The Backwater Gospel

Dánsko, 2011, 10 min

Režie:

Bo Mathorne

Laura Post

Příchod hrobníka do města vždy předpovídal blížící se úmrtí. Proto jsou obyvatelé městečka Backwater poměrně vyděšeni, když jeden z nich dorazí i k nim. Kdo zemře tentokrát? (DaUr)

Abiosis

*AMEN* Hlavnými atribútmi tohto krátkeho filmu sú vynikajúca pochmúrna a temná atmosféra a najmä nezvyčajná animácia, ktorá je žiadaným osviežením v záplave stereotypných animácií veľkých filmových štúdií. Malé mestečko s fanatickým kňazom, hordou poslušných ľudí, jedným odpadlíkom a... smrťou, ktorá si vie trpezlivo počkať na svoj prídel. Neobsahuje práve najoriginálnejší nápad, ale kraťas body získava za svoju vizuálnu stránku a za to, že je krásne hororový, krvavý a šialený. Verdikt v 1 vete: Výborné hororové osvieženie v podobe originálnej animácie. 23.02.11 ()

iampatrik

Tenhle kraťas musí zaujmout už jen samotnou animací, která je nádherná. Děj zasazený do westernového městečka funguje skvěle a to díky pochmurnosti (smrt, temnota, šílenství obyvatel, které přejde v zuřivý masakr atd..), která je od první sekundy až do té poslední.. Krátkometrážní animák v této kategorii se jen tak nenajde. ()

unagi

V prvých sekundách som sa zaľúbil do grafického stvárnenia a v posledných do celého krátkometrážneho hororu. Fakt moc dobré vyvrcholenie deja a cirkevného úmyslu. Geniálne stvárnený smrtiak, ktorý len čaká na svoju prácu v najväčšom kľude :) !! Jeden s najlepších krátkometrážnych filmíkov, ktorý sa zaťal do mojej mysle ! http://www.kratke-filmy.cz/the-backwater-gospel-eng ()

redwik

Parádna animácia, super príbeh, zakončenie ako sa patrí. Naozaj sa mi to páčilo, odzrkadlilo to momentálne postavenie cirkvi na svete. Chudák spevák, že bol v menšine. Odporúčam chlapcom pozerať v noci v spoločnosti nejakej dievčiny, dievčatám odporúčam pozerať cez deň a v spoločnosti 3-5 kamarátiek. ()

Lobotommy

Do malého zapadákova přicestuje hrobník. Jako správný hrobník si nese s sebou míru na rakev a pověru o tom, že kam přijede, tam musí někdo zařvat. Jenže v tomhle městě se nikomu chcípnout nechce. Ale hrobník už je tu a někomu ten černej Petr zůstat musí ;). ()

altaica

Krátká strašidlácká pohádka o tom, že zlo nakonec vyhubí samo sebe. Náboženský fanatismus, komunismus a další ismy, vždy s velkým nadšením položí váš život za svoji věc. Stačí se lišit a nepět podle jejich evangelií. Kdo nejde s námi, ten jde proti nám a ten také zhebne. Jediná dáma, která nás nakonec všechny přivine do své náruče je ta holka s kosou, aspoň že smrt není vybíravá. Zajímavá animace, dobrý hudební doprovod, profesionální zpracování cáklého nápadu s velmi zneklidňujícím poselstvím.. Sakra, kdo by řekl, že je to studentský film? Vřele doporučuji. ()

terka805

Tento studentský snímek rozhodně potěšil , jak po technické stránce, tak po pointě příběhu. Ukázka toho, co dokáže lidský strach a náboženský fanatismus. Určitě hodně na zamyšlení. ()

Marcos

Ostře řezaný animovaný kraťas s parádní hororovou atmosférou. Jednodušší příběh,ale o to větší vizuální zážitek. Na to,že se jedná o studentský film,klobouky dolů. ()

anyonecek

Animace jak z klipů Gorillazz a nebo ze hry Borderlands. Hudba velice vkusná a příběh jednoduchý a dobře udělaný. Pěkněj barevnej nářez ;). ()

Honzuna

Velice povedený studentsky film s opravdu neobvyklou animaci na opravdu slušné urovni. Snad jen příběh mohl byt trošku bohatší. ()