Reklama

Reklama

Bylo, nebylo

(seriál)
Trailer
USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

Videa (60)

Trailer

Recenze (488)

phoebess 

všechny recenze uživatele

Nevšední pohádkový seriál, mnou nepříliš oblíbená Jennifer Morrison překvapila, stejně jako i ostatní herci. Potěšila mě i vedlejší role Davide Anderse. Zpracování pohádek je opravdu tak povedené a zasazené do modernějšího hábitu, až mi občas dělá problémy poznat, o kterou pohádku se přesně jedná. :) Ale to není seriálu vůbec na škodu, právě naopak. Na druhou stranu v něm ale bohužel nevidím dostatek potenciálu na více než jednu sérii. Pokud tedy ovšem scénáristé nemají už v rukou nějaké (povedené) eso v rukávu pro nadcházející sérii, popř. by se zápletka první série mohla protáhnout i do sérií dalších... i když, to už by mi už moc nevonělo. ()

jh666 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ne úplně originální nápad (viz Desáté království), ale v lepším podání. Je zajímavé vidět Jennifer Morrison jinak než jako doktorku z House, ale jsou zde mnohem lepší postavy. Rampelník (anglicky to zní líp, ale neumím to napsat) je první postava, která u mně v oblíbenosti dokázala zaútočit na House. Regina je úžasná. Šerifa sice zabili, ale místo něj přišel August (toho vlastně taky zabili), ale pořád je tu Hook. Ano, druhá série je horší, ale konec to vynahrazuje. Snad bude třetí řada. Edit. Po třetí sérii nemůžu být spokojenější. Na rozdíl od většina se mi líbila dějová linka v Neverlandu, kde se nám představil naprosto geniálně zahraný Peter Pan. Navíc zimní finále bylo naprosto geniální. Druhá polovina série byla ještě lepší. Rebecca Mader byla další geniální záporák a opět skvělé finále. Už se těším na čtvrtou sérii. Edit. Čtrvtá série přinesla opět dva příběhy. První polovina s Frozen byly velmi povedená. Druhá polovina byla ze začátku rozpačitější, ale jak to postupovalo ke konci, vše se zlepšilo. Konec série navíc slibuje opravdu zajímavou další sérii. Edit. Jak jsem se na pátou sérii těšil, tak jsem zklamaný, jelikož mi nakonec přišla ještě horší než druhá. První polovina by ještě šla, twist a Artušem nebyl špatný, ale celá linka Dark Swan po slibném začátku byla propadákem. Pořád tam ale byla Merida (The Bear King je podle mě jedna z nejlepších epizod seriálu). Od druhé poloviny jsem radši nic nečekal a udělal jsem dobře. Hádes se zpočátku tvářil zajímavě, ale nakonec to byla jen slabší verze Rampla. Snad bude další série lepší. Dvoudílné finále se mi opravdu líbilo, hlavně Sam Witwer jako nový záporák byl výborný. Série 1 - 100 % Série 2 - 65 % Série 3 - 100 % Série 4 - 90 % Série 5 - 60 % ()

Reklama

Chickenka 

všechny recenze uživatele

Před spuštěním seriálu jsem se bála, že tvůrci z toho udělají nezáživný mix různých žánrů, ale po prvních třech epizodách jsem nadšená! Líbí se mi nápad skloubení pohádkové a "reálné" roviny dohromady, sice ta pohádková má své vizuální chyby, ale to hravě vyrovnává civilní část. Narozdíl od seriálu Grimm má tahle letošní novinka velký potenciál. ()

Hanyou 

všechny recenze uživatele

Je to hrozný shipfest. Celkově nějaká ketba, její zlomení, kdo přežije a kdo ne, je prakticky odsunuto na druhou kolej tím, abychom viděli, kdo s kým bude mít nějakou romanci. A vadí mi, že každá postava má nějakou tragickou backstory (jak v anime), takový Rumpelstilstkin byl naprosto dokonalý, dokud ho nezobrazili jako obyčejného člověka. Ale jinak je to celkem zábavné, naštěstí je většina postav dostatečně sympatická. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Líbily se mi některé originální zápletky a hlavní myšlenka seriálu je fajnově invenční. Škoda jen, že Once upon a time chvílemi sklouzává do nudných, hloupých klišé amerických seriálů. To už vám dokáže zkazit dojem. Trochu škoda je, že Ginnifer Goodwin i Jennifer Morrison, de facto hlavní hrdinky, nejsou herecky a co se týče charismatu na takové úrovni, aby vás to ohromilo. Chvílemi jsou i otravné. Na druhou stranu tu máte vždy stoprocentního Roberta Carlyla coby Rampelníka a fajn Lanu Parrilla coby zlou královnu (kdyby se ale jen tak "náhodou" nevynořovala zpoza stromu v ty nejnevhodnější okamžiky! - to je klišé jako hrom). Několik vedlejších postav je pak zajímavě napsaných i zahraných - Lovec ze Sněhurky, Belle z Krásky a zvířete (rozkošná Emilie de Ravin), Babička a Červená karkulka. Asi tak polovina dílů je velmi povedená a má i určitou emocionální hloubku, jindy jsou bohužel díly předvídatelné. Celkově se ale tenhle seriál povedl a stojí za vidění. Jen mě tak napadá, jak by si s ním asi poradili Britové, protože ti si s podobnými náměty vždycky vypořádají o poznání elegantněji a vtipněji (a méně "Disneyovsky"). Pokud se vám líbí tohle dílko, zkuste i Desáté království. ()

Galerie (3 219)

Zajímavosti (56)

  • Jména mnoha postav jsou často odvozena od svých pohádkových předloh. Například jméno Blanchard je odvozené z francouzského slova "blanc" nebo "blanche" pro bílou. Mary Margaret je část jména skutečné ženy jménem Maria Sophia Margaretha Catharina Freifräulein von Erthal, o které se traduje, že byla inspirací pro původní Sěhurku. Křestní jméno Reginy Mills je pozdně latinské ženské jméno, které znamená královna. Příjmení Mills pak odkazuje na řecké slovo "Milo", v překladu jablko, které souvisí s otráveným jablkem, které královna dala Sněhurce. Pan Gold spřádal slámu ve zlato. Jméno Červené karkulky Ruby má původ ve slově rubín, což je krvavě rudý drahokam. Při spalovacím procesu jsou nejprve uhlíky, v angličtině „cinders“, z nichž pochází pojmenování Cinderella neboli Popelka. Z uhlíků je pak popel, který se v angličtině označuje jako ash, čímž se dostáváme ke jménu Ashley Boyd. Příjmení Boyd má pak původ z galského slova „buidhe“ pro světlovlásku. Glass, příjmení Sidney, je jedním z anglických výrazů pro zrcadlo. Stejně tak označuje zrcadlo název novin The Mirror. Přijmení Archieho Hoppera je zase označením pro skákavý hmyz, do kterého se cvrčci řadí. (Aurum)
  • Druhé díte měla Sněhurka kvůli skutečnému těhotenství herečky. (Peccoskaify)
  • Natáčanie prebiehalo v blízkosti mesta Vancoucer (Kanada) v dedine Steveston. Prerobenie Stevestonu na Storybrooke zabralo asi 10 hodín. (domca27)

Související novinky

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

O pokračování kultovního Trainspottingu se mluví už mnoho let. Irvine Welsh, autor románové předlohy, sepsal už v roce 2002 sequel nazvaný Porno. A režisér Danny Boyle (Sunshine) je od té doby… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno