného, to všechno už jsme někde viděli - tanec, láska, podvod, sex, šílení rodiče... klasika. Ale Terapie láskou má ještě něco jiného. Něco, za co si těch 5* doopravdy zaslouží. Láska je totiž bláznovství a jsou momenty, kde je vám upřímně jedno, co si o vás ostatní myslí. A přesně tuhle myšlenku se nám film snaží vštípit do hlavy. Třebaže k tomu používá dost zvláštní způsob - aneb, když se dva blázní potkají... Ale co, upřímně jsem se zasmál, užil jsem si nedělní večer a super herecké výkony i nápad si ten plný počet prostě zaslouží! ()

Timak

Ta Jennifer je ale herečka. Sakra dobrá. Musím říct, že jsem tento film odkládal hodně dlouho a v podstatě jsem se na to díval jen z určité nudy nebo možná jen z přesvědčení, že to třeba úplná kravina nebude. A musím říct, že toto je opravdu skvostné dílko a Jennifer si toho oskara zasloužila právem. Bradley mi tu byl sympatickej jak nikdy a dokonce De Niro zde podal vynikající výkon. No nebudu se tady dlouze rozepisovat a tát tady jako zmrzlina v červenci - jestli chcete vidět dobrej film, tak se na to určitě mrkněte. ()

Mizzy

Playbook jsem viděla pro jistotu dvakrát, ale ne, bohužel, ani na podruhé mne nechytl tak za srdce, jak jsem si dle nadšených recenzí myslela, že chytne. Je to víc drama než komedie, mezi hrdinama to vcelku pěkně jiskří, oba jsou sakra pěkní a hlavně hrají výborně, téma je nosné..ale...70% ()

chubaka

Výborné, vtipné a nenucené. Takhle něják by měla vypadat romantická komedie. Skvělé obsazení, super přiběh a hlavně vynikající Bradley Cooper. ()

Beatle

"Jiná láska", ale nejsou v ní handicapovaní, ale magoři. Je to svižné, zábavné a na palici. Ale na konci si opravdu přejete happy end :) ()

Kali4

Pro mě osobně víc komedie než drama se závěrečným tanečním "skokem", při němž jsem si málem ucvrnknul smíchy. Ve filmech, kde se často přepíná mezi dramatickou a komediální rovinou a hlavní hrdinové jsou psychotici či něco jiného z typického amerického předměstí s milostnými problémy (a že jich je, jako těch filmů), jsem se naučil brát dramatickou rovinu poněkud s nadhledem. I tentokrát se totiž jede podle osvědčené šablony a i tentokrát se nejde "tak hluboko", aby se mě to nějak zvlášť dotklo. Herci se mi jinak moc líbili a několik dialogů bylo úžasně vypointovaných. ()

svobik

Prvních asi třicet minut je vyloženě k nesnesení, no a pak tam stejně pořád furt někdo řve. Terapie láskou se mě nijak nedotkla, ani závěr, který tady spoustu lidí, jak koukám, dohnal k slzám. Možná jsem cynik, ale k emocionálnímu vyšťavení fakt potřebuju něco jinýho. O. Russel je pořád jen průměrnej realizátor. ()

Dreadd

Nominace v hereckých kategoriích bych ještě dokázal pochopit. Oba dva hlavní představitelé se mi velmi zamlouvali a Patovi rodiče, byť postava jeho otce byla osoba neskutečně otravná a nesympatická, De Niro s ním udělal to nejlepší co svedl. Ale nominace na nejlepší film? Možná tak nejlépe předvídatelný film, protože kam se bude ubírat děj bylo jasné už jenom z promo fotografií. Stejně tak nominace na nejlepší adaptovaný scénář svádí k myšlenkám o slabším filmovém roce. Film je hodně ukecaný, dialogy však ve většině případů mnoho neřeknou a emočně je úplně chladný. ()

Taio

Americká továreň nám znovu ponúka lásku na prvý pohľad a príbeh, kedy väčšina toho čo sa udeje o pár minút dokáže predpovedať aj človek, čo ten film nevidel. Stačí sa spýtať hocikoho ako dopadne americká romantická komédia... Napriek origininalite filmu, niekde som dokonca čítal "najoriginalnejšia romantická komédia"... serious?, som sa bavil a uveril Chrisovi Tuckerovi. Ale to s tými nomináciami isto prehnali... J.Lawrence asi zvýšila počet tých, oných... riťokladov. OST♫ 3/5 Príbeh 3/5 Výkony 4/5 Napätie nebolo Humor 2/5 ... 60% ()

jolanek

hraju na city, ludia s OCD sa mozno zasmeju cez slzy, aspon stiepka nadeje na krasnu lasku.Scena "what the fuck" a knizka cez okno mi ostane v pamati asi navzdy. ()

Gurtha

Každý má svůj mindrák a svůj ipod - nové motto americké společnosti? Komedií bych to nenazvala, romancí stěží a na psychologický tam bylo dost nesouvislostí, ale pozorovat Jennifer Lawrence byla radost (kolik reklamy udělá jeden roztomilej pád!). ()

Mr.KarlAdler

Jak jsem se poslední dobou zlobil nad podobnými tituly s vyumělkovanou zápletkou nebo nudným zpracováním, stejně tak moje divácké oko i srdce pookřály při sledování Silver Linings Playbook. Vážení, nejedná se tu o dokonalý film. Klidně přiznám, že jde o klasickou americkou komerční zábavu, kde nechybí zoufalý mladík, pěkná ženská nebo hláškující černoch. Jenže ta odlišnost, ta divnost, ty skvěle padnoucí dialogy a ztřeštěné vztahy mě donutily souznít. Jistě, každý jsme trochu na něco jiného a nedivím se, že z různých stran přichází i různé názory. Když si ale vzpomenu na tu neohrabanost nejen mezi hlavní dvojicí a zároveň touhu po jakýchkoliv pocitech, přišlo mi to sakra reálné. A co je nejlepší, bavil jsem se. Nesledoval jsem hodinky, nebylo mi trapně. Režisér tuhle náročnou úlohu zvládl, přinutil mě oprostit se snad od veškerých kritérií v rámci logiky či zbytečných scén nebo postav - možná i proto, že od všeho tam nadhodil jenom trochu. Trochu lásky, trochu humoru, trochu vzteku, trochu lítosti. Vychází mi z toho fajn drink a v rámci žánru špička. Jen houšť. P.S.: Plus s těma Zeppelinama mě poslední dobou nutí nebýt nejobjektivnější (stejně - tím líp). ()

V.Silver

Vynikající film o bláznech, na jehož konci se ale z bláznů stanou normální lidi. I když je mi to sympatický, moc se tomu věřit nedá :) 75% ()

D28

Som veľmi sklamaná. Podstatné veci z knižky boli vynechané alebo pozmenené tak, že čaro predlohy sa niekam vytratilo. Vlastne ho prevalcovali kecy. Chýbala mi romantika dvoch zúfalcov a hlavne Total Eclipse of the Heart, bez ktorého bol tanec nudný a nezáživný. A bohužiaľ nie len tanec. Malo to byť jednoducho dojemnejšie, napätejšie a hrdinovia menej normálni, ich traumy som im neuverila / na rozdiel od knihy/. ()

dragon94

Skvělé herecké výkony ve fajn romantickém filmu ... no jo je to škoda, že je film jen fajn a není to taková pecka jakou jsem čekal z trailerů..Tím nechci říct že by mě to nějak zklamalo.. to ne, ale problém je že ani nějak moc nenadchlo... každopádně když přežijete začátek do seznámení Pata s Tyfany ... tak se to potom celkem rozjíždí a po první hodině to konečně chytne správné tempo ... určitě na podívání velmi dobré... je to oddechový dramaticko-romantický film,který vás do nějakých slz nikterak netlačí a na konci vás čeká skvělé romantické vyustění všech událostí ... plus docela dobrý tanec. No jo škoda, je to "jen fajn" 3* 68%... ()

Ravi

Hluboká sonda do duše nejméně čtyř průměrných duší, které utrpěly jistý šok. Jedna neumí čelit zradě, druhá se neumí vyrovnat se ztrátou, třetí je posedlá symboly, další zas není tak šťastná, jak vypadá. Příběh se točí kolem prvních dvou, no a tu třetí komponuje De Niro, více snad není třeba říkat. Romantický film, který má opravdovou duši a je koukatelný pro chlapa, no kolikrát něco takového najdete? Doporučuji Aj s titulkama, ale trochu bych varoval ty, kteří mají problém stíhat rychlé dialogy a ještě jak se kdo tváří. Všechno je totiž v reálném čase, lidé si skáčou do řeči, apod. Vyzdvihl bych pojetí režiséra, který Vám vleze až do kuchyně a díky vhodně zvolené autentické kameře máte pocit, že jste součástí všech hádek a debat. Uvěřitelný a chytlavý romantický film. Nevěříte? Koukněte se. Mě se moc líbil (a to na romantické filmy taky moc nejsem). 90% = 5/5 ()

TheRoller

"I'm just the crazy slut, with a dead husband! Fuck you!" Blázinec. Hemingway cez zatvorené okno. Vrece na odpadky. Lakeť vlastnej matke. Na večeru cereálie a čaj. Russell stavil najmä na prepracovaný scenár, ktorý síce bol dobrý a jednotlivé dialógy (hlavne tie pri hádkach) mali šmrnc, ale miestami bol prepracovaný až príliš. Druhou vecou, ktorá to celé drží pokope, je perfektný casting. Bradley suverénne najlepší výkon kariéry, s nomináciou na Oscara, ktorú v najbližších rokoch s takýmto tempom určite premení. Jennifer, napriek tomu, že je skvelá herečka, krásna žena, podáva na svoj vek ohromný výkon, bla, bla, bla... nie som si celkom istý, či práve táto rola mala byť tou oscarovou (keď si spomeniem ako drbla na zem pri odovzdávaní, jeden by až povedal, že to bol osud) a či by sa bez toho haló v podobe "najlepšia herečka" , "temer najmladšia držiteľka Oscara" a Oscara ako takého ešte pár rokov nezaobišla. Uvidíme, aký to bude mať na ňu vplyv. S Cooperom tvoria skvelú dvojku a som rád, že sú spolu obsadzovaný aj do ďalších projektov. Robert De Niro (aspoň pomyselne) oscarovo perfektný a nebyť toho o chlp lepšieho (v danej úlohe) viedenského waltzčíka, tento by bol určite jeho. Príbeh obstojný - trocha zamrzí takmer úplne vynechanie rodičov Jennifer (a tak úplná strata pohľadu na vec z druhej strany) na úkor rodičov Bradleyho, ktorí nakoniec vlastne podmieňujú celý dej. Skôr ako nápad so stávkou by sa mi páčilo zapojenie druhého rodičovského páru a trochu viac psychológie namiesto sileného príbehu. Je však veľkým plus, že stále sa niečo deje (najmä vďaka spomínanému scenáru). Hudby síce nie je veľa, ale keď už niečo hrá, tak to stojí za to. Všetci ostatní herci (vrátane Tuckera) sú veľmi fajn. 80% ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží