Chlastem a drogami poháněná kariéra zpěváka s chraplavým hlasem se více jak čtyři desetiletí protíná s mnoha mezníky v dějinách rockové hudby. Viděl Beatles v Cavern Club, jezdil jako roadie s Jimim Hendrixem, důvěrně radil Sidu Viciousovi a hrál v rockových kapelách Merseybeat a Psychadelic předtím, než spojením punkových a metalových prvků s kapelou MOTÖRHEAD inspiroval vznik thrash metalu. Na své cestě se stal věčnou inspirací takovým legendám, jako Dave Grohl, Slash, Metallica - ty všechny ve filmu uvidíme, spolu s Ozzym Osbournem, Alice Cooperem a mnoha dalšími... Po dobu tří let sledovala kamera tohoto neklidného rockového válečníka na cestě z jeho zaneřáděného hollywoodského bytu na evropské stadiony. Zachycuje Lemmyho při klidných, sebeodhalujících chvílích doma, při jam sessions s Davem Grohlem i jako rockového hrdinu, řidiče válečného tanku. Odhalí muže, který je osobitější, filozofující a má větší smysl pro humor, než by většina lidí očekávala... (Atlantis Entertainment)

spoonman

Chtělo by se říct, že o zajímavých lidech se to točí samo. Nedostanete nic speciálního, struktura dokumentu o vyžilé rockové hvězdě je zachována (mládí, úspěch (+-), problémy, obdivovatelé z řad úspěšnějších, nějaký ten živák). Co ty dvě hodiny činí zajímavé je Lemmyho postava sama o sobě, nevíte jestli ho obdivovat, opovrhovat nebo litovat, ale chladným vás to nenechá. Jako bonus pak dostanete přehlídku logopedických vad lidí co byli na drogách až příliš dlouho - pořád si myslím, že je to pošuk, ale po téhle zkušenosti bych se ho neodvážil soudit. ()

Saur.us

Velice vtipný, nesentimentální a nepatetický pohled do života jednoho velkého rebela, rockera duší i tělem. Spousta neuvěřitelných hlášek, vesměs vynikajících názorů na svět a život. Navíc, zpovědi nejslavnějších jmen rockové historie. Ještě že nebyl snímek točen jako pieta, protože takhle to vše vyzní o to opravdověji. Snad až na ten až příliš pochvalný závěr, to by ho totiž mohli už rovnou kanonizovat. A to nejsem kdovíjaký fanoušek kapely. Jacka s colou a červený marlborka prosím. ()

agassi68

Originál každým coulem tento Lemmy. Vyzerá, že ho nič nerozhádže, vie zabrnkať na base a je ikonou pre všetky súčasné hviezdy metalu, rocku a všetkej tvrdej muziky. Čím to je? Pozrite si tento dokument a možno pochopíte.. ()

Rockerman

Motörhead nebyli nikdy mou srdeční kapelou, ale tu a tam jsem si je rád poslechnul a respektoval je. Lemmy byl ovšem ztělesněním toho okřídleného: Sex, drogy a rock and roll a ten tedy především! Všechno to dokládá i tento dokument. Jako rocker žil a jako rocker zemřel. Čest jeho památce! ()

Luk Skywalker

Dokument ukazuje Lemmyho ještě relativně v pohodě a tak si ho chci pamatovat a ne toho vyhublého a vybledlého pána, kterým byl poslední dva roky. Aby to bylo kompletní, tak by k tomu stačilo dotočit cca 20 minutový epilog. Nemám moc k tomu co vytknout, jen to, že je to dost napřeskáčku, ale je tam i to co přecházelo a jak se seběhlo jeho vyhození z Hawkwing (prostor dostali i ostatní členové Hawkwing). Zajímavostí a názorů je tam mnoho, ale koho to je pro diváka novinek závisí na tom, jak se moc o tohoto hudebníka zajímal. Jeho výjimečnost deklaruje i tom, že je uznávaný metalisty, rockery i punkery, a Ozzy dokonce Motörhead považuje za tvůrce heavy metalu a Scott Ian za kmotra thrash metalu (celkem dost v dokumentu mluví a není zde uveden). Osobností zde vystupuje velké množství a čím víc se blížíme závěru, tím méně se mluví a tak dostane prostor jak Lemmy zkouší a následně vystoupí s Metallicou a končí se Overkillem v Rusku. Je ho škoda, i když to byl alkoholik, feťák, gambler a děvkař \m/. ()

AnanAss

Nabušený dokument o životě krále heavy rock’n‘rollu Lemmyho Killmajstera. K tomu není třeba nic víc dodávat, snad jen „We are Motörhead and we play rock’n‘roll“!!! ()

desolator6

"Hey Lemmmy?" .... Lemmy: "What´s up motherfuckers?" ... Bud ste s nami alebo proti nam. Ak ste proti tak sa nam neserte laskavo do cesty. ()

tranquill

"Sex trvá okolo půl hodiny, rockový koncert hodinu a půl... tak je to jasné!" Nemá smysl opakovat, že Lemmy byl ztělesněním hesla "sex, drogy, rock´n´roll" (v jakémkoli pořadí). Dokument se povedl, dokázal vtáhnout diváka do Lemmyho zákulisí a vše, co Lemmy řekl, mu člověk musí věřit! Lemmy zažil dobu před rokenrolem, pak byl sám rokenrol, a nyní začíná doba rokenrolu po něm... změnte letopočet na A.L. "After Lemmy"!!! ()

gazogazo

Dobrej dokument. Velmi civilní, na rozdíl od nedávného dokumentu o ozzym. Plus je ze v době natáčení nebyl lemmy mrtvej tak se to obejde bez patosu. ()

Ozzy2

Bohužel ta stopáž je neúnosná, neustálé střihy, mnoho keců o genialitě Lemmyho, všichni melou totéž, vypovídající hodnota nulová.Kdyby tam byly lidi, co by o něm řekli i něco špatného (a že by se toho určitě našlo), mělo by to váhu.Takhle tam mnoho lidí hází samá superlativa, až je to neuvěřitelné. Muzikant skvělý, rocker tělem i duší, ale taky jen vypitá smažka, gambler a primitiv. ()

Breb

Poutavý pohled do života ikony rocku. Kdo má rád Motörhead, musí nutně vidět, nudit se rozhodně nebude a ještě se dozví neuvěřitelné množství informací z Lemmyho osobního života. No a kdo je rád nemá, po zhlédnutí velmi pravděpodobně změní názor... ()

mazic

a máme tu boha - ochlastu, gamblera, frajera co uznává jen syna který si s ním mění ženské. gratulace a vítejte v 21 století . příští bůh bude opět hitler. jediné co mě uklidnuje je fakt že lemmymu je u prdele že ho nemám rád ()

smajly

Velký podíl na hodnocení tohoto filmu bude mít u každého skutečnost, zda chová nebo nechová náklonnost když ne přímo k Lemmymu nebo Motörhead, tak alespoň k metalové nebo rockové muzice jako takové. Já osobně fanoušek téhle muziky jsem, ale i když odečtu subjektivní zaujetí prostředím, ze kterého film čerpá, musím říct, že jde opravdu o vynikající životopisný dokument. Snímek, přinášející svědectví o životě Iana Frasera Kilmistera (Lemmyho), udržuje diváka v pozoru po celé téměř dvě hodiny. Hodně překvapující, osobní až intimní zpověď jednoho ze zakladatelů tvrdé muziky, ukázky z koncertů spolu s pohledy a názory Lemmyho přátel a kolegů, dokonale a s nadhledem vykreslí osobnost Lemmyho. Při sledování se u mě pobavení střídalo s údivem, a za to dávám 85%. ()

celticek

Absolutní bomba,nechápu jak se mi taková persóna a muzika mohla tak dlouho vyhýbat. Právě stahuju diskografii:) Nenechte si ujít. Sex,drogy a rock´n´roll!!! ()

knihovna

Miluju Motorhead, Lemmy je (vlastně byl) moje ikona(bohužel kam se na něj hrabu) takže komentář bude silně protekční. Je to o životě chlapíka, kterej by měl(podle EU tabulek a politický korektnosti) skončit jako poslední bezďák, popřípadě na léčení ze všech možných závislostí. Vida a stala se z něj ikona rock and rollu uznávají ho pankáči, máničky, kolegové z mnoha i slavnějších kapel ho mají za vzor. Čím to je ? Podle mě tím, že to byl chlap, kterej kašlal na to co si kdo myslí, a dělal to, co považoval za správný a hlavně co chtěl. A navíc měl obrovský charizma a k.rva odolný tělo. Takových lidí nikdy nebylo moc, a bojím se, že dnešní doba je přímo systematicky likviduje. Díky za každého Lemmyho. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Nulová informační hodnota! Protože ho "neznám" a chtěl jsem, tak opět nevím nic. Akorát, že nebral heroin a bydlel v garsonce v bordelu. ()