Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

(více)

Videa (13)

Trailer 2

Recenze (320)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Že dělat čachry s časoprostorem stojí za starou Blažkovou, věděl už starý Emmett Brown. Panu Pýbadymu, což je pes, který adoptoval chlapce, se to stokrát potvrdilo a ještě si našel cestu k synovi. Jo, tak vypadá moderní animák. Narvaný dobrodružstvím, nápady, humorem a krásnou sociologickou myšlenkou o integritě neúplné rodiny. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tenhle animák je na tom v porovnání s některými ostatními stejně jako pan Peabody v porovnání s některými běžnými psy. Je inteligentnější, má spoustu nápadů, nechybí mu vtip ani šarm, dokáže ohromit, je akční i jímavý, hodí se k dětem i dospělým. Klobouk dolů před jeho tvůrci, kteří všechny zmíněné ingredience tak pečlivě vybrali a smíchali. "Natočili" bezvadnou podívanou se vším všudy.___P.S. Velkou pochvalu zaslouží také český dabing (opět fantastický Ivan Trojan) a překlad, který si slušně poradil i s různými slovními hříčkami typu "Když jsi v Tróji bez nástrojů, netrojči a sestrojuj!" ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Oku lahodiace, bránicu naťahujúce a morálne pozdvihujúce animované dobrodružstvo dvojice nezabudnuteľných postavičiek. Dychberúce tempo, ktorým má Minkoff úprimne prekvapil. Elfmanova hudba znova raz podmanivá a dobrodružná, nie ako tie jeho temno hravé tóny, čo začínajú s ďalším Burtonovým filmom liezť na nervy. A hlavne to krásne buduje napätie a núti vás zamilovať sa do postavičiek. Hádam až na Leonardovho dreveného chlapca. Bodaj by bolo viac takýchto filmov. Pritom to stále zostáva v rovinách zrozumiteľných pre detského diváka a rovnako umne využíva dospelácky humor aby tieto dva svety v jednom spojil. A podľa mňa sa mu to podarilo. Chcel som dať pôvodne 5, ale kvôli koncu, ktorý až na pár skečov ( Titanic), je vlastne už takým žánrovým klišé, musím dať 4. Malo to strašný nábeh stať sa najoriginálnejšie poňatou rozprávkou. Ale to USA akosi nevie robiť konce. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

"Ve svém volném čase jsem vynalezl pěstní pozdrav, planking, strhávací kalhoty a zumbu." Tak tohle byl mazec (pardon za mluvu náctiletých). Tento snímek mě fakt překvapil, říkala jsem si, že to zas bude nějaká konina, kde naplácali všecko, co se dá /což teda pravda je/, ale byla to super zábavná konina, kde nacpali všecko, co v průběhu dějin našli. Narvali to tam s takovým důvtipem a rafinovaností, že se mi to neskutečně líbilo. Spousta a spousta různých gagů a hlášek a povedených scének např. když sfinga vyprdla loď nebo když Tut (faron) přistál na čelním skle z profilu a pak byl setřen stěračem. "Odhoďte kord a ustupte od té futuristické koule." Jo a teda Peabody je jiná liga... nejinteligentnější pes - a nejen to - i člověk na světě. Ani Indymu tyhle věci nedocházely tak rychle jako rozluštit jak se dostat z kobky. No a na konci, jak na ně padal trojský kůň, Titanic i florentská katedrála se sfingou... Kapku mi to připomnělo Zataženo, občas trakaře - taky tak nápadité. P. S. Žlutý meloun je nejsprostější druh ovoce!!!! (což je pravda - viz tady) ()

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Pohádka pro chytré děti, které nemají mezery v žádném školním učivu, takže při pohledu na animovaného Einsteina s úsměvem na tváři vykoktají jeho teorii relativity a ještě přitom během padesáti sekund odehrají Chopinův Minutový valčík. No to je toho, šprťouni. Ale já vás dostanu, to si pište. Tak schválně ; ) Malý Sherman si ořezává prst ořezávátkem. Pokud jsou jeho ruce 1 metr dlouhé a rychlost zvuku procházejícího přes diamant je menší než rychlost světla, kolik ještě prstů si Sherman ořeže, než ucítí bolest? A teď se předveďte : ) .......................................................................................... (OK, tak já vám to teda prozradím, když jinak nedáte. Sherman si ořeže ještě 4,5739093 prstu. Tedy pokud ovšem nepočítáme s tím, že Sherman má prsty jen tři : )) ()

Galerie (55)

Zajímavosti (6)

  • Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)
  • Ačkoliv Spartacus, nápadně podobný Kirku Douglasovi, prohlásí památnou repliku: "Já jsem Spartacus!", v originální filmu Spartakus (1960) je Spartacus jediný mezi otroky, kdo tuto větu nepronese. (Kaston)
  • Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)

Související novinky

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

10.07.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 10. do 16. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Reklama

Reklama