Cvičenie špeciálnej policajnej jednotky z Los Angeles sa skomplikuje, keď sa jej členovia ocitnú v prestrelke medzi dvoma znepriatelenými gangami. Uväznení v opustenom hangári musia čeliť presile a jediné čo majú k dispozícii, sú zbrane so slepými nábojmi. (oficiální text distributora)

ivan_drago

Záchrana rukojmích a zásah tohoto "Taktické jednotky" bych zažít nechtěl... Absolutně žádná koncepce, jen aby to vypadalo co nejvíc drsně... Televizní herecké výkony jako z "nováckého" seriálu, znovu zdůrazňují, že až příliš okatě drsné, nereálné, scénář prakticky neexistuje, ve filmu je jedna hloupost za druhou a závěrečná výměna kvérů a toho předmětu tam a nazpátek, plus ten agent FBI v utajení potápí už tak ubohý film ještě hlouběji do propadliště filmového braku... Občas se povedla nějaká ta hláška... ()

sniper18

Je to priemerná akčná komédia so Stevom Austinom. Má dosť dobrý príbeh o štvorčlennej policajnej jednotke, ktorá príde trénovať do opusteného vojenského skladiska, lenže tam sa práve nachádzajú aj dve zločinecké skupiny, ktoré nechcú nechať žiadnych svedkov a tak musia policajti bojovať o prežitie. Spracovanie ale nie je moc dobré, čo je veľká škoda, zápletka aj obsadenie ponúka priestor pre výborný akčný zážitok, ale tvorcovia sa radšej rozhodli inak. Úvodná štvrťhodina je ešte vydarenou paródiou na zásahovú jednotku, ale našťastie chcenou, policajný zásah, v ktorom je kompletne všetko tak, ako byť nemá nasledovaný vtipnou kritikou od šéfa a vyučovacou hodinou aspoň ukáže, že sa tu nič vážne brať nebude, ale v hlavnej fázi je už zbytočne mnoho nezmyselných scén, ktoré to len kazia a záporáci majú až príliš moc priestoru, ktorý ale využívajú len hlúpymi dialógmi a občas dobrou hláškou. Akcie tu mohlo byť aj viac, ale aspoň tá je celkom dobrá. Nájde sa tu niekoľko dobrých súbojov s obstojnou choreografiou a aj natočené sú bez väčších problémov, len škoda, že všetky sú len proti jednému protivníkovi a nájdu sa tu aj nejaké prestrelky, ktoré sú ale obsahovo úplne nezaujímavé. A veľmi ma mrzí, že moje obľúbené lámanie väzov, ktoré je tu celkom slušne zastúpené je úplne nudne podané. Najviac sa mi páči súboj Michaela Jai Whitea s Darrenom Shahlavim, ale aj Austinovi súboje sú na tom pomerne dobre. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak samozrejme poteší hlavné duo Steve Austin a Michael Jai White, ale sklamú záporáci, hlavne Michael Shanks nestojí za nič. Réžia a technická stránka sa snažili nič nepokaziť, čo sa aj v akcii celkom darilo, ale inak sú skôr sklamaním, hlavne celkový vizuál mohol byť aj lepší. Ako film na jedno pozretie postačí, ale potenciál bol omnoho väčší. 54% ()

SeBig

Opravdu nechápu tak nízké hodnocení. Akční řežba po celých 91 minut, po nudných scénách ani stopy, hlášky padali po celý film jako například ,,Ochutnejte moji babičku!" to mě dostalo hláškující Austin a Jai White neměli chybu hlavně fighty jaký tam předváděli plus ta krásná policistka do jejich týmu Lexa Doig. Kochal jsem se i zbraněma co tam měli + přestřelky, bitky, hudba jak z akčních her. Situace s kufříkem a otázka co vnom vlastně je trochu připomínalo Tarantinovku a to že celý film odehrával (jak už název napovída) v Hangáru připomína film Gaunery který se vlastně taky odehrával celý film ve skladu a vzešla ztoho kultovka. Akorát ten konec mi přišel zvláštní. ()

Sysel_CZ

Dokonalý odpočinkový film. Pro mě příjemné obsazení z hlediska známých tváří, sedící casting z hlediska neznámých, kdo má být sympaťák je sympaťák, kdo má být drsňák je drsňák. Kdo chce realisticky vypadající střelbo-akci, má ji, kdo má rád pěstní souoboje ala kungfu v realistickým podání, dostane ji taky. A kdo od tohohle filmečku nečeká zázraky, toho nezklame, a možná mu je naopak i na tu sympaticky krátkou stopáž podá. ()

Trustme

Akčně znějící název, zemitý casting, lákavý obsah děje... Představte si film odehrávající se v hangáru, kde se skupina mužů a dvou žen přetahuje o život a důležitý kufřík. A to se stále opakuje. Odtud zřejmě i originální název filmu Tactical Force. Hlavní děj, vývoj příběhu a konání postav je zde pouze v rukou ospalého režiséra, který buď rozhodne, že teď postava uteče spršce střel z palby cvičených zabijáků, aniž by jí někdo postřelil a nebo, že bezezbranný jedinec lapidárně obere ozbrojeného nepřítele o zbraň. A tak se tu všelijak obírají... Demence bojových scén, ač hrána lamželezy uvyknutými sehrát koukatelné pěstní duely je tu natolik rozbujelá, až jsem se bál jestli to nejsou omylem použité scény z kamerových zkoušek. Bohužel tento film nedělá čest ani speciálním jednotkám, ani gaunersko-gangsterským thrillerům a ani zdravému rozumu. ()

• V poslednej prestrelke bolo vystrelených viac ako 800 slepých nábojov. (m.a.t.o.)
  • Masku klauna jednoho z lupičů bylo možné zahlédnout také ve snímku Recoil (2011), kde rovněž hlavní roli ztvárnil Steve Austin a za kterou také stojí společnost Nasser group. (SeBig)
  • Herec Michael Jai White, ktorý stvárnil jedného z hlavných hrdinov snímky, sa po zhliadnutí finálnej verzie vyjadril, že bol veľmi nešťastný. (MikaelSVK)