Reklama

Reklama

Dojemné drama o ilegálních přistěhovalcích vypráví o tvrdě pracujícím Carlosovi Galindovi, jenž sám vychovává syna v pubertě. Ze všech sil se mu snaží vytvořit prostředí pro lepší život, a tak se rozhodne opustit svou práci zahradníka v L.A. a odstěhovat se z města, aby své jediné dítě uchránil od tamních gangů a dostal ho na slušnou školu. Koupí si vlastní náklaďák, takže si může dovolit přijímat více zakázek. Jenže v nelítostném městě není lehké žít s americkou lehkostí, zvláště, když jsou na každém rohu imigrační agenti anebo grázlové, kteří se snaží zlákat jeho syna na cestu zločinu. Carlos se každý den bojí toho, že bude deportován…
Režisér Chris Weitz natočil silný ovšem povznášející pohled na každodenní heroický boj imigrantů ve snaze konečně žít svůj americký sen. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (109)

tron 

všechny recenze uživatele

„Pýtal si sa ma, prečo chudobní ľudia majú deti. Mal som ťa kvôli sebe. Aby môj život dostal zmysel.“ Od Chrisa Weitza sa mi celkom páčil Zlatý kompas a hlavne Ako na vec s Hugom Grantom a tak som pátral po tom, čo má nové. A našiel som tento film. V hlavnej úlohe s Demianom Bichirom, ktorý ma zaujal ako seňor Bob v tarantinovke Osem hrozných a hlavne vo Votrelec: Covenant, kde hral sympatického homosexuálneho mariňáka Lopea. Tak sme si s pani manželkou Za lepší život pozreli. Bol to solídny doják. Trocha to kazil nižší rozpočet, vinou ktorého to vyzeralo ako finančne podhodnotený televízny film. Na strane druhej, toto nie je druh filmu, ktorý by potreboval 100 miliónový rozpočet, takže to zas až tak moc nevadilo. Bichir bol skvelý a scenár mal množstvo silných momentov, ale ako celok to bol, až na vcelku silný záver, skôr priemer resp. ľahký nadpriemer. Ale keď som zistil, že Bichir bol za svoj výkon v tomto filme nominovaný na Oscara, potešilo ma to. Zaslúžil si to. ()

evapetra 

všechny recenze uživatele

Jak tak pročítám komentáře ostatních, zjišťuji, že nejsem jediná, které při sledovování tohoto filmu přišel na mysl Vittorio De Sica a jeho Zloději kol .I když tady se jedná o imigranty. Do rolí otce i syna byli vybráni moc sympatičtí představitelé přistěhovalců, člověk jim o to víc musel držet palce v jejich honbě za ukradeným vozidlem, jediným zdrojem ke získání možných prostředků k vytržení z bídy a k naději pro vysněné zlepšení jejich životů. Otec, jako přistěhovalec ilegální byl navíc vystaven neustálému strachu z odhalední a následné deportace. Řešit v bohatších zemích problémy s imigrací je určitě hodně složité. Rodiny by se neměly rozdělovat. Ale zase, kdyby se přílivu uprchlíků z Mexika volně otevřely hranice, asi by v původní domovině nezůstal téměř nikdo a USA by nápor nezvládly. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Viktor Hugo napsal : "Život je čekání na to, kdy se sny změní na skutečnost." Ale v Better life jsme mohli viděti, že touhy, sny a plány nejsou většinou slučitelné s realitou. Je smutné, že při všech těch mnoha negativních zkušenostech stále ještě existuje velké množství lidí, kteří žijí americkým snem. A pak nejen v Americe, ale i u nás vidíme jak "mnozí z imigrantů postávají u kandelábru a - většinou marně - doufají, že si je někdo najme na jakoukoli špatně placenou práci" Velmi dobré drama a to také hlavně díky brilantnímu výkonu Demiána Bichira, ale určitě i jeho syna Luise v podání Josého Juliána, který jak bylo vidět má nejen hezkou tvářičku, ale i talent. Osobně bych chtěla vyzdvihnout moc hezky vykreslený vztah táty se synem i za těch příšerných podmínek a neustálého napětí. Takových filmů na podobné téma jsem už pár viděla a zřejmě ještě uvidím, ale tady emoce fungovaly a to je pro mě podstatný. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Keď chceš peniaze, musíš pracovať..." Samozrejme dá sa k nim dostať i inými spôsobmi , ale náš hrdina je veľmi čestný muž. Jeho osud vám iste nebude ľahostajný a iste by nebol ani americkým úradom, ak by vedeli bližšie nahliadnuť do vnútra človeka. O takto čestného a pracovitého muža by mal mať záujem každý, či už je to štát všeobecne alebo zamestnávatelia. Vidieť jeho marný boj s úradmi a papierovačkami mi nerobí dobre, všeobecne mám k týmto veciam odpor. Príbeh dokáže zaujať, asi najviac dejová linka s ukradnutým autom a pátraním po ňom. Po filme vám v srdci možno ostane to, čo mne. A to, že dnes nielen v USA ale takmer všade na svete čestný a pracovitý muž neznamená vôbec nič. U nás to platí dvojnásobne...80%. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Amerika pozorovaná z jiného úhlu. Nenápadné sociální drama o životě ilegálních přistěhovalců v USA, které natočil režisér Chris Weitz, ve kterém se patrně hnulo svědomí, neboť své nesporné řemeslné kvality konečně dal do služeb nějaké vyšší myšlence a silnému filmu a jakoby tím umělecky přešel na druhou stranu pomyslné barikády - jeho filmy byly dosud určené pro bezstarostného amerického diváka, diváka bez existenčních problémů s jedinou touhou bavit se, teď tu náhle máme film plný mexických imigrantů, kteří přišli do Ameriky hledat svůj ,,americký sen", ale ono hledání se příliš nedaří... Příběh pracovitého a zodpovědného otce a jeho hledajícího se syna je velmi prostý, což ovšem vůbec nelze vnímat jako hendikep, ba naopak v oné jednoduchosti je určitá síla a přednost Weitzova snímku. Za lepší život odkrývá obecně sdílené pokrytectví nejbohatšího státu světa, jehož bohatství generuje masa bezejmenných ilegálních přistěhovalců, kteří nemají v podstatě žádná občanská práva. Bez nich by ovšem Spojené státy nepřežily... ()

Galerie (8)

Zajímavosti (6)

  • Název původního scénáře zněl "The Gardener". (Terva)
  • Film je v hollywoodské produkci neobvyklý, protože se odehrává v hispánské komunitě a téměř všichni herci jsou hispánci. (Terva)
  • Herec Demián Bichir pri scénach lezenia na palmu nepotreboval dabléra, ale vyliezol na vrchol sám. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama