Ingeborg se cítí být starou a osamělou. Jonas je mladý, pohledný a svou krásu by mohl i prodávat. Anders trpí malou psychickou poruchou a Anna je mladá žena s tělesným postižením. Čtyři lidé velmi toužící po lásce, čtyři lidé, z nichž každý doufá v lepší zítřek, čtyři lidské duše, které spaluje touha. (ČSFD)

m4xp4yn3

Dánové dělají něco dobře. Jako jeden z mála národů žijí v hlubokém smyslu v míru s vlastní směšností, nesmyslností života a celkovou beznadějí. Ne jako třeba britové, kteří se naoko všemu vysmějí, ale v jádru se berou smrtelně vážně, nebo francouzi, z jejichž osvobozující dekadence zůstalo akorát pár básnických sbírek. V severské depresi je autentické přitakání životu. Je to paradox, ale i díky tomu se Dánsko umisťuje na předních příčkách World Happiness Indexu. Severská deprese má víc ducha než americký sen. Tenhle film je toho oslavou. (Krom toho diváka neobtěžuje patosem nebo expozicí.) ()

boombang

Taková bomba to zase nebyla... Herci jsou sice vynikající (Ingeborg mi bylo dost líto) a závěr mne docela odzbrojil, ale ty mezihry s detaily, které měly šokovat, resp. pobavit, mi zas tak kulervoucí nepřišly. Už jsem na leccos zvyklý, kór u Dánů, v jejichž filmech předem tuším nějakou tu perverzi pomalu každých deset minut. ()

eredin

V nejnudnějších a nejobyčejnějších kulisách se odehrává nejzajímavější a nejzvrhlejší příběh poslední doby. Velice sem ocenil že přes kameru není tmavý filtr a většinu filmu neprší. Film tak není ani přehnaně vážný ani lacině depresivní. Režisér prostě jen nahnal čtveřici ultradivných postav do příběhu který mohl skončit jen jedním způsobem a já byl příjemně překvapen, že tak opravdu skončil. ()

Ladushka22

Do filmu jsem šla bez jakéhokoliv očekávání. Bizarnost příběhu ve mně evokovala mnohdy stísněné pocity, ale nechala jsem se jim unášet až do samotného konce, u kterého mě pobavila ironie a nadsázka „sladkého" happy endu, který byl vynikající jako růžový puding. Přesto vím, že jedno zhlédnutí mi dokonale stačilo, podruhé bych film rozhodně vidět nechtěla, milých lidí není nikdy dost, ale vše má své hranice. ()

magu

Ľudia! Kde ste nabrali toľko hviezdičiek? Veď to bola nuda, nesympatický herci, kopec vaty... Tú jednu si to zaslúži naozaj iba za ten koniec, ku ktorému to jasne a úplne predvídavo smerovalo, takže to až taká prekvapivá pointa nakoniec nebola. No nič, hlavne že štyria Dáni to prežili, pretože s takými depkami a problémami, aké majú v Dánsku, by v konečnom zúčtovaní mohol chýbať nielen jeden prsník, ale aj nejaký penis a zopár pornofilmov. ()

Shiri

Takže: 1. vezmeme čtyři postavy (mladá žena, starší žena, mladý muž, starší muž) a každou z nich opatříme přiměřeně šokující úchylkou, respektive odchylkou, 2. necháme mladší ženu + staršího muže a starší ženu + mladšího muže zažít traumatizující setkání, 3. umožníme mladší dvojici a starší dvojici prožít iluzi vzájemného porozumění a zalíbení, 4. všechny je sezveme na štědrovečení večeři. Varování: ne všechny tento severský recept nadchne. ()

Keen.lady

Všichni se sejdeme v jedné posteli? Pokud si myslíte, že jste zažili opravdu dusnou atmosféru, pořád bude překonána tímto filmem. Že jsme úchylní, ví každý, to není žádná novinka. Kamera mě občas mírně vytáčela, některé scény ubrat a na jiných místech zase ukázat víc a hned by to bylo lepší :) I na pouhých 89 minut je to strašně málo materiálu, který nikoho naivního nepřekvapí. Postavy jsou z většiny mdlé, chybí tam trochu dynamičtější chování. ()

dank011

Typicky skandinávský ,zvláště dánský film, pět hvězd u mě sráží o stupeň níž posun od syrovosti k obtížně uvěřitelné perverzi, Freud by zaplesal, já ty lidské motivace vidím trošku jinak. Nicméně všeobjímající pochopení pro slabosti, hledání sebe sama a normální touhu po štěstí se nevytratilo, závěrečné setkání se všech čtyř hrdinů ( hrdinů??) u štědrovečerního stolu poté, co si vlastně každý s každým napříč generacemi (skoro)sexuálně užil je černohumorné jako krtek a navzdory všemu pozitivní jako hrom. ()

punco

Tak takýto film by sme od ameriky len ťažko čakali. Silne znepokojivý dej ktorý diváka zaklincuje do sedadla, zasadený do znepokojivého prostredia, kde nič nepríde príjemné či zábavné. Musím vyzdvihnúť hlavne vynikajúce obsadenie hlavných postáv a ich herecké výkony, tak prirodzene zahraté ich charaktery som dávno nevidel.Jediným mínusom mi bolo trocha artové rozprávanie a ukazovanie deju, pretože miestami som chcel trošku spád a koniec už mierne predvídateľný, ale inak nemám absolútne čo vytknúť. ()

Maiken Algren

Až takto zvrhlý sadistický humor môže mať asi iba severan. Ale nič to, budem si musieť sick fucka čo Milých Ľudí vytvoril do budnúcnosti ešte zapamätať. Stojí za to. ()

santosz

U některých scén jsem se červenal sám před sebou a ztotožnit se s hrdiny filmu jsem nedokázal. Ten konec byl však jistou katarzí. A v souvislosti s tím mě napadá, že možná lidem všechny ty úchylky pomáhají nebrat sebe sama i sebe navzájem tak vážně. ()

Mimon

Špička špičky kinematografie. Prostě film o jednotlivcích, kteří tvoří celou společnost a které potkáváme na každém rohu, ale nevidíme do jejich soukromí. Tento film nám ukázal příběh 4 z nich. Vřele doporučuji všem fanoučkům kvalitní kinematografie. ()

jjjerry

Tak tohle je fakt moc=) Scény kdy nevíte jestli se trapností situace propadnou do podlahy nebo se tomu smát. Hrozně absurdní film. Zajímavý, alenemám potřebu vidět znovu. ()

lusota

Další výborný film s originální zápletkou, zajímavými herci a zde většinou opěvovaným a skutečně neskutečným koncem. Všechny postavy i se svými úchylkami a problémy mi byly absolutně sympatické a tento film se řadí do toho nejlepšího, co jsem za poslední dobu viděla. ()

BarVo

Film, vďaka ktorému uverím, že úprimná láska na prvý pohľad môže vzniknúť aj pri nakrúcaní sado/maso/handicap porna, si zaslúži plný počet. A bizarná štedrá večera na záver ma len utvrdila v názore. ()