Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko 10 důvodů proč tě nenávidím (více)

Sotva Cameron James nastoupí na novou střední školu, zamiluje se do všemi obletované studentky Bianky. Jenže té se líbí hezoun Joey Donner, proslavený ve škole hraním v reklamách. Joe se vsadí, že dívku sbalí. Potíž je v tom, že Biančin přísný otec nařídil, že Bianka může jít na rande, pokud půjde také její starší sestra Katarina. Jenže ta o randění nestojí a ani kluci se o ni právě neperou. Katarina se totiž netají hlubokým despektem k okolí, a ke klukům obzvlášť. Pokud tedy chtějí Cameron nebo Joey dostat Bianku na rande, musí sehnat někoho, kdo by pozval její sestru. Jediný, kdo je k tomu ochotný, a to ne zadarmo, je Patrick, který nemá dobrou pověst a o jeho roční nepřítomnosti koluje řada divokých historek. Brzy Patrick zjistí, že Katarina bude velmi tvrdý oříšek. (TV Nova)

Eywa11

Jedna z tých vydarenejších teen komédií.... strašne som si užívala Heatha a Juliu, perfektne im to ladilo. Hlavne ma bavia také v istom zmysle iné páry... hádave, drzé, šibnuté...skrátene - šialené ženy a chlapi, ktorí to s nimi vydržia :D ( teraz ma len tak z fleku napadla úvodná scénka z PS I love you, tá perfektne zapadá do schémy :D) ... lebo čo si budeme hovoriť nuda je sviňa...a láska je najkrajšia a najživšia, keď sa od nej dá očakaváť len papulnatý dáviaci reflex :D ..... ()

vodkasesemte

Jaktože jsem tydle filmy ještě neviděl? Proč jsem to stáhnul. Ne, to není další film, kde hrála Ronda. Je jí jen podobná a o deset let starší. Kangaroo boy. Rozhodně v tom hraje Jocker z Batmana. Patrick Verona. Bianca Stratford. Shes a sophomore. Shes beautiful and deep. Theres difference between like and love. Bcs I like my Skechers, but I love my Prada backpack. But I love my Skechers. Thats bcs you dont have a Prada. Stratford sisters are not allowed to date. Tvl, je to ona! O deset let mladší. Celá ta mimika i hlas. Navíc tadle role ji sedne. Hemingway? He was an abusive, alcoholic misogynist who squandered half his live hanging around Picasso trying to nail his leftovers. As opposed to a bitter, self-righteous hag who has no friends? I guess, in this society being male and an asshole, makes you worthy of our time. The oppressive patriarchal values that dictate our education. Kat (Julia Stiles). Je dělaj přes kopírák. Some day you gonna get bitch-slapped, and I m not gonna do a thing to stop it. Expressing my opinion is not a terrorist action. Tempestuous? Heinous bitch is th term used most often. Snotty little princess wearing a strategically planned sun dress. She is what we will spend the rest of our lives not having. Put her in your spank bank, move on. To je hrozně ukecaný. To mám rád. Your little Rambo look is out. Přesně to si řikám. Whos flaming imbecil. I m a crack whore who should have made my skeezy boyfriend wear a condom? No, but close. Close, but no. She said I should have listened to my father. Planet Look At Me. Hideous breed of looser. Little antisocial. Why is that? Unsolved mystery. Shes incapable of human interaction. Plus, shes a bitch. Extreme dating. Maybe if we were the last ppl alive and there were no sheep. Dont look at him - hes criminal. I m serious, hes whacked (plácnout, praštit, dát výprask, uplně vyčerpanej). He sold his own liver on the black market for a new set of speakers. Hes our guy. Todle bude ještě zajímavý. We need baker. Someone with money whos stupid. I heard he ate a live duck once. How you doing? Sweating like a pig, actually. The world makes sense again. I dont care what ppl think. You dont always have to be what they want you to be. Am I that transparent? My insurance does not cover PMS! We need to go behind enemy lines here. Black panties. What does that tell us? She wants to have sex someday, thats what. You dont buy black lingerie unless you want someone to see it. Já mám všechno v černým. Co to o mně říká? He likes Thai food, feminist prose and angry girl music of the indie rock persuasion (přesvědčení). You are not surrounded by your usual cloud of smoke. Its just a party. And hell is just a sauna. Define normal. Bogeys party is just a lame excuse for all the idiots at our school to drink beer and rub up against each other in hopes of distracting themselves from the pathetic emptiness of their meaningless consumer-driven lives. No drinking, no drugs, no kissing, no tattoos, no piercings, no ritual animal slaughters of any kind. Who knocked up your sister? Please, do not address me in public. I m getting trashed, man. Bite me. I m wasting time with you. You will never be mine (). This ones mine. Act like a human. Dont let anyone ever make you feel like you dont deserve what you want. Go for it! Have fun tonight? Tons. Where you going? Away. You are not as vile (hanebný) as I thought you were. Table dance. Get out of my class! Mr Morgan. More than a fan. We are involved. Who could refrain that had a heart to love and in that heart courage to make love known. Hates him with the fire of a thousand suns. Thats a direct quote. Thats very comforting. She need a day to cool off. Maybe two. Do you really want to get all dressed up, so some Drakkar Noir-wearing dexter with a boner can feel you up, while you are forced to listen to a band that by definition blows? I want to talk to you about prom. You are so… Charming? Wholesome? Unwelcome. Someone still has her panties in a twist. Dont for one minute think that you had any effect whatsoever on my panties. Than what did I have an effect on? Other than my upchuck reflex, nothing. Feminine Mystique. You right, shes still pissed. Theres a new kind of world thats taking over. Its got devils. Its got angels. Sitting on my shoulders. Detention. You look little nervous. You are sweating like a pig. Your eyes are all bloodshot. You have got pot, dont you? Misdirection. How did you keep him distracted? I dazzled him with my wits. I dont like to do what ppl expect. To bylo jeho auto předtím, když se míjeli na ulici. Kdysi jsem si takovejch detailu nevšímal. Natož, abych si zapamatoval nějakej text. You are amazingly self-assured. Is that a reguest or a command? Why are you pushing this. After that I swore I would never do anything just bcs everyone else was doing it. And I havent since, with the exception of Bogeys party and my stunning digestive pyrotechnics. Protecting you. By not letting me experience anything for myself? Not all experiences are good (dont blame anybody). Ale pouze ty špatné tě něco naučí. A ty nejhorší ti dají lekci. Their hormones are raging and they want it all the time. Oh, Mandella, please tell me you havent progressed to full-on hallucinations. Cruel to be kind in the right measure. Nothing in it for you, ha? I knew this was a set-up! You are so not who I thought you were. You will fly and you will crawl. God know even angels fall. One day its heaven. One day its hell. And its not a fairy tale. Thats the way its supposed to be. Wheres your sister going? Shes meeting some bikers, big ones, full of sperm. You have had me on the bench for yrs. Scripta. I hate so much it makes me sick, it even makes me rhyme. Its not every day you find a girl who will flash someone to get out of detention. Bez ztráty kytičky. Nezklouzlo to dojemnýmu patosu, jak jí jen za prachy zneužil. Naopak, otočil to ve svuj prospěch - koupil jí kytaru. You cant just buy me aguitar every time you screw up. But theres always drums and bass and maybe even one day a tambourine. I want you to want me. I need you to need me. I begging you to beg me. I m driving, so I pick the tunes. Susan May Pratt (Mandella). Když to budu hodnotit v rámci romantický komedie, tak nemužu jinak, než dát plnej počet. () (méně) (více)

PTomA

Schematická teen-age romantická komedie, která se nevydá nikdy jiným směrem, zůstává v zajetých kolejích žánru, ale díky sladkému obsazení není důvod, proč ten film úplně shazovat. 5.5/10 ()

AndrewNewman

Rozmýšľam čo je také úžasné na tejto síce sympaticky obsadenej a takisto aj milej komedii také úžasné, že vytŕča z davu čisto priemernych stredoškolských filmov o tínedžeroch a ich vzťahoch? ()

TonyHawk94

Geniálny nástup a vynikajúca prvá tretina filmu, keď som zopárkrát doslova vybuchol smiechom (dvojzmysly, praštená riaditeľka, nekonformný učiteľ literatúry a aj mnoho ďalšieho :) ), občasné "sucho" v polovici s občasnými vtipmi a pohodový záver s tou správnou romantickou vložkou. Normálne by to bolo asi na 80%, ale tých niekoľko fakt skvelých vtipov to posúvajú u mňa (zaokrúhlene) na 5*. Do toho úžasný Ledger s výborným Levitt-om (fakt vyzerajú ako bratranci :)), výborný a originálny (občas bláznivý) soundtrack a báječná (kks, toho času 18-ročná) Julia Stiles, ktorú sa nedá nemilovať :). Film zo študentského prostredia, ale bavil ma veľmi :) (toto očakávam od komédie). ()

Vito_LePour

Jedna z nejlepších teenage komedií, která kdy byla natočena. Každá minuta stopáže se dá obhájit, každá scéna má svůj smysl a své kouzlo. Postavy jsou skvěle napsané a herecky je to absolutní koncert. ()

Elio

Taková průměrná moderní americká variace na Zkrocení zlé ženy, která je v mnohém obdobně ztřeštěná jako Clueless variace Emmy, ovšem nadprůměru výše zmíněného dílka to přeci jen nedosahuje. U některých vtipů jsem se bavila více, u některých méně, faktem ale zůstává, že jde pořád o spíše zapomenutelné dílko, které si pustíte jednou za uherský rok. Pro úsměv Heath Ledgera možná dvakrát. ()

Lilith03

Přemýšlím, zda bych nalezla film, který jsem viděla vícekrát a který mám raději. Neskutečně to miluju, miluju a miluju. Kombinace Julia Stiles a Heath Ledger? Geniální! Nejlepší teen film ze střední, neotřelý a rozhodně se toho nebojí. Taky že za to stojí, člověk se nasměje, já si na konci i pobulím a pak mám depku že to skončilo, ideálně dát si to dvakrát po sobě. ()

Gwilwen

Teenegerovská komedie s příběhem a pointou, která byla zfilmovaná snad už tisíckrát. Je to sice koukatelné, ale cítím z toho prostě tu béčkovost. Možná to bude tím, že už nejsem teenager. ()

Akyno

Nevýrazná teen comedy, ktorá sa viezla na populárnej vlne. Nič čo by Vás zdvihlo z kresiel, no rozhodne sa to dalo prežiť. Občas nejaký ten joke, v celkovom vyznení cítiť, že film kočíruje ženská ruka. Avšak dávam 60%, pretože báseň o nenávisti ma primäla k napísaniu vlastnej variácie, čo ma umelecky obohatilo. ()

xylobrno

3 a půl, zarážejíci, neb se jedná o VTIPNOU americkou, romantickou, teenagerskou komedii, což bývá většinou neslučitelné... a navíc heath ledger :-) ()

Neth

Ale ano, na teenagerovskou komedii docela povedené, hlavně zpočátku dokonce i vtipné, mile absurdní, ale s přibývající dobou se to kazí, trapní, zabředává to čím dál víc do sladkobolných klišé, až to vygraduje skutečně nevýslovně trapnou scénou se čtením oněch deseti důvodů (a hlavně následný záběr na Ledgera je doslova smrtící - nechápu, proč to divákům tvůrci udělali?) Tohle fakt ne... ()

Průměrná teenagerská komedie, ale vystoupení před celou školou stálo za ten školní trest, co ho nakonec nějak minul ... :) ()

yarghoul

Pokud to budu brát jako americkou komedii a ne jako adaptaci Shakespeara, tak mě to vážně baví. V kině jsem na tom byla jako na novince xkrát, a tehdy jsem se zamilovala do Heatha a chtěla být jako Julia. Dokonce jsem si nechala propíchat uši přesně jako ona. Teď už bych to neudělala, ale ten film a hlášky z něj mám ráda pořád. Souhlasím s HyneX, ta čtvrtá * je nejspíš za Heatha. ()

Ellush

Ano, je to jednoduché, ale pro mě to má naprosto úžasné kouzlo. Ideální herecké obsazení, klasická, ale milá zápletka, naprosto odzbrojující hlášky a dobro zvítězilo nad zlem! Pro mě je to kult. ()

schwejk

Musím říct, že mě tenhle film hodně pobavil - vůbec to nebylo špatné! Zejména Ledger a Stilesová jsou úžasní. Postava Kat je skvěle napsaná a ještě lépe zahraná - Julia Stiles boduje!!! Ale snad jen poznámečku - nepřišlo mi, že by došlo ke zkrocení zlé ženy, spíš došlo k umlčení zlé ženy francouzákem (polibkem)...:) ()

T.S.Garp

Na podobné snímky se nedívám, bytostně je nesnáším, at' si na ně kouká, kdo chce, ale at' mě k tomu nenutí:-) Tady jsem ale neodolal, po přečtení zdejších komentářů a hlavně kvůli Ledgerovi jsem to v televizi zkouknul... A výborně se bavil! Nutno říct, že bez Ledgera a Stiles by ten film stál za prd - ti dva to svými výkony prostě dokázali pozvednout. Měl jsem asi na to prostě ten večer náladu a záchvat smíchu přišel při scéně na diskotéce, kdy Heath Julii řekne, že při tancování vypadá sexy a přesně v ten moment všechno ztichne. Fakt pěkný:-) A jelikož mi imponoval přístup hlavní hrdinky k životu, udělám výjimku a nebudu šetřit a hodnocení. A docela se těším, až se na to podívám znovu. Říkám to pořád, škoda Ledgera. ()

Veju007

Je mi jedno, kde Heath hraje, všechny filmy jsou parádní. V tomhle navíc hraje bad boye, po kterých šílí holky všech generací. Nádherný film. ()

Katy19

Hezký moderní a vtipný Shakespeare. Heath byl na schodech úžasný. Plakát z filmu mám doma pořád schovaný. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (více)