Sága o Biornovi

(festivalový název)
  • Dánsko The Saga of Biorn
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Dánsko, 2011, 7 min

Krátký příběh o vikingovi jménem Biorn, který hledá soupeře pro souboj, který ho jako správného vikinga pošle do Valhaly. Film vznikl jako bakalářská práce několika studentů z Dánska. (DaUr)

RomeroIsGod

Chudák Biorn to pěkně vodsral. Nebudu nic prozrazovat, ale je to hodně vtipný, svižný, s výbornou pointou a lehkou náboženskou satirkou. 95% ()

sirien

Bylo mi ho fakt líto a je to vtipné a poměrně nápadité, ale na pět hvězdiček tomu přecejen v té animaci něco chybí ()

Doomcourier

Naprostá pecka, která nenudí a budete se u ní zaručeně smát, protože nabízí humor pro všechny. Hudba my připomněla soundtrack z Assassin's creed III, kde Connor honí Leea, takže za takovou nostalgii a skvělé pobavení nemůžu dát jinak než 5*. ()

FeriusParfax

Chudák Biorn. Ne a ne hrdinsky umřít a dostat se do Valhally. Když už se poštěstí umřít, tak mu jepťuly trošku nabourají plány. ()

Smejdik

Tento kráťas, který vznikl jako bakalářská práce skupiny studentů, vyniká především originálním příběhem se skvěle absurdní pointou, nevtíravým humorem a neotřelou animací. ()

Hermi14

Animace mě zas tak nezaujala, ale příběh včetně trefného konce nemá chybu. Film přesně ukazuje, jak vám může náboženství zkazit celý život - a nejen ten pozemský. ()

Blondy.

Jednoduchý, kratký, výstízný a zábavný příběh s nejlepším koncem a trpaslíkem shozeným z útesu :D. Opravdu jsem se pobavil a proč tedy ne za 5*. ()

RajAthen

Tomuhle říkám bakalářský projekt, který má smysl :) Směju se ještě teď, jak zasloužilý viking kráčí smějíc se a obtěžkán zbrojí po mohutném schodišti k sálům Valhally za burácivého chóru, když ... na to ať si každý přijde sám. Antropologicky řečeno, šlo o zajímavou kulturní a hodnotovou komparaci. :) ()