Reklama

Reklama

Válečník

  • Česko Musa Válečník (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

V roku 1375 na území veľkej Čínskej ríše panuje totálny vojnový chaos medzi jednotkami znesvárenej mongolskej dynastie Jüan a čínskej dynastie Ming. Keď zajmú diplomatov zo susedného kórejského kráľovstva Coryo, obvinia ich zo špionáže a vedú do vyhnanstva. Ak chcú deviati kórejskí bojovníci ešte niekedy uvidieť svoj domov, musia vykonať záslužný čin - oslobodiť unesenú čínsku princeznú z dynastie Ming, aby jej cisársky otec im umožnil návrat do vlasti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (138)

Fr 

všechny recenze uživatele

1375, boj mezi čínskejma a korejskejma dynastiema. Úkolem pro generála Choi Junga zní jasně: chránit velvyslance a jeho delegaci! Nemaj kliku a tak jsou posláni za doprovodu Mingů přes poušť do vyhnanství. Na poušti je nejen horko, ale taky vojáci imperia Yuan, kteří Mingy povraždí a Korejci tak mohou (radostně) putovat za svojí záchranou. A za této složité politické situace se odehrává příběh bezejmenýho otroka, zachráný princezny, několika bojovníků a vesničanů. Taky nesmíme zapomenout na Mongoly. Čekal jsem víc. Useknutý ruce a nohy k takovým filmům patří. To nemusej inzerovat. Chybí mi tu ona ,,poetika" soubojů. Jen asijský ,,maso" za záchranu princezny mě neuspokojuje. Scény nejsou nijak extrémně krvavé, většinou je hovno vidět. Na druhou stranu se povedlo v dramatickejch scénách dobře vystupňovat napětí, a taky zajímavý rozuzlení. Scénář je zajímavej, herci výborní, kamera spolu se střihem zvláštně sympatická. Jo, troufám si napsat, že je to skvěle natočený. Trošku mi to výpravou a stylem filmařiny připomínalo ,,Gladiátora" (ale jen trošku). Přes spoustu pozitiv mi tady něco do válečnýho filmu chybělo. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

Velkolepá podívaná a asijském stylu - což zde myslím naprosto neutrálně. Film ani příběh nejsou hloupé a milovníci historických válečných scén si přijdou na své. Na co si však jako divák z jiné části světa nějak nemohu (ani se nesnažím a vůbec mi to nevadí) zvyknout, je ten patetický a agitační styl, který má cílového diváka za každou cenu edukovat a vychovávat. Navíc tato agitka přichází v přehnaně zkrvaveném hávu. I ta krvavost je, jak se v dokumentech z natáčení ukazuje, samoúčelná. Šlo o to dokázat, že korejský filmový průmysl je schopnostmi produkce a filmových řemeslníků srovnatelný se svým americkým protějškem. ()

Reklama

Laxik 

všechny recenze uživatele

Kdo je vůbec v tomto (super)hrdinském eposu oním válečníkem? Snad bývalý otrok a největší bijec, jakého kdy Korea spatřila? Nebo generál, který sice bojuje obstojně, ale jemuž by strategické schopnosti i Xerxes záviděl? Třetím v nabídce je hrdinný kapitán, mistr lučišník, kterého všichni berou jako největší autoritu. Tohle dilema bych nechal stranou a vrhnul bych se rovnou na film samotný. Já miluju poetiku asijských filmů o bojovém umění, ale tady až na šikmé oči a fajn asijskou hudbu nebylo východní filmové krásy ani za mák. Což pro mě znamená zklamání. Bojové sceny se fakt povedly (když opomenu nadlidský výkon pana kopí, který jsem mu střídavě věřil a střídavě ne), krev v nich stříká, umírají hlavní i vedlejší postavy, ... Ale co ty herecké výkony? Pár z herců tam vážně přehrává o sto sedm (o sto šest nestačí). Tohle se filmu dá ale odpustit, kupa amerických "hitů" to má podobně, takže je nasnadě, zda dát tři nebo čtyři hvězdy. Naštěstí je tady velké klišoidní a kýčovité finále s debilními obrázky na jednoho umírajícího Korejce za druhým, na opakující se jev, kdy bojovník zachraňuje stařenku/dítě/mnicha/dosaďte si sami, a konečně superdojemný závěr jak jinak podbarvený nějakou tou asijskou pop odrhovačkou, která kazí i ten dojem z pěkného soundtracku. Stojí za to vidět, ale nemá cenu to vyhledávat nebo dokonce vidět víckrát. ()

mis-ko 

všechny recenze uživatele

Kórejský historický veľkofilm ma oslovil viac ako jeho čínsky kolegovia. Ono totiž, čínske veľkofilmy majú v sebe istú dávku romantiky, ale napr. vo Flying Daggers nebola na môj vkus poriadne využitá. Musa v sebe nemá takmer žiadnu romantiku, napriek tomu som si vzťahy medzi postavami užíval viac. A vôbec, bolo to super. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +nádherné scenérie, zajímavé charaktery postav, poutavé souboje, famózní hudba -rozhodně stopáž, rozvleklost děje a především NUDA, dlouhé minuty, kde se nemluví, nebojuje a nehraje hudba./// Přesto že doceňuji kvalit filmu, (viz. jednotlivé hodnocení), tak scénář, něteré dialogy a délka sráží tento film k výslednému hodnocení. Herecké obsazení mě velice zaujalo a hodně mě oslovili všechny charatery. Těžko bych teď mohl vybírat kdo z nich je nejlepší. Snad otrok Yeosol, který je jednak velmi charismatický a předvádí výtenčné bojové akce, tak především zaujme jeho osobní příběh. Jedinej kdo mi příjde z mužského hereckého obsazení trošku rozporuplnej je Generál. Co se týče hlavního ženského obsazení, tak tady škoda mluvit, jednak slabej hereckej výkon Ziyi Zhang a rovněž její charakter vás spíše odradí. Mě simpatická nebyla. V tomto filmu uslišíte famózní hudbu, hlavně při bojových akcích a troufám si tvrdit, kdyby hudba nebyla jen cca v 15% filmu, moje hodnocení by šlo rapidně nahoru. Poslední co zmíním je práce s kamerou. Zde při snímán scenérií je vám dostáváno nádherné pastvy pro oči a když nic jeného se něděje, tak je aspoň na co se dívat. A vámi tolik kritizované záběry kamery při boji chápu, ale nepřikláním tomu takovou váhu, protože samotné boje jsou i přes to co jsem očekával dosti půspbivé, krvavé a vlastně je to asi to nejlepší co film nabízí./// Celkem 62%/// ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Scéna, ve které je otrok probodnut oštěpem, byla natočena s umělým silikonových tělem. Při jeho výobě musel herec vydržet 8 hodin v silikonu, než dosáhl správné konzistence. (dinamit_1)
  • Herci i kaskadéři prošli čtyři měsíce před natáčením tvrdým bojovým výcvikem, aby výsledné scény vypadaly co nejautentičtěji. A tak aby byla scéna dobývání pevnosti, v níž během natáčení klesly teploty až zamrzlo i moře, pomocí žebříku co nejvěrohodnější, rozhodli se dokonce herci bojovat doopravdy. Akce a pády jsou proto filmovány bez triků. Přinejmenším jednou se to ale nevyplatilo jihokorejskému herci Woo-seong Jeong (Cold Eyes (2013), Scarlet Innocence (2014)), který při natáčení specifické scény upadl a poranil si koleno. (dinamit_1)
  • V době svého vzniku byl snímek považován za jeden z vůbec největších filmových počinů tehdejší jihokorejské kinematografie. Rozpočet uvolněný produkční společností k výrobě přesáhl veškeré tehdejší filmové projekty. A s více jak dvěma miliony prodaných lístků, stal se v roce 2001 snímek celkově osmým nejvýdělečnějším jihokorejským snímkem. Filmoví tvůrci se pokusili co nejvěrohodněji napodobit nejenom zaznamenanou historickou událost, která měla neblahý vliv na tehdejší politickou pospolitost mezi čínskou vládnoucí dynastií Ming a korejskou vládnoucí dynastií Goryeo, ale také tehdejší vojenskou výzbroj, válečné zbraně či chování jednotlivců. Ve filmu je zřetelné, že každá národnost, počínaje Korejci, konče Číňany a Mongoly, mluví vlastním dialektem s co nejvěrohodněji napodobovaným přízvukem. (Conspi)

Reklama

Reklama