Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

joshula

Již několikrát zmíněný námět. Tento film má výhodu v tom, že je akce od začátku až dokonce bez nějakých zbytečných prodlev. ()

farfalla

Bombastická show, která mě nechala úplně chladnou. V tomto příběhu se každý cítí být chytřejší než ti ostatní, otevřeně nebo ve skrytu duše. Velké peníze létají z jednoho účtu na druhý. Jeden trik je podepřený druhým trikem. Divák už je pak jenom vláčený ze scény na scénu. Udělal sis nějaký obrázek o tom, jak to jde? Chyba, protože to, co jsi viděl, byla jenom iluze a všechno je jinak. Tak nějak už jsem jenom čekala na konec a na odhalení té hledané osoby. Nikdo z těch mágů mi nedal šanci, abych byla na jeho straně. ()

ChrisBa

Film, ktorý sa hrá na viac, než má...Originálny námet, ale napriek tomu jedno obrovské klišé.. nielen že viete 10 minút vopred čo sa stane, ba dokonca viete aj akú frázu presne herci vypustia.. Už od začiatku to vyzerá na béčkovú volovinu, ale aj napriek tomu som po prvom triku čakal a tešil sa na ďalšie,nad ktorými by sme si spolu s detektívmi a fbi lámali hlavu.. No zvyšok je už len bezcieľna naháňačka bez poriadnej pointy (to "oko" na konci??? wtf???).. Navyše ten pokus o prekvapivý záver.. Tu fakt nie je čo hodnotiť..2* za Freemana, Harrelsona a Caina, že sa podarilo takýchto hercov dotiahnuť.. ()

ti88na

Ilúzie a triky sú vďačnou tému a tak ju z času na čas oprášia aj filmári a pokúsia sa vytvoriť nejaké originálne kúzlenie na plátne. Podfukári sa však absolútne nevydarili, počínajúc príšerným obsadením štyroch kúzelníkov (snáď s výnimkou Harrelsona, ale ani on sa moc nepredviedol), cez veľmi biedne triky/lúpeže, kde si scenáristi nedali žiadnu námahu použiť chytráckosť a logiku, len to obalili do pozlátka veľkej, nafúknutej a gýčovitej show. A postaviť na čelo tej party Eisengerga, ktorému celý čas túžite maximálne zmazať z ksichtu ten jeho arogantný výraz, to bol tiež nápad za päť korún. Film ma okrem toho vôbec nevtiahol, takže rozuzlenie mi bolo ukradnuté. Hoci človek čo to tušil už z priebehu deja, záverečná pointa a jej vysvetlenie bola taká jednoduchá a neoriginálna až ju človek nečakal a tajne som dúfala, že v tom bude niečo viac. Ale nie. ()

kolemjdouc

Film neohromí až tak že byste sedli na zádel ale zaujme.Je prostě nabitý dějem.Parádní efekty a záběry kamerou.Jenomže už mám podslední dobou pocit že otevřu lednici a vykoukne na mě Freeman.Ale na něm tenhle film zrovna nestojí.Harrelson je vynikající a ten zbytek je jakoby v jeho stínu.Když se budete od nástupu Ruffala dívat pozorně tak vás konec až tak nepřekvapí i když u mě se to povedlo protože jsem ho až tak nečekala. ()

angloumene

Čekala jsem že Podfukáři nebudou fungovat na podobném principu, jako ostatní "kouzelnické" filmy jako je Dokonalý trik nebo klidně i Iluzionista, těšila jsem se na větší akci, méně logiky a parádní (kouzelnické) triky. No a světe div se, přesně to se mi dostalo. Podfukáři snad ani netouží ohromit svou genialitou, předložit kritiku společnosti a kdo ví co dalšího, ale podle mě je jejich cílem nic víc nic míň, než vyplnit naši volnou chvilku a příjemně nás pobavit. ()

Angelino

Preplácané, úplne. Niečo ako Audi allroad ktoré zvonka pôsobí prírodne, outdoorovo, ale vo vnútri má naleštenú drevenú palubovku ako vymontovanú z luxusného Bentley a sedadlá sú z bielej semišovej kože. Jednoducho menej by bolo aj v tomto prípade viac. ()

dormouse

Milý nenáročný film trochu o kouzelnících, trochu o zlodějích a trochu jakoby detektivka. Myslím, že tento typ filmů nepočítá s uvěřitelností a chcete li si jej užít, nepřemýšlejte, zda se Melanie Laurent může vznášet nad diváky v mýdlové bublině, či zda může plný vagón nitrocelulozy shořet beze stopy. Je to jen zábava, zaplaťpánbu za ni. ()

LxLuthor

Úchvatné, zmyselné, 100%ne zábavné a od začiatku po koniec mnou hltané. Zbožňujem tu prítomných haterov, ktorí dokážu vehementne prirovnať skvelý film k situácií v českom parlamente, no očividne každý sme nejaký. Ja tým PIATIM scenáristom nadovšetko ďakujem, konečne som sa tento rok dočkal nejakej skutočnej pecky. Trpká dvojka Eisenberg-Harrelson bola už dávno osvedčená, na naspeedovanom Francovi sa budem uchechtávať ešte asi dva dni, chudák Morgan Freeman to už aj tak hrá v poslednej dobe všetko na jedno kopyto.. 100%ný zážitok=veľké ďakujem, jediná škoda, že som túto inscenáciu nestihol na strieborných plátnach... ()

MatoFILM

Film počas celej stopáže (a to som videl extended verziu) fičí na 100%, čo je veľké plus. Má moderný look a po technickej stránke perfektné. Na druhej strane je to ale strašne naivné niekedy až príliš a nelogické a...Objektívne je to na 3* ale ja som sa bavil takže 4*. ()

iampatrik

60% Za prvé - vím, proč se v drtivé většině nedívám na trailery - buď prozradí děj, použijí nejlepší vtipy a tak dále a nebo taky použijí ty nejzajímavější scény z filmu - tak jako u Podfukářů, fajn, tohle je možná ještě mé mínus. Za druhé - nevadí mi filmy, které jsou reálné a přidají si trochu mysteriózního prvku, nadpřirozena. Ale tady? Triky jako na například létání v bublinách, přeměnění se na peníze v závěru a podobně jsou prostě přitažené za vlasy a neberu námitky, že jde o kouzla a že o tom vlastně film je, bral bych to, kdyby byl celý takový film, ale v okamžiku, kdy postava Freemana objasňovala jejich finty, říkala vlastně jen ty části, které se jim ve scénáři hodily. Samozřejmě, není to tak strašné jak popisuju, ale v tomto tipu filmu s prvky krimi, kde čekám nějaké vysvětlení (když už se tedy do toho pouští) tak chci, abych i já, kdy jinak beru vždy film jako film, nebylo tolik kravských prvků. Co se týká zápletky a děje celkově, nebyla zlá, ale zbytečně táhlá a tak vše zachraňovali herci, kteří si hru na kouzelníky-zloděje užívali a kdyby byli kolečka v hodinách, tak by šlapaly perfektně. Podfukáři nejsou špatným filmem, ale klidně ze sebe mohli dostat více. ()

ondrula

Velmi efektivní a dost hloupoučké. Děr ve scénáři je jak máku asi proto, že ho smatlalo dohromady hned pět scénáristů a některý scény jsou tak hrubě nelogický, že jsem vážně žasnul. Kouká se na to ale pěkně a nemohl jsem nezjihnout, když se tam belhali i moji oblíbení dědové Morgan Freeman a Michael Caine. ()

Hanes88

Znovelizovaný "Iluzionista" :) !!! Přesně něco takového jsem po tomto filmu chtěl, a přesně toho se mi taky dostalo! I když jsem ten závěr (sice nevím proč) uhádl, ale to byl jen takový tip, který mi obvykle nevychází :D. Jinak výborně zahrané a některé hlášky byly super. Mi se to líbilo opravdu moc! 90%. ()

Dyas

Tak tohle bylo velmi neočekávané. Film velmi předčil má očekávání a opravdu mě překvapil. Trochu mi to připomnělo Dokonalý trik, který je vskutku originální, ale tento film je slušný konkurent, i když na The Prestige pořád ztrácí. Z úvodního začátku až do neočekávaného zjištění na konci jsem byl skutečně zabraný do filmu a nenudil jsem se ani chviličku. Velmi se mi zde líbil Woody Harrelson, Morgan Freeman, dokonce i Dave Franco, ale ve filmu si přece jen nejvíce cením Ruffala. Na závěr bych řekl, že tento film určitě doporučím mnoha lidem, kteří mají podobné filmy v lásce. Rozpočet $75 miliónů ][ USA tržby $117,723,989 ][ Celosvětové tržby $351,723,989 ][ Otvírací víkend $29,350,389 ()

vander19

Po dlhom čase som sa opäť na niaky film veľmi tešil. Žiaľ Podfukárov som v kine nestihol, tak som si musel počkať na vydanie v dobrej kvalite. Po čase sa opäť dokopy dali Harrelson a Eisenberg. Doplnený vhodne o slečnu Fisher, Ruffala, Freemana. Hlavne Eisenberg na mňa už z úvodu svojim trikom spravil veľký dojem. Rovnako ako mentalistické schopnosti Woodyho Harrelsona. Myslel som si, že všetci aktéry už zo začiatku budú spolupracovať, ale dokopy ich dala až tajomná karta od neznámeho človeka. Do vtedy boli len malými zlodejíčkami využívajúcimi svoj talent na ojebabrávnie ľudí. Okrem miss Fisher, tá mala vlastnú show. No ale ich prvé predstavenie bolo perfektné, stiahlo ma do deja a začal som im fandiť. Potom vypočúvanie na stanici a ich triky na políciu, do toho Freeman a pre mňa veľké prekvapko, Alfréd z Batmana=Michael Cain, ktorý sa svojej role zhostil na výbornú. Apropo aj Freemana a Caina opäť dal tento projekt dokopy, čo je veľké plus pre každý film. A na koniec fakt dobré prekvapko v podobe rozuzlenia celého filmu. Málokedy ma film okrem kina udrží v takej pozornosti ako Podfukári a im sa to podarilo, alebo to bol len trik????:-) ()

Pablinho

Takovýhle hry s myslí můžu, neni proto divu, že jsem to slupnul jako malinu. Ani mi nevadila ta celková naivita filmu, to k tomu holt patřilo. A nechat "tajemno" odpovědět na některý otázky ohledně jejich triků je taky docela výmluvný :) ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)