Reklama

Reklama

Ďábelské líbánky

  • angličtina Devilish Honeymoon
TV spot

Obsahy(1)

Hvězdou výzkumného ústavu chemických závodů je docent Kostohryz (V. Brodský), kterého obdivují jak mužští kolegové, tak především kolegyně. Asistentky Dagmar (J. Brejchová) a Ester (I. Janžurová) jsou do něj dokonce zamilované, a to tak, že navzájem jedna druhou nesnášejí. Rafinovaná Dagmar jednoho dne sprovodí Ester ze světa a přinutí Kostohryze, aby se s ní oženil. Líbánky v hájovně se však zvrtnou v sérii smrtících událostí: Dagmar chystá na manžela nebezpečné léčky, neboť se dovtípí, že Kostohryz spolupracuje s policií na jejím usvědčení. Muži nezbude, než se bránit stejným způsobem. Všemu přihlíží popletený policejní kapitán Libíček (J. Libíček) se svou rázovitou řidičkou Alžbětou (J. Jirásková)… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (96)

Gabretta 

všechny recenze uživatele

Film nebyl špatný, ale jako celek mi to přišlo dost nevyvážené. Nebyla nouze o vtipné scénky a dialogy, ale ani o nudnější a slabší pasáže. Film chtěl mít zkrátka v sobě od všeho trochu, nicméně to bylo spíš ke škodě než k užitku. Pobavila mě přítomnost pánů ze "4" v podání Josefa Vinkláře a Františka Filipovského. A Jana Brejchová byla okouzlující! ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ďábelsky dobrý film (crazy komedie) s osvědčeným Brodským a na druhé straně s výborným protikladem v podobě okouzlující energické ale i trochu extravagantní ženské Jany Brejchové. Manželé Brodští J+K si už předtím společně zahráli pod taktovkou režiséra Podskalského ve filmu "Ženu ani květinou neuhodíš", později v "Noci na Karlštejně". Herecké výkony, živé písně (Neckář s Golden Kids), černý humor a dialogy. Za lepší 3*. ()

Reklama

hemul 

všechny recenze uživatele

Zdenek Podskalsky natocil dve fantasticke komedie - Bila pani a Svetaci, - v zavese za nimi dve vyborne komedie Kam cert nemuze alebo Dabelske libanky. Dabelske libanky su vynimocne v tom, ze ide o uplny ulet. Maestry Brejchova a Janzurova a samozrejme tancujuca Ruzickova su vrcholmi. neuveritelne, ze ten isty reziser natocil taku skvaru ako Trhak ci Ohnive zeny. Nechapem to. ()

pytlik... odpad!

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí tohoto filmu jsem pochopil, proč se Zdeněk Troška snažil své Kameňáky natočit co nejhůř mohl. Pokoušel se trumfnout tuhle komedii a podařilo se mu to jen tak tak. Tenhle snímek se zkrátka nepovedl, od první scény vyhořelého ústavu do poslední je to pouhopouhá křečovitá snaha o humor, při sledování se doporučuje mít při ruce velkou zásobu zinerytu na houfně vyskakující pupínky.Dále mi dost vadilo trápení zvířat, Brejchová s klidem hází s živýma myškama, jak kdyby to byly míčky, zmiji tam na dlouhou dobu uvážou za ocas (au au, to si dokážu představit, jak to muselo bolet!). A co se týče zmíněné Brejchové, fakt nedokážu pochopit, jak mohla být považována za sexuální symbol, vždyť je dost ošklivá a přesto pořád dostávala role "femme fatale". Připouštím, že za to nemůže, když někdo dostane prknem naplocho do tváře, tak je zcela přirozené, že pak má pusu rozčvaňhanou a kulí oči ostošest, ale proč si sakra nezaplatí nějakého dobrého plastického chirurga? ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Koncem šedesátých let se dařilo filmovým parodiím, z nichž nejznámější je asi 'Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky' (1967). Nakonec, Václav Vorlíček uměl komedie hodně dobře. Zdeněk Podskalský však měl s humorem také co do činění a šlapal Vorlíčkovi na paty. Mimo jiné i touto svou vražednickou komedií parodující přízeň dvou žen k vynálezci a vražednické choutky jedné z nich, kterou se samozřejmě snaží chytit při činu policejní vyšetřovatel. Mimochodem, došlo i na hříšné lidí města pražského, ze kterých si své role v jedné malé scéně zopakovali Josef Vinklář coby inspektor Josef Bouše a František Filipovský coby detektiv Mrázek. Kvalitou výše zmíněné parodie sice snímek nedosahuje, ale má k němu hodně blízko. Spousta známých scén, pojatých humorem sobě vlastním, je zárukou dobré zábavy i po tolika letech od svého vzniku. Nakonec, herci měli údajně při hraní volný prostor pro svou seberealizaci dobrých nápadů, a je na nich vidět, že si to dobře užívali. Je to film, ke kterému se alespoň český divák rád vrací. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (7)

  • Ve filmu je zmínka, že hájovna se nachází v okresu Vimperk. V době natáčení filmu v roce 1970 však okres Vimperk neexistoval. Od roku 1960 je většina bývalého okresu Vimperk součástí okresu Prachatice. (adamc)
  • Natáčení probíhalo mimo jiné na Kokořínsku, např. na sklaním hradu Nedamy. (M.B)

Reklama

Reklama