Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Katy86

Mám z toho naprosto smíšené pocity. Všechna ta atmosféra a hlavně ty nepopsatelně krásné komentáře a myšlenky hlavního hrdiny. Ani jsem nevěděla, jaké hodnocení mám dát. Konec mne naprosto uchvátil. A možná, že i pro to, jaký ve mně film nechal odezvu, domu musím dát to nejvyšší hodnocení, jaké můžu. ()

danca044

Tak na tento film nelze zapomenout. Jsem ráda, že jsem se na něj podívala a vůbec jsem se u něj nenudila. Všichni herci-především Emma Watson, Nina Dobrev a Logan Lerman byli skvělí. Také nelze zapomenout na Ezru Millera, který zahrál svou roli na výtečnou. Příběh byl velice nápaditý a až do konce jsem si nebyl vůbec jistá, jak skončí. Film ve mě zanechal velmi hluboký dojem a jistě se na něj ráda kouknu znovu. ()

Sdoom

Mám rád filmy o outsiderech, a když v nich navíc je i nějaká myšlenka, můžou z toho být i 4 hvězdičky. Jó, dospívání je prostě složité a zde je to vyjádřeno docela pěkně. (HD, orig.) ()

widla

Po druhém shlédnutí musím změnit hodnocení ze 4 na 5*.. Nemůžu si pomoct, ale je to jeden z mála filmů poslední doby kdy se bavíte, zároveň ale nejde o bezduchou zábavu. Film na pohodový večer s vínem a kámoškou jako dělaný. ()

OughJay

Asi nebudu jedinej, kdo z hereckýho osazenstva znal pouze Emmu Watson a tak trochu Logana Lermana. Zaplať pánbůh za ně, jinak bych se k tomuhle klenotu možná ani nedostal. Tak nenásilně a přesto velmi zajímavě zvěčněnej život na střední tu ještě nebyl. Inu, z kouta a s trochou studu je mi to přeci jen bližší, než z pohledu největších frajerů, huličů, nebo naopak těch největších geeků. A Logan Lerman zahrál přizdisráče na Oscara. Jestli jsem si ho někdy v duchu dobíral za roli v Percym Jacksonovi, tak zde mi prosím pěkně vytřel zrak. A nejen on. Erza Miller hrál sice až druhý housle, ale zaujmout dokázal jako málokdo ve vedlejší roli mnohem slavnějších snímků. A Emma Watson? C'mon! She's not Hermione anymore! Charlie: "Dad, can I have 30 dollars?" Father: "20 dollars? What do you need 10 dollars for?" ()

Michelle75

Na začátku filmu jsem byla trochu na rozpacích,nevěděla jsem,kterým směrem film bude ubíhat a hlavně zdali se vydržím dívat na ten nedospěle divný ksicht Logana Lermana. Nejen,že mi jeho vizáž po první třetině přestala vadit, nakonec jsem mu fandila a divila se,jak může mít tenhle týpek tolik charismatu. Jeho dva přátelé,ke kterým příjde jako hluchý k houslím jsou jako třešničky na dortu. Tohle trio prožívá společné chvíle dospívání,změn a emočních zvratů a všechno plyne tak jak má. Přirozeně,nenásilně a občas i hrozně příjemně. Stojící scéna v autě, tanec na školním plese, to už jsou jen lahůdky,které film odlehčí, i když on není snad až tak dramatický,jak může zezačátku působit. ()

fruitbueno

Roztomilý a přitom naprosto normální film - s příběhem, který si člověk dovede představit jako reálný. Navíc hodně povedené herecké výkony, originální hudba, prostě říkám jó. ()

Zemi11

Ani není co hodnotit. Takovej typickej americkej film o teenagerech ze střední. Ještě ke všemu neuvěřitelně nudný. Určitě nelze hodnotit více jak dvěma hvězdičkama. A k tomu všemu Hermiona v krátkých vlasech, bože... ()

Jello Biafra

Jeden z mnoha filmov o problematickom dospievaní mládeže sa odohráva na začiatku 90tých rokov. Hlavný hrdina trpí svojimi vlastnými traumatami, odstrčením od kolektívu i náročným zaradením sa medzi spoločnosť. Jednoznačne tu dominuje skvelý soundtrack s pesničkami od Davida Bowieho či Dexy´s Midnight Runners. Počas sledovania filmu som však nepociťoval, že by bol nejako extra strhujúci ako som pôvodne očakával. Je to spôsobené snaď aj nedozretosťou hereckého výberu, pretože ich emócie sú dosť často nevierohodné. Ale za pozretie film stojí. ()

Maynard.

NO, tak nakonec těch tajemství teda nebylo zrovna málo a užvůbec nebyly malý, ale vopravdu vobrovský. Jo, Ema Watson to umí rozjet nejen v Bradavicích. Tématicky nevím k čemu bych tenhle film přirovnal, takový dráma pro teenegery s hodně zajímavými postavami. Jen co mi tam nesedlo tak byl právě Charlie, ten mi do týhle role moc neštymoval, moc tam toho nepředvedl. Ten Bowie na konci a během filmu hodně potěšil - Heroes! ()

sedm.1

Já tomuto filmu opravdu poměrně dost věřil, a to ať už vzhledem k atraktivnímu obsazení, tak k tématu, ze kterého většinou vznikají velmi často vážně silné a poutavé příběhy, nicméně můj výsledný dojem není nakonec příliš dobrý a vlastně bych celý tento snímek označil spíš až za zklamání. Chybu bych ale každopádně nehledal v hercích, to naopak, jak Lerman, tak Miller jsou mladí, výrazní a talentovaní herci, se zářnou budoucností a o koťátku Emmě Watson ani nemluvě, to je už nyní světová extra třída, a ti všichni zde podávají velice přesvědčivé výkony, a v podstatě i jen díky nim zde fungují i emoce. Co se ovšem týče samotné zápletky, tam už je to evidentně slabší, nicméně ten zásadní problém je v jejím zpracování, kterému chybí prakticky vše, co by ho udělalo jakkoliv přitažlivější. Nemá spád, nedokáže vyvolat emoce, dramatické chvíle jsou nezáživné, silné momenty chybí úplně, styl vyprávění je kostrbatý, nevyrovnaný a závěrečná pointa pak postrádá naprosto vše dohromady. Celý film navíc není ani v žádném ohledu výraznější, postrádá vtipnost, dojemnost, upřímnost, prostě tato podívaná na jednu stranu sice dokáže nabídnout kvalitu, na druhou ale zároveň nenacházím jediný důvod, proč ho komukoliv doporučit, či sám se k němu někdy ještě v budoucnu vrátit. ()

Mistickzz

Kde sa vzal, tu sa vzal, od niekal sa vynoril Stephen Chbosky, ktorý si vzal na paškál vlastnú knihu a spravil z nej jeden z najsilnejších filmových zážitkov roku 2012. Už dávno som film s hlavným hrdinom tak neprežíval ako dnes. Skvelý výber hercov, skvelá atmosféra, skvelý soundtrack, skvelý a hlavne obyčajný príbeh v úžasnom šate. Určite si projekciu tohto filmu zopakujem a určite ho odporúčam. Emma Watson a Logan Lerman sú budúcnosťou filmu. 90% ()

rozbris

Všichni hlavní aktéři - parta kamarádů Logan Lerman, Ema Watson...atd byli skvělí, nelze nic vytknout, před kamerou vystupovali tak jako by tam ani žádná nebyla. Super podívaná. ()

TheNine

Důkaz, že pro výborný film pro mladé nemusí být v názvu nutně Prci prci... Jde to i ve vážnějším tónu, se skvělými hereckými výkony a parádním "postarším" soundtrackem. Tenhle film jsem si neskutečně užil. Dialog: "Přestaň brečet." Hodnocení: 85% ()

Spike23

Jak vidím český název, tak zase pro jednou patří jeho autorovi můj veškerý obdiv. Celkově by mi to přišlo jako běžný, už značně ohraný romanťák ze školního prostředí nebýt té "dark side", která se zde čas od času projeví v těch nejlepších okamžicích, a právě tento aspekt je to, co z filmu dělá něco mnohonásobně lepšího než z ostatních filmů v žánru. Potom je tu taky další důvod naprosté dominance mezi ostatními filmy, a tím je Emma Watson (nečekaně), a abych řekl pravdu, zpočátku to taky byl jediný důvod, proč jsem se na to rozhodl podívat. Rozhodně mě to ale mile překvapilo, protože většina podobných filmů je jen jedna velká kompilace všech filmových cliché, a Wallflower je narozdíl od nich konečně něco s hlubším významem, na co opravdu stojí za to se podívat. ()

terin.manka

Tenhle film se mi zdá smutný ale zároveň veselý a romantický. Prostě příběh kluka,který zase tak moc nezapadá do kolektivu,který pozná skutečné přátele. Líbí se mi Charlieho charakter,sice je tichý ale když už něco řekne tak je to hezké a od srdce příjemné. U Emmy Watson mě překvapilo ,že umí hrát dobře, když jí vidím v jiném filmu než v Harry Potterovi. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie