klukluka

Navzdory všem superlativům, které jsem zaregistroval na adresu tohoto filmu, jsem mu sám zdaleka tolik nepodlehl. Když to zjednoduším, tak to bylo klasické americké limo, které divákovi poskytlo přesně to, co by od podobného filmu čekal- krásné mladé představitele, sympatické představitele starší generace (v tomto případě navýsost), chápající sourozence a přátele, pěkné interiéry,... a pochopitelně povinný happy end. Normální zívačka. Tři hvězdy jsou až dost. ()

charlie_ando

Než se mi podařilo na tenhle film zajít do kina, tak posbíral spoustu pozitivních recenzí a Jennifer Lawrence stihla být oceněna Oskarem za výkon v hlavní ženské roli. No prostě enormní kladná vlna, které mě posadila do sedačky v potemnělém kinosále s velkým očekáváním. Musím přiznat a bez mučení, že jsem dostal všechno co jsem očekával a ještě mi tvůrci vrchovatě přidali navíc. První pocit, který jsem dokázal identifikovat po konci závěrečných titulků byl, že to celé bylo neuvěřitelně hlučné, živelné a plné silných emocí. Pod scénář se podepsal a na režisérské křesílko si sedl jeden člověk, David O. Russell a odvedl poctivou práci. V hlavních rolích se blýskli Bradley Cooper jako Pat, kterého zlomil dramatický rozpad manželství a dostal ho až na psychiatrii a světlem nejzářivějším oslnila Jennifer Lawrence, která si zahrála Tiffany, jejíž srdce zlomila tragická smrt manžela. Mezi oběma hlavními představiteli fungovala neuvěřitelně chemie. Celý film se podařilo zalidnit svéráznými postavičkami, které dolaďovali příjemně vyhrocenou atmosféru. Zvláště vyčníval Robert De Niro hrající Patova otce a fanatického fanouška Philadelphských Eagles. Celý film je postaven na skvělých maximálně upřímných dialozích a interakci mezi hlavními hrdiny. Konec byl sice trochu ala Hříšný tanec a na řadu přišla i obligátní zvedačka. Ale to nevadí, protože bylo potřeba trochu obrousit ostré hrany upřímnosti a naladit se trochu na romantickou vlnu a snad neprozradím moc, když napíši, že ve filmu padl jen jediný polibek. Příběh o obyčejném šílenství se pro mě stal velkou filmovou událostí. ()

Chegi

Nenormální komedie o nenormálních lidech. Dle mého se z toho dalo vymáčknout víc. Jak ve vtipu, tak v příběhu a emocích. Ovšem, ale ne v herectví: Bradley Cooper byl vážně skvělý (nebýt Day-Lewise tipoval bych ho na vítěze zlaté sošky), De Niro po dlouhé době dostal roli, která mu sedla a ač nemám, zdůrazňuji NEMÁM rád Jennifer Lawrence, tak jsem se s ní ke konci filmu docela vypořádal. Ne, herecky je film na vážně dobré úrovni. To příběh pokulhával a potil se v igelitovém pytli víc než Bradley. Ale protože to není další laciná Hollywoodská sobotní vyplňovačka času mezi osmou a desátou, tak dám za čtyři. ()

serger

Herecké výkony skvělé, příběh mě také oslovil, ale k dokonalosti filmu přece jen ještě něco málo chybělo... ()

Mistickzz

Do istej miery určite sklamanie, na tento filmík som sa veľmi tešil, zaujali ma či už treilery, alebo obsadenie. No vo výsledku dostávame len obyčajnú komédiu o iných ľuďoch, ktorý boli miestami zábavný, no poväčšinu času otravný, a niektoré keci mi naozaj liezli na nervy. Na druhej strane mal film aj svojé svetlé momenty a v podstate ma nenudil, taktiež ma bavili výkony De Nira, či Coopera, ani Jennifer Lawrence nebolá zlá, ale na oskara trošku málo podla mňa. Chcelo to viac popracovať na scenári, či vyhnúť sa toľkým kliše a Silver Linings Playbook mohol vyznieť oveľa lepšie, takto len niečo nadpriemer. ()

adam9

Wow! Vyhádané komediální drama s pořádným šmrncem o perfektním scénáři na téma: jak naložit se zpackaným životem a postavit se zpět na nohy. Touha, která vás pohání k tomu, abyste se vrátili zpět do starého života se nakonec díky jedné neobyčejné dívce rozplyne a konec, ač očekávaný, je zkrátka grandiózní. Jennifer Lawrence právem oscarová, no Bradley Cooper? O nic moc horší! Nikdy jsem neviděli film, kde by se hádalo víckrát, ale bylo to super. Nebylo to protivné, bylo to senzační, bylo to jedinečné, a proto je to tak moc dobré. ()

korndaddy

David O. Russell to u mě asi nedotáhne výš jak na tři hvězdy. Neříkám, že sem se nebavil, ale vzhledem k tomu, že romantický filmy moc nemusím, tak není šance na vyšší ohodnocení. Cooper v cajku. ()

KoRner

Pekne nadhodnotený snímok, ktorého držia nad vodou iba skvelí herci na čele s De Nirom. Celý čas čakám, že sa to nejak zauzlí, ale ostane to do konca v romantickej rutine. O 20-30 minút kratší a nik si nič nevšimne. ()

Kanibal

Viděl jsem na DVD a sledování přecházelo několik velice dobrých hodnocení. Začátek hodně ukecanej, ale poměrně sympaticky začal rozvíjet postavy. Bradley fajn, žádnej mancrush, ale líbil se mi. Jennifer Lawrence až do konce napínala, jestli se mi jako bude líbit nebo nebude, taneční trikoty to nakonec rozhodly pro "líbí". Popravdě nečekal jsem natolik tradiční romanci a na konci vlastně nezáleží. Prostě film o lásce se zajímavými postavami, příjemně natočený, vtipný a super zahraný. Nechápu těch několik hodnocení s jednou hvězdičkou. To jsme zase za intouše asik. Jedna hvězdička pro přinejmenším solidní romanťák s několika hvězdami bez zásadního problému? C'mon you posh bastard... ()

Chipsonator

Sympatické, milé, zahřeje to u srdce. Cooper (sympaťák jako řemen) a Lawrence (neuvěřitelně sexy) jsou vskutku oskaroví a navíc je to nejsympatičtější pár za posledních pár let. Příběh, ač lehce předvídatelný je neskutečně milý a podmanivý a já se jím nechal jednoduše na dvě hodiny unést. Herecká sebranka kromě C a J hraje též velice dobře, především De Niro mě bavil (to jak si to štádluje na taneční soutěži v čele svý zelený smečky....mafiános se v něm nezapře). Terapie láskou je prostě naprosto skvělá romantická komedie o dvou bláznech které jsem si zamiloval a budu na ně rád vzpomínat. 85% PS: Dabing je špičkový. PSS: Asi též začnu běhat v pytlu na odpadky a budu důfat že na mě vyběhne nějaká Jennifer Lawrence. ()

Castorr

Tak tohle je nejlepší film za poslední dobu! 2 hodiny uběhli jako voda a já bych si dal klidně další 2 :-) Skvělí B.Cooper a překvapivě sympatická J.Lawrence, ta holka nám ještě ukáže! Russell po Fighter natočil dokonalé dílo, které budu mít v hlavě ještě dlouho a rád si ho pustím znova ... ()

Scevola

Na zaklade hodnotenia som cakal ovela lepsi film. Je to taka priemerna romanticka komedia o dvoch tak trochu narusenych ludoch. Bradley ako obvykle nesklamal aj preto trosku zdvihnem hodnotenie. 7/10 ()

jhlahulek

Romanťák s trochou psychologie, okořeněný skvělým výkonem Bradley Coopera. Na 8 nominací na oscara bych to sice neviděl, ale jinak skvělý snímek, kterému dodává šťávu hlavně herecký výkon hlavních postav...(jen ten pytel na něm mně pořád vadil ). ()

Rapikk

Absolutně překrásný film, který mě chytil již při úvodních titulkách a už nepustil. Hlavním zaměřením bude asi ta romance, ale na rozdíl od většiny zástupců červené knihovny to Silver Linings Playbook člověku až tak necpe pod nos. Naopak tou romancí to hýří vcelku sympaticky a příjemně, a hlavně to nenápadně graduje. Ze začátku takřka nic, pak přijdou první emoce a na konci slabším povahám nejspíš vyhrknou slzičky do očí. Dále je nutné vyzdvihnout lehký a často překvapivý humor, skvělou oddanost herců svým postavám a tu lidskou povahu celého filmu. Navíc považuji za roztomilé, jak je každá postava ve filmu tak trochu blázen. ()

mon.ika.

Musím říct, že Oscarové nominaci za nejlepší film příliš nerozumím, ale šílenství, které se strhlo kolem výkonu Bradleyho Coopera je více než oprávněné. Jennifer Lawrence se zase povedlo diváky přesvědčit, že je schopná více hereckých poloh než té neohrožené a udýchané Katniss z Hunger Games. ()

eccola

Ta třetí hvězdička je pro Jennifer Lawrence - byla skvělá, jinak film na můj vkus dost podivný. Asi jsem až moc normální. ()

Corpsegrinder

Příjemnej film, nečekal jsem že zapůsobí až takhle. Naprosto z něj srší dobrá nálada, i teď po dokoukání se cítím líp než předtim. Cooperova nejlepší role, a vůbec, v tom filmu se na vrchol dostali úplně všichni. Ten hate tady ve vrchní vrstvě komentářů neberte vážně, to si jen parta čuráčků bez smyslu pro cit honí péra :) ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží