Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

kolik27

Film vás táhne příjemný příběhem plným překvapení a i vysvětlení, že si místy i přijdete chytří a troufnete si odhadnout další děj v příběhu, jenže i přes to že se náhodou částečně trefíte, tak to proč se vše děje jak má vás překvapí, i když vysvětlení nebylo až tak adekvátní jako průběh, který mě nenechal odtrhnout oči od plátna. Tudíž až na závěr u mě milé překvapení. ()

Budisovie

Asi to nebolo pre mňa, keďže som film dopozerával mesiac a asi na 20 krát, vždy som pri ňom zaspal. Koniec málo rafinovaný, všetko efekty. Škoda, ale tak toto umenie je čisto o podvode. ()

brzozin

Film vhodny pro pohodovou sobotni relaxaci. Nic vic od nej necekejte a budete velice prijemne prekvapeni. Snad jen strihac mohl trochu ubrat na plynu. V podstate jede podle naprosto stejne logiky, podle ktere fungoval predchozi velice zdarily serial totozneho nazvu. V kostce. Skupinka novodobych mstitelu se chysta potrestat zbohatlika, ktery se v minulosti zachoval neceste a okrast ho. Aniz by se tito Hoodove sami obohatili. Nicmene ve zminovanem serialu se podfuky ridily prisnou logikou a az pedantskou pripravou. Tady se mnohem vic hraje na nahodu. I kdyz se tvurci snazi divaka presvedcit, ze vsechno bylo naplanovano s hodinarskou presnosti, neni tomu tak. Az moc se toho stane dle ocekavani akteru podfuku. Jenze lidske jednani nelze predpovedet, podobne jako pocasi. Je tu az prilis mnoho souher okolnosti. No a to zaverecne rozuzleni? To bylo mysleno fakt vazne? Ale mozna nad tim moc premyslim. Na druhou stranu to byla celkem koukatelna a vizualne hodne povedena sou. Tak proc ne. ()

carodejb

Dokonalý trik 2. S Freemanom, ale bez Nolana. Nevadí. Veď aj tak všetci chceme vedieť, aké je to za oponou a zároveň veriť v trošku magickejší svet. A okoreniť týmto inak priemernú kriminálku bol sakra dobrý nápad! ()

Queendom

A co LO GI KA? Po úvodní představovačce jsem chtěla napálit bez milosti odpad. Během titulků jsem to nějak rozdejchala a přepla do módu "nic od toho nečekám". Události nabraly spád, kameraman se dal na drogy a vlastně ta blbost začla bejt i zábavná. Závěr mě ale tak otrávil, že se teď marně snažim sama před sebou tři hvězdičky obhájit. ()

Syna.1990

Když Mark Ruffalo šel za Morganem Freemanem do vězení, tak jsem to celé prokoukl, takže jsem se cítil jako frajer a možná i to umocnilo můj vynikající pocit z tohoto filmu. Miluju zajímavé nápady a tento nápad opravdu zajímavý je. Vynikající Eisenberg, Harrelson, Ruffalo, Freeman i moje milovaná Isla Fisher. 90% žral jsem to od začátku do konce. ()

boombang

Formálně působivé i napínavé - leč proč mám zase pocit, že z nás scénáristé opět dělají voly a doufají, že jim všechno spolkneme? Jejich vysvětlení motivace postav i triků se mi zdá nedotažené - anebo možná je dotažené a logicky perfektní, ale při hledání všech do sebe zapadajících kousků by mi stejně praskla hlava. Takže, když tohle nechám být, zbudou mi herci. Na jedné straně Freeman (zklamání), Ruffalo a Harrelson (oba omyl) a na druhé Eisenberg, jemuž jsem roli arogantního chytrolína stoprocentně věřil. Původně jsem uvažoval o čtyřce, nakonec dávám za tři. ()

dj.coffee

Dannyho parťáci říznuté magií a iluzemi. Velice dobře koukatelné, zábavné - tak nějak si představuji film na večer. Přiznávám, že mě trvalo docela dlouho, než jsem to prokouknul. Respekt, tleskám i když na plnou pětihvězdnou palbu to ještě není. ()

vlKousek

No nebyla to žádná turbo pecka, ale na pobavení to bylo dobrý....řekl bych, že speciální efekty trošku překryly samotný děj a herecké výkony, které bych řekl, že nebyly v pár případech špatné. Ale za nečekaný konec přidám o hvězdičku, kde jsem váhal mezi 3 a 4. Takových lepších 70%. ()

Patches1984

Čtyři Copperfieldové versus Morgan Freeman! A k tomu FBI, Interpol a nějaká banda egyptskejch iluzionistů, kteří možná existujou, ale možná taky ne. To to bohužel trochu kazí, kdyby to bylo jenom o Morganu Freemanovi vysvětlujícím iluze a rezignovalo se na nějaký vykrádání bank a okrádání pojišťováků, tak by to bylo zábavnější. Ale i tak je to taková příjemná, žánrově těžko zařaditelná oddechovka na letní odpoledne. A to i přesto, že začátek mě namlsal na nějakou hororovinu typu Se7en z kouzelnickýho prostředí. 7/10 ()

jolly.rose

Dost dobrý. Samozřejmě, že jsem se nechala unést a naletěla asi jako každý. Začátek, jejich show (hlavně ta druhá), rozčarování s Morganem Freemanem a závěr - tento film si zaslouží vysoké hodnocení. Nechala jsem se pohltit a ráda. ()

subic

Dva bardi Michael Caine a Morgan Freeman, 3 cucáci a mezi nimi Woody Harrelson, jako vyšetřovatel FBI naprosto nijaký Mark Ruffalo, který v tom jede taky. Kouzlení jako takové je celkem slušné, ale zbytek je dost pohádkoidní. Co z toho plyne? Třetí šanci tomu už nedám. 50% ()

vojta123

Pojdte blíže a my vám ukážeme jak vykrást banku v přímém přenosu a přitom zesměšníme FBI ve třech dějstvích. ()

Kubi21

Trik č. 4 - Podfuk na diváka: Vem plno známých tváří, přidej efekty, rádobymagii, špetku Michaela Caina, pořádně protřepej, zamíchej a pak to všechno spláchni do záchodu. Naprosto zbytečný nezáživný a unylý film se čtyřmi rádobyhrdiny, o kterých se vlastně nic nedozvíme, a s plno efekty, které jsou přetláskané a nezáživné. Hvězda je za to, že jsem s vypětím všech sil dokázal tohle dokoukat. Stydím se, že jsem to měl ve "Chci vidět". ()

G3orgig

Film se mi zdá místy až trapný, ale vydržel jsem u něj, takže hodnotím za 3*. Vzhledem k zajímavému závěru pravděpodobně absolvuji toto martýrium znovu, abych se ujistil, zdali je to opravdu tak chytré, jak se tváří. ()

Týnidlo

Film o iluzionistech, tudíž jsem byla ochotná hodit za hlavu všechny nesmysly, ale ten konec v tom parku... :D No, až tak mimo nejsem... Zvrat supr, ale přišlo mi,jako kdyby scenárista spěchal na večeři, tak to tam na konci nějak "začaroval" a bylo to. 4,4* za 2/3 filmu, konec za 3,4*. ()

Guran

Od začátku má film dobrý nápad inspirovaný Dokonalým trikem, ale zde se nejedná úplně o kouzla. Kromě opravdu scénáristicky spackaného konce a pár přehnaných únikových manévrů naší partičky se jedná o dobrý film, ale nesmyslný konec a Mark Ruffalo v roli detektiva vše jen pohřbí a já nemůžu dát víc než 3/5. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)