What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

parabella

ja sa nehanbim za to ze tento divny film sa mi pacil. uz ako take decko ked som to videla nuz som si povedala ze byt tanecnicou by nemuselo byt zle. a to odstartovalo moju "tanecnu karieru" :D za taketo filmy vdaka ktore vedia inspirovat aj ked su viac snove ako realne nuz ale tomuto filmu to rozhodne nezazlievam. ()

zurivymlok

Naivní podívána pro maminky mé generace podobně jako Hříšný tanec je sice koukatelná, ale řekl bych, že hříšný tanec je přecejen o něco koukatelnější. 50 % ()

lapatata

Takový obyčejný příběh, žádná pohádka, ale o to pravdivější. Krásně vystihuje atmosféru 80.let a taneční čísla jsou natočená dokonale. K tomu nádherná Jennifer Beals a naprosto fantastický soundtrack. ()

dracekt

Pro mě neuvěřitelná nostalgie. Viděla jsem to jako totální bombu před dávnými věky, když jsem byla mládě, pak následovala pečlivě uchovávaná kazeta. Dnes stále obdivuju hudbu a příjemný výkon v roli Alex. ()

silviastef

Dve hviezdičky som udelila za hudbu, zbytok nie je použiteľný - herecké výkony slabé, nehovoriac a biednom scenári. Mám pocit, že sledujem hudobný klip a nie film... ()

mentos.

Muzikál sám o sobě není nic moc, ale závěrečná píseň "What a Feeling" je opravdu úžasná! Bez ní by to asi bylo podprůměrné dílo. ()

BlackVelvet

Jak mam rada Dirty Dancing tak tohle nemusim. Vse je tady dohnano do extremu. Svarecka, opravdu ??? Film asi mel byt o snech, moznosti dosahnout ceho clovek chce pokud na tom tvrde maka a hrat na notu obycejnym lidem (ala hele ona to dokazala, vy muzete take), ale mne to prislo tak umele, ze mne to proste neinspirovalo, nedojimalo. ()

demovka

Dávám tři +. Za skvělé písničky a skvělé taneční scény. Za hlášky typu " to si byl ty nebo radiátor?", " a proto si volal každý večer?" Za skvělé scény se psem, dokonce bojovým plemenem. Za to, že tvůrci dostali těžký průmysl do filmu. Za to že někdo natočil film o dívčích snech: stát se profesionální tanečnicí nebo krasobruslařkou. Málokteré se to povede. Je potřeba talent, zázemí a štěstí. Alex talent má, ale zázemí pro svůj sen nemá. Štěstí nakonec ano. Film je vlastně o odlišných sociálních poměrech, jako o odrazovém můstku pro postup nahoru. Je vyučená a nemá tudíž vzdělání. Chce profesionálně tancovat, ale svět baletek se na ni dívá s opovržením, protože nepatří do správné skupiny a tancuje jen u tyče. Nepostupovala správným způsobem při studiu, takže není důvod se zabývat jejími dovednostmi. Bez pomoci by to nešlo. Je veliká škoda, že je vidět, že taneční scény tancuje někdo jiný, ta paruka je příšerná. Herečce by potem a tíhou při tanci vlasy spadly a narovnaly se. ()

Filatov

Z filmu číší osmdesátky a to já prostě miluju. Když zazní What a feeling, tak to se mnou mlátí to se nedá nic dělat. Bohužel atmosféra osmdesátek je to asi tak jediné, co mi může Flashdance nabídnout. Tohle je spíše film pro holky a taneční scény jsem přeskakoval, nechal jsem si samozřejmě až tu legendární závěrečnou. Jinak o něco horší než třeba Hříšňák. ()

PeDe

Neviem, či vôbec ohodnotiť, toto je kultovka a klasika, je jefno, či dobrá alrbo nie, proste si žije svoj život. Hudba dobre, herci dobre, i keď rada by sim videla pôvodnú 2,20 , hod stopáž, čo všetko sa ta ešte malo diať.. ()

Turtle

Výborný muzikál plný klasické hudby z 80s. Tady je názorně vidět jak jde udělat hezkej romantickej film bez zbytečného patosu. ()

Mangix

Myslim, ze jedine co dava tomuhle filmu navrh je jen hudba a tanec, Jennifer Beals take uzasna a myslim, ze se k tomuhle roli velmi hodi..takze se na tenhle muzikal da divat, ale lepsi by bylo se na tenhle film vubec nedivat. ()

Breeg

Dobrý film, na který se dá dívat. Na pohodový večer, jak dělaný. Celou atmosféru dostiňují výborné songy. Už jenom za samotný soundtrack 4*. ()

baby1978

What a feeling, Maniac a taneční scény dělají tento film sledovatelným. Též příběh o chudé dívce, jež ke štěstí přišla dokáže divácky zaujmout. Tehdy to byl originální příběh, dnes nikoli. ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)