Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

ali-n

Po dlhom čase prilepujem nejaký ďalší komentár. Rovno sa priznám, že v prípade tohto filmu som mierne zaujatý. Nedávno som sa totiž začal zaoberať tým, o čom vlastne celý čas je: o mágii, kúzlach a pre mňa osobne slastnom momente, keď čakáte, že máte v ruke s istotou to prekliate eso a zrazu ... Na hodnoteniach ma prekvapili dve veci: prvou je to, že niekto označí štyroch hlavných protagonistov za podvodníkov a nás za stúpencov týchto podvodníkov, čím tak nejak stojíme proti tým, čo chcú podvod odhaliť. Až do scény s bankovými účtami, kde ich ilúzie začnú naberať aj sociálny rozmer, ide o čisté umenie, za ktoré mágiu, ako spôsob, ktorý sa nám snaží ukázať "iné zákony reality", jednoznačne považujem. Druhým momentom je prazvláštne hodnotenie trikov, ktoré sa vo filme objavili. Iste, za niektorými stojí CGI, ale odporúčam akékoľvek video od vyhlásených svetových iluzionistov - verím, že všetko, čo sa v nich udeje, dokážete bez problémov vysvetliť. Toľko moje rozhorčenie :-) Je fakt, že o našich hrdinoch sa toho veľa nedozvieme a že niekoho predtitulkové zvraty už asi nechávajú chladným. Ja som si ale na začiatku vybral (SPOILER :-))) károvú sedmičku. Od toho momentu som si nechal zviazať šnúrky, ukradnúť hodinky a čítať myšlienky. ()

Aeres

Přes poměrně čerstvý závan v kinech mám pocit, že z toho šlo vymačkat ještě více šťávy. Trailer, který ukradnul film. ()

mata77

Cítim sa naozaj podfúknutá, ale len v zlom slova zmysle. Nie, že by bol tento film vyslovene spackaný, ale trailer bol tak zaujímavý, že som čakala určite viac. Scenár je zvláštne ukecaný a tak nejako pozliepaný dohromady. Spôsob, akým Morgan Freeman vysvetľoval triky, ma totálne vyrušoval. Podfukári sú síce sympatickí, ako kúzelníci ale za veľa nestoja a necítila som ten druh napätia, ktorý som zažila napr. pri sledovaní Dokonalého triku s Hughom Jackmanom. O čo horšie, zlomové udalosti v deji som tak nejako vytušila. Úplne som prišla o finálny moment prekvapenia, ktorý mi docvakol 5 minút pred tým. Je to slabšie, ako sa to tvári ... rozčarovaných 65%. ()

Anarion

Podfukáři jsou přesně tím typem filmu, u kterého je vám od první minuty jasné, že na úplném konci dojde k nějakému překvapivému zvratu a vlastně tak celou dobu jen čekáte, jaký to zlom si pro nás scénárista tentokráte schoval. Jak se pak ale musíte jakožto napjatý divák cítit, když dojde k tomu, k čemu došlo v tomto snímku s hrozivě znějícím českým distribučním názvem. Dáte mi asi za pravdu, že jedině hloupě, neboť samotné rozuzlení si v tomto případě žádného meliorativnějšího výrazu nezaslouží, ba spíše naopak. I když on vlastně celý snímek působí chytře asi jako nápad obepínat nábřežní zábradlí kovovými zámky a házet klíče do řeky, takže co byste vlastně chtěli? ()

mArtinko5MB

Zo začiatku mierna nuda, v pólke rozbeh, ale i tak to nebolo ono. Možno mierne sklamanie hlavne pre veľkolepý trailer, dej veľmi prešpekulovaný. Viac menej mi to prišlo prehnané, a mimo časopriestoru. Námet ma nechytil. Koniec veľmi divný, viac menej fantasy. Dám **** len preto, lebo s *** by som filmu krivdil, nebol až taký zlý, ale je tu veľké ale. 70% ()

Styxo

Nevedel som sa dočkať tohto filmu a dúfal som, že to bude stáť za to. Musím povedať, že čakanie sa vyplatilo. Stále sa niečo dialo, nebolo chvíle, kedy by som sa čo i len trochu nudil. Skvele premyslené, zábavné a samozrejme aj skvele herecky obsadené. Trochu prekvapivý záver, ale to k takémuto filmu určite patrilo. Už dlhšiu dobu som nevidel film, čo by ma tak bavil. Preto dávam plných 5 :) a všetkým vrelo odporúčam ()

elanista1

Filmov o kuzelnikoch je ako safranu, ale ked sa raz za cas nejaky objavi tak je to bomba. Luxusny scenar a paradna rezia robia z Podfukarov dokonale premyslenymi a nepredvidatelnymi. Postavy maju svoje tajomstva a maloktora nakoniec vyznie tak ako sa cely cas javi. Vzdy je niekto pred niekym o krok vpred, vratane divakov, a ked si aj niekto mysli ze ma pravdu a vie ako to v skutocnosti je, tak Leterrier priklada dalsie a dalsie zvraty, az sa nakoniec nechate unasat, lebo viete ze nemate sancu. Realne prirovnatelne ku skvelemu Nolanovmu Dokonalemu triku. ()

BadExHuman22

Zábavné, svižné a dovolím si říct i geniální. S příběhem si opravdu vyhráli. Kouzla (triky) jsou parádní a i lehce megalomanské. Ale v některých místech jsem se trochu nudil. Závěr filmu je velkolepí. Čím blíže jsem koukal, tím víc si to ode mě odnáší 78% ()

White-Man

Zajímavý snímek, škoda jen velmi nepovedeného závěru, kdy si nejeden divák musí říci, že si z něho scénaristé pěkně vystřelili. Veškeré chování hlavního detektiva najednou ztrácí smysl a logiku. Jediným vysvětlením by bylo, že by byl sám zhypnotizovaný, ale tenhle scénář film nepředložil. Velmi mě to mrzí, neboť jsem se celý film dobře bavil a je škoda, že konec mě docela rozčaroval. ()

maniacxl

Filmy s touhle tématikou mám rád(Dokonalý trik,Ilusionista),ale Podfukáři byli nejslabší z téhle trojky.Proč?Zvláštní úvod,vlastně bez úvodu,rovnou akce čtyř shledaných a dovedených na jedno místo"kouzelníků-zlodějů",kteří byli vedeni pátým strašně tajemným tajemníkem naprosto nenápadným jak hovno před prahem.Iluze a kouzla byly dobře provedeny a nasnímany,ale ta omáčka kolem toho byla tak trochu zbytečná a nudná.Nebýt té tupé pointy,která byla naprosto postavená na hlavu a mimo mísu,tak bych dal víc.55%.PS.Čáryfuk je stejně nejlepší! ()

Facerr

Díky tomu, že jsem už od začátku očekával nějakej ten "mindfuck", stal se pro mě tenhle biják trochu předvídatelnej. Na druhou stranu konec je pro mě buď úplná zbytečně dovysvětlující blbost, nebo něco "na druhou", co mi asi nedá spát. Herecká sebranka tady ovšem byla dokonalá (včetně Freemana, kterýho jsem poprvý viděl skončit v příběhu s jitrnicí na čele:) a ozřejmění nápadů taky. Hold kouzelník, kterej efektním způsobem napráská svoje triky v dnešní době frčí víc, než suchar, co si všechny triky nechá jen pro sebe:) ()

kubilov

Po herecké stránce není absolutně co vytknout, samotní čtyři jezdci na mě působili milým dojmem a mám radost z toho, že z Woody Harrelson v žádném případě neztrácí dech, a že z Jesseho Eisenberga doopravdy roste pán herec. Na opačné straně mě vždy udivoval s jakým přehledem a klidem do každé scény nastoupil Morgan, ale u něj je to už tak trochu zvykem, stejně tak mírně nechápavý pohled Marka Ruffala. Tím, kdo mě však překvapil úplně nejvíce byla Mélanie Laurent, jejíž křehký půvab s její rolí krásně korespondoval a konečně sem jí taky někde objevil od Panchartů. Jasně, jde o holý nesmysl, ale to, s jakou svižností je film natočený a jak důmyslné triky hlavní čtveřice předvádí (škoda jen těch oslích můstků - CGI), vše spolehlivě vyrovná. Jako lehce mysteriózní komedie s pár thrillerovými prvky na oddych fungují Podfukáři více než spolehlivě. Těším se na druhý díl. ()

darth_swan

Příliš překombinované, příliš nelogické. Jednotlivé dílčí triky nebo aspoň většina z nich je už dost over the top, když jsou postaveny na sledu několika jen těžce uvěřitelných náhod. Z herců mě zaujal snad jen Woody Harrelson, který hraje docela obstojně a jeho postava dokáže i pobavit. Nechápu, jak někdo tento film může srovnávat s Dokonalým trikem, který byl (alespoň pro mě) kvalitativně úplně někde jinde. // Co mě zaujalo: Karetní trik s rozsvícením mrakodrapu by mě asi taky dostal. Tedy pokud by byl někdo takový trik schopen skutečně provést. ()

dudo24

Prvá hodina, zábava s magickými trikmi a s odhaľovaním ich tajomstva. Druhá hodina, priemerná akcia a hlúpe dejové zvraty. ***SPOILER*** A nakoniec veľké grand finále ktoré som vôbec nečakal. Vysvetlil sa dovtedy nezmyselný a hlúpy scenár z druhej hodiny filmu ***END SPOILER*** Z celého deja sa stal veľký kúzelnícky trik ktorý parádne pracoval s rozptýlením od hlavného diania v pozadí. Vytkol by som asi len trochu klišé romantické scény dvoch vyšetrovateľov. Dali sa spraviť lepšie. Edit: Na druhé pozretie sa mi to páčilo ešte viac. Fascinuje ma ako využili všetko o čom rozprávali vo filme a na diváka spravili jeden veľký kúzelný trik. Silné štyri hviezdy z piatich. ()

BenchPress

Ne, ne, ne, ne, ne, ne .... určitě ne! Tohle bohužel tvůrcům nezbaštím. Film se tváří hrozně megalomansky, inteligentně a kdo ví, co ještě všechno, ale postrádá to základní. Skoro vůbec mě nezaujal a hodně velká škoda jmen jako Morgan Freeman a Michael Caine. To jsou herci, kteří ještě moho hrát hlavní role, ne druhý housle v těchto filmech. Průměr. 3/5. ()

x_ander

Now you see me není tak vymazlený film, jakým se zdál být z trailerů, a občas se docela sesypává. Ale přesto je to zábavná jízda od začátku do konce, kterou jsem si užil se vším všudy. Sem s pokračováním! ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)