Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Tweetak

Bomba! Pecka! Rád bych to ohodnotil jinak, ale po prvním shlédnutí nechci říkat nic víc, protože jakmile byla na obrazovce Emma, tak jsem zbytek filmu moc nevnímal. Krása, film, který nic nenutil a celý film jsem jen doufal, že to skončí tak nějak hezky. ()

mirodevil

Všichni, kteří zde hodnotí 2 hvězdamy a píšou k tomu fekální - rádoby intelektuální hodnocení o 2000 slovech, by se měli sebrat a jít hromadně masturbovat do knihovny. Jste jen zahořklí blbouni, co si léčí komplexy tím, že si tady uleví ze svejch sraček. S váma bych chtěl mít dvojdomek...............Neuvěřitelně sympatický film 80% ()

Nellie Lovett

Podařené zpracování výborné knižní předlohy, kterému napomáhá zejména šťastný výběr hlavních představitelů. Charlie je prostě Charlie, Sam je Sam a Patrick je Patrick. Ale stejně doporučuju přečíst si knížku. ()

markashek

Na můj vkus hodně přeslazený a sentimentální. Ve střední části hodně zdlouhavý až nudný, konec je lepší. Emmin výkon fajn, ale nijak zvlášť neohromil. Nejvíc se mi líbil soundtrack (Bowie, L7, The Smiths), kvůli kterému mi byl film doporučen. Jinak průměrnej snímek pro uplakaný teenagery. ()

ReTeZa

Romantická komedie nejen o lásce,ale i o přátelství a o tom, jak je důležité se se svými nočnímu můrami někomu svěřit... ()

lisbethsally

Vkusně natočené drama o dospívání. Problém filmů o teenagerech bývá ujetost, přemíra sexu nebo naopak příliš dospělé dialogy. Tady jsem se s ničím takovým nesetkala. Všechny postavy jsou vyjádřené velmi skutečně, věřila jsem tomu příběhu od začátku do konce. ()

dr.Hyena

Dovedu pochopit, že pro americké puberťáky to může být fajn. Jinak si místo tohohle filmu můžete přečíst Bravíčko ()

desnik

Příjemné pohlazení po duši...myslím, že v tomhle filmu najde každý kus sebe samotného....po dlouhé době od srdce pěkný film! ()

fabregas1

Celkem se divím, že jsem dal takovému kousku 3 hvězdy. Normálně bych dal asi odpad, ale tady nebudu mrdka. Film mě sice moc nebavil, ale děj, herci a emoce jsou tu zvládnuté velmi důstojně. ()

Kubasino

Prostě veliká paráda! Nechal jsem zážitek z filmu "dojít" do druhého dne, abych nehodnotil příliš emotivně. Náhle přišel druhý den a já ze 4,5 hvězdičky musel dát na 5 hvězd, za kterými si stojím. Nerad se zaobírám komentáři jiných, ale bohužel musím podotknout, že někteří asi nepochopili, co mají před sebou. Zejména komentář Bluntmana mi připadá jako když se dívá profesor filozofie třeba na Kdo hulí, ten umí. Zkrátka bez jakéholik pochopení. Zde zkrátka nejde o poetickou tradici či propracovanou naraci. Je to čistě emoční film, který má člověk na sebe nechat působit a nechat se jím unášet. Rádoby intelektuální rozbory je tedy dobré ponechat si třeba na Sedmou pečeť a nemíchat je do snímku, který z logiky věci k daným rozborům nejenže nevybízí, ale ani není vhodný. ()

MartinSTFC

Ale ano, bylo to celkem hezké. Nezpochybnitelný výkon mladého Logana Lermana. Je to v podstatě takový snový film. Nicméně já v něm nepozoruji žádné výraznější prvky. Konečná zápletka s perverzní tetičkou měla být zřejmě šokujícím rozuzlením příběhu, avšak ani tady se žádné velké ''wow' nekonalo. Je to takový film do ošklivého počasí, nebo ospalé nálady. Příjemně Vás ukolébá a zklidní. Své příznivce si určitě najde. Film jsem viděl dvakrát, takže určitě má něco do sebe. ()

Lady Marcy

Pro mě je zase velkým tajemstvím, proč má tento snímek tak vysoké hodnocení. Nevýrázná pointa, vyždímaná z předchozích flashbacků. I přes zajímavé rozuzlení konce mě to moc nenadchlo a Emma Watson tam byla neuvěřitelně otravná a nesympatická. ()

stepma

Mé srdce diváka ani kritika si film nezískal. Už dlouho jsem si tolik nepřála, aby film skončil. Ucajdané a neromantické, tohle by mě snad nebavilo ani jako teenagera. ()

Wolfvater

"Protože vím, že existujou lidi, kteří říkají, že takové věci se nedějou. Jsou tu lidi kteří zapomenou, jaké to je bejt šestnáctiletý, jakmile je jim sedmnáct." Protože je mi šestatřicet, ale nikdy jsem nezapomněl na to, jaké to bylo, když mi bylo šestnáct, když mi bylo dvacet, když mi bylo třicet... Protože paměť je omezená a pro vzpomínky na doby dávno minulé neumím se upamatovat na to, co je právě teď a bude za chvíli, co mám vykonat, zařídit a říkat, díky čemuž musím neustále improvizovat... Protože improvizuji rád, jelikož nerad se řídím tím, jak by to snad prý mělo být jedině správně dle někoho... Protože mi je neustále šestnáct, dvacet i třicet, stačí jen vzpomenout a jsem tady i tam... Protože někteří mně označí za snílka, čímž mne ve své mysli odsuzují, aniž by tušili, jak jsem šťastný oproti nim... Proto za plný počet, protože mi nikdy nebylo lépe, než je právě teď a protože to bude jen a jen lepší. A o tom to je. I v tomto filmu. ()

lola10

Logan Lerman hrál skvěle, těším se na jeho další herecké výkony. Film byl velmi vkusně natočen, mohli z toho udělat buď přeslazený doják a nebo nekoukatelnou nechutnost, ale to, jak decentně příběh Charlieho zpracovali je prostě skvělé. ()

Gamine

Nebylo to špatné, ale přišlo mi tam až moc nepravděpodobných pozérských míst, z traileru to vypadalo líp, než to bylo. Taky to zachraňovala Emma, jde z ní takovej podivnej respekt. Ale jako oddechovka se to dalo. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie