John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

ConanVJ

Mluvící plyšový medvěd a Mark Wahlberg? Proč ne. Musím říct, že z tohoto spojení vznikla parádní komedie, která není vhodná pro děti, jak by se mohlo zdát. Film je vtipný hlavně díky Tedovi, který jenom nadává, balí buchty a s ničím se moc nepáře. John (M.Wahlberg) má vtipnější situace hlavně ty trapasový (třeba seznámení se s Lori, nebo pěkná rána ke konci filmu u který jsem vážně vybouchnul smíchy :D) Vyskytuje e tu i nějaký ten fekální humor, tak že film asi nesedne zrovna každému. Bystří diváci si určitě všimnou i parodických narážek na Indiana Jonese a hlavně na Flashe Gordona, kterého oba hlavní tahouni filmu milují. Filmek jako celek funguje dokonale a konec mě hodně překvapil. Fakt jsem něco takovýho nečekal a byl jsem mile překvapenej. Po letošních Prcičkách je to pro mě druhá nejlepší komedie u které jsem se já osobně skvěle bavil. Za mě 95% :). ()

villon17

Sama sem sprostá až hanba, to se musim přiznat, takže o to víc sem si tenhle film oblíbila, ale zase postavit skoro všechen humor jenom na tom? To je trochu škoda, která zavání leností. O konci mluvit nebudu, ten mě zklamal a jinak průměrně vtipná komedie, od který jsem ale čekala víc. ()

zablaga

Hrubý humor ale nie tak primitívny, ako som si z počiatku myslela. Vlastne príjemne prekvapilo nápadom a trochu aj myšlienkou a ocenila som prestrihy minulosti, ktoré sa často vyskytujú aj v Griffinovcoch:) ()

Marek1991

Naskytá sa mi tu otázka, o čom to vlastne celé bolo? Chápem, že niektoré komédie a najmä tie romantické sú iba oddychovky bez nejakej pointy, no načo to potom pozerať a stále nové a nové? Toto je len ďalšia moderná, lepšie doplnené anglosaskou kultúrou nasiaknutá zábavka pre dospelých, ktorí si nostalgicky zaspomínajú na dectvo, či slobodné chvíľky. Ja som mal v detstve obľúbeného plyšáka medveďa a v televízii obľúbenú postavičku Macka Uška, no toto sa mi nepáčilo, taktiež mám iné hodnoty, Milu Kunis neobdivujem narozdiel od mnohých a tak som si film zas toľko neužil, aj keď je pravda, že som sa sem tam pobavil, niečím z modernej kultúry som už aj nasiaknutý. ()

Lama.Lama

Rozhodně velké zklamání! Čekala jsem víc a teď mě mrzí, že jsem za tenhle film utratila peníze v kině. A to jsem fanatický fanoušek Family Guye! Naprosto nijaký film. Nezařadilo se to k žádnému žánru - nebylo to ani nijak extra vtipné, ani romantické a ten pokus o akční scénu byl vážně k pláči. No a o závěru snad nemá ani smysl mluvit. Dvě hvězdy s odřenýma ušima. Btw pokud máte rádi marihuanu, doporučuji se na to podívat pod vlivem této omamné látky, to se asi i zasmějete. (A naprostý souhlas s komentářem uživatele verbal) ()

Torision

Až nečekaná pecka! Jsem fakt příjemně překvapenej, jak moc jsem se u tohodle nasmál. Ted je asi ta nejvíc cool fiktivní postavička v komedii, co jsem kdy viděl, a třeba takovýho Paula smetla na plný čáře. Děj točící se kolem Wahlberga a Kunis mi docela seděl, vyhejbal se patosu a každá scéna byla nějak vypointovaná tak, že jsme se u ní zasmál. Navíc je tu spousta popkulturních narážek, u kterejch jsem se bavil a konkrétně Sam "Flesh Gordon" Jones tu má snad to nejlepší cameo v dějinách. A scéna Teda u pracovního pohovoru se jednou stane legendární! Jsem trochu zklamanej koncem, ale stejně to necham na pěti hvězdách. ()

Hoyt

Je to veliká škoda ale toto mělo podle mě rozhodně navíc. Ted je udělaný velice dobře a už jenom ten nápad zaslouží pochvalu. Co se týče vtipných scén tak jsem se párkrát docela zasmál ale ne tolikrát jak jsem čekal před filmem. Na závěr bych to shrnul tak, že by si Ted zasloužil určitě lepší příběh a i trošku rozmanitější humor. ()

El Pistolero

7/10. Jakkoliv nerad tak činím, pustím-li se do porovnávání s další ne úplně typickou, přesto v určitých pasážích trochu klišoidní romantickou komedií a diváckou hitovkou uplynulého roku „Terapie láskou“, vychází mi lehce peprnější „Méďa“ z tohoto mini souboje jako jasný vítěz. Místy trochu fekální a úchylné, druhdy zase překvapivě konformní, téměř až moralizující. Ve výsledku však velmi slušná, nenáročná zábava. Pravděpodobně největší osobní guilty pleasure za rok 2012. A POMOvo přirovnání k „E.T.“ nové, otrlejší generace je více než trefné. ()

F.man

Ano, šlo z toho vytřískat více. Ale i tak - Ted je naprosto parádní postava, která svou zdánlivou "nevinností" plyšového medvídka prostě funguje ve většině fucking situacích na jedničku. Čekal jsem sice ještě o chloupek více, což ale nemění nic na tom, že to kurva povedená komedie, kterou rozhodně stojí za vidění. Back off, Susan Boyle! ()

Marsik

Cinema City Anděl - Na úvod je třeba říct a přiznat, že film je zejména pro pánské pohlaví. Ovšem je zábavný natolik, že by i dámy mohly zvednout koutky svých úst. Co se týče mého názoru na "Méďu", tak jsem byl nad míru spokojen a Teddy Bear mě neskutečně bavil. Takový humor, který tam byl, mi naprosto sedí a od srdce se u něj směju. Uznávám, že místy je to více sprosté a vulgární, nicméně nikdo neříká, že je to film určený pro děti :-) Čili já jsem z kina odcházel s velmi dobrým pocitem a peněz za kino jsem nelitoval. Doufám, že se můj názor na film radikálně nezmění po druhé projekci na domácím LCD. Přece jen atmosféra kina a velké plátno dělá hodně své, tak uvidíme. 84% (with J.) // 17.11. - Tři měsíce po premiéře, jsem si dal medvídka znovu :) a znovu mě pobavil. Sice jsem nyní více zaregistroval, že asi od 50. minuty film trochu ztrácí na tempu a humoru, ale to nic. Za to velké množství opravdu vtipných scén a trefných hlášek ponechávám Teddymu oněch 84%. ()

FFilipCZ

Mé nejhorší obavy se bohužel vyplnily. Téměř veškeré hlavní top fórky jsou obsaženy v traileru, zbytek je spíše taková omáčka navíc s koncem, který mě velice zklamal. I přes to všechno je Méďa vtipná jednohubka, kterou jsem rád smlsnul. ()

PauloZ

Originální, nápadité, svěží, drzé a přitom plně funkční a zábavné ... co víc si přát od fantasy komedie :). Ted samotný je parádní, jak charakterově, tak vizuálně. Odkazy na veškeré filmy do jednoho fungují. Mark Wahlberg naprosto pohodička (jeden z mála "univerzálních" herců, kterému věřím akčního hrdinu stejně, jako týpka v komedii), no a Mila je ten správný ženský článek a třešnička na dortu. Bitka Teda s Johnym v bytě je ukrutná a totálně mě překvapila a bavila! :)) ... No a ještě Ryan v miniroli gaye. ()

Tryskomyš

Je to docela ujeťárna. Jinak děj nestojí za moc. Kromě sprostých slov, která vypouští z čumáku méďa, tu není nic k pobavení. Čekala jsem mnohem víc. ()

Kryton

Typický Seth MacFarlane, který servíruje jak jinak než Family Guy pro kina. Plno pop-kulturních odkazů, parodie a odkazy na filmy z 80.let (Indiana Jones nebo E.T.) a hlavně Flash Gordon. Mark Wahlberg zde hodně překvapuje a celkově je film hodně uvolněný a do pohody. Sám bych chtěl zažít pařbu méďy ve stylu Flashe Gordona. Tohle je jedna z nejlepších komedií posledních let. Vedle Diktátora je Ted další z nekorektních komedií, který navrací stylu komedie opět zachlou slávu, kterou mu zašpinili všemocní Wayansové a ti dva, kterým všechny filmy končí na MOVIE (aby dokázali, že natočili film). Jděte na Teda, protože podobnou komedii jen tak nenajdete. (Předpremiéra Cinestar ČB) # 50 komentář P.S.: Pojmenovat hlavní postavu John Bennett je také vtipné, pokud milujete Komando. ()

maddy

"You don't think she's going to be expecting something big, do you? What, like anal?" / Tentokrát začnem od konca = CELKOVO: 3,5* (7/10) V podstate väčšinu (hlavne druhej polovici) filmu som bol rozhodnutý, že hodnotenie zaokrúhlim nadol, no vďaka záverečnému vtipu, ktorý nasleduje doslovne sekundu pred titulkami som sa nakoniec rozhodol pre vyššie hodnotenie. TED je veľmi slušná komédia – (mnou zpočiatku opovrhovaný) infantilný námet so živým plyšovým medveďom je spracovaný pútavo, značne vulgárne, drzo a so sexuálnym podtónom. Napodiv však prístupnosť „R“ zostala značne nevyužitá – nadávky je v dnešnej dobe počuť už v každom druhom filme/seriáli (zdravím Debru z Dextera), a pár sexuálnych narážok do vytrženia tiež nikoho nedostane (na to už sme za tie roky ostrieľaní z Prci, Prci, Prcičiek). Čo TEDa vyzdvihuje o úroveň vyššie je vynikajúco napísaný scenár so snáď tisíc popkulturnými odkazmi. Zbehlí filmoví fanúšikovia budú určite vo vytržení, čo všetko sa skrýva v tak jednoduchom námete – je pravda, že narážok na Flash Gordona tu už bolo až nezdravo veľa, ale inak si film nedáva servítku pred ústa. Nebojí sa nikoho (Katy Perry, Twilight ...) a nič (Bridget Jones ...) zosmiešniť. Hlášky nabiehajú s takou kadenciou, že je snáď nemožné ich všetky pobrať na prvý krát. Plyšový méďa je napriek svojmu vulgárnemu prejavu sympatický týpek a na jeho ďalšie výstupy bude divák čakať každú sekundu. Cameo úlohy sú vynikajúco využité (nech žije Ryan Reynolds a Norah Jones ...). To všetko však platí zhruba prvú polovicu filmu (cca 50 minút), potom sa veľmi silene prehupne do veľmi moralizujúcej roviny. Viem, že film potreboval aj nejaký príbeh, ale nastupuje nezdravá dávka amerického pátosu, rozvinutie nedôveryhodnej a zbytočnej romantiky a celé to zaklincuj kvázi dojemný záver, ktorý sa mi do tohto filmu vôbec nehodil (asi ako keby sa Transformers chceli v závere tváriť ako Cosmopolis). Je badať značný úbytok hlášok aj vtipných situácií. Záverečná 5 minútovka sa síce opäť rozbehne, ale zamrzí, že takýto nemohol byť celý film. Aj napriek tomu je Méďa asi tým najreprezentatívnejším zástupcom súčasnej mladej generácie a nová filmová ikona, o ktorej ešte budeme niekoľko krát počuť, či už v rámci pokračovaní alebo rôznych narážok a parodovaní v iných filmoch. ()

ledzepfan

Možná, kdyby to nebyla komedie romantická ale jen jednoduše bláznivá, dalo by se z toho vytřískat trochu víc.. ale jinak je to těžce pohodová záležitost.......edit: Docela mě baví sledovat jak místní pseudointelektuálové-ve své nekonečné zabedněnosti-nejsou ochotni připustit možnost, že by vulgární forma mohla chytře vypovídat o něčem nepovrchním,nedej bože hlubokém...Ano znalci-máte určitě pravdu. Když je ve filmu prd nebo hovno, automaticky jde o bezduchý brak pro nevzdělance. ()

schizmo

Hodně střelenej film, se kterým se jeho tvůrci pustili na tenkej led toho, co se dá ještě vůbec zfilmovat - ne každý den je v hlavní roli plyšovej méďa, kterej hulí trávu a vodí si dom děvky, který se vám vyserou na podlahu :D. Na jednu stranu fajn oddechová záležitost, na stranu druhou tu balancujem mezi povedeným humorem a tím opravdu nevkusným, který by se nehodil ani do škatulky odpadních záležitostí. ()

VojinRyan

V prvom rade, toto nie je komédia pre deti. Aj keď to s počiatku tak vyzerá. MacFarlane hneď od úvodu dáva falošne vedieť, že ide o krásnu rozprávku o dieťati, ktorému sa splní prianie o plyšovom macíkovi. Ale to trvá asi do vety "všetkým je to u prdele". Vtedy som vedel, že to pre deti asi nebude. A ani nebolo. Toľko nadávok nemá ani pesnička od Limp Bizkit. Komédia sa veľmi vydarila. Je tam kvalitný humor, dobré postavy a celkový nápad cením veľmi pozitívne. Občas bol humor až moc drsný a nevhodný a sem tam boli trápne situácie ale inak to funguje parádne. Na niektorých hláškach som sa smial dobre dlho. Ako rýchla neslušná komédia pre dospelých vhodné a povinne vidieť. Ako je zvykom, scenár a venovanie sa postavám tu nemá moc priestor. A ešte mohli trochu ubrať s niektorých "srdcervúcich" scén. 75% - 4*. ()

Krt.Ek

Tak jako vím, že ananas na pizzu nepatří, že tahle divoká kombinace nefunguje, tak jsem si jistý, že plyšový medvídek může mluvit sprostě, prcat na vše dospělacké (fuj práce, fuj závazky, fuj složenky), kouřit trávu, rvát se a klátit děvušky, tahle divoká kombinace naopak funguje. Stejně jako Donny (G. Ribisi) i já bych byl schopen udělat cokoliv, aby mi Ted patřil, alespoň na týden, určitě by mě naučil relaxovat. ;-) 75 % ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)