Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Pohádka

Recenze (465)

plakát

Dokonalý chlap (2005) 

Hilary je kočka, určitě jsou jiné filmy s ní lepší, ale tohle bylo fakt blbí. Mám ráda romantické komedie, ale s přítelem jsme se oba shodli, že tohle je kravina. Jednání postav nelogické, iracionální a konec přeslazený, nereálný a uspěchaný.

plakát

Mořská panna, Aquamarine (2006) 

Jako dítě jsem to milovala, teď to vidím s odstupem času jako velkou blbost. Spoustu věcí ve filmu nedává smysl a trapností film zrovna nešetří, ale je to na druhou stranu příjemná hovadina a Emma Roberts se vždy postará o dobrou podívanou.

plakát

A.C.O.D: Děti rozvedených (2013) 

Podle mě hodně nešťastně zvolený žánr a celkově nedobře pojaté. Takový film bych do žánru komedie nedala. Když bych měla hodnotit, jakožto komedii, tak příšerné. Když hodnotím jako něco, s čím se děti rozvedených rodičů ztotožní, tak asi o něco lepší, ale podle mě se z toho dělá až velká věda. Pro upřesnění na svůj věk jsem hodně konvenční a stará škola, ale zároveň zastávám u dětí respektující výchovu. Víc než kdokoliv jiný vím, jak je dobré dětství důležité a chápu, jak velké následky to na člověku může zanechat... Na druhou stranu film lidi, kteří mají rozvedené rodiče prezentuje tak, že to mají hrozně obtížné. Vím moc dobře co jsou to daddy issues, sama je mám, ale v životě by mě kvůli tomu nenapadlo být promiskuitní kráva, jako to znázorňuje film. Podle filmu i titulků, kde mluvili tito lidé se tahle věc až moc zveličuje a omlouvá lidi, co mají rozvedené rodiče vlastně ze všeho. Já jsem celý život žila v psychickém a fyzickém terororu a to doslova! Alkohol a mlácení téměř denně do mých 17 let dokud jsem neodešla z domu a následný stalking, obtěžování a můj přítel by mohl o svých rodičích vyprávět velmi podobný příběh a takových lidí znám ještě spoustu. Jednak o nás nikdo nikdy nenatočil takový film, protože nekňouráme, že všechny problémy v našich životech jsou vinami našich rodičů, ikdyž je to v hodně případech pravda a nedokážu říct co všechno bych dala za rodiče, co mě budou mít rádi, byť by byli rozvedení. Z psychologického hlediska mají být děti rozvedených rodičů urputní a spocitem, že chtějí mít vše pod kontrolou a strachem se závazku. Z psychologického hlediska lidi, kteří zažili dětství jako já končí jako sériový vrazi, o kterých se natáčí dokumentární filmy a true crime podcasty. Ale takhle naštěstí dopadá jen malé měřítko lidí, kteří zažili fyzické napadání a psychický teror. Děti rozvedených rodičů si ovšem ztěžují téměř všichni. Tak co takhle zvednout prdel a něco dělat se svým životem? Nikdo to neměl lehké, každý si zažil něco a zrovna mít rozvedené rodiče je to nejmenší, co dítě může v dětství poznamenat v porovnání se znásilněním od nevlastního otce (celkem častá problematika o které se vůbec nemluví) a nebo v porovnání s věcmi, které jsem už psala výše. Hledat všem problémům důvody a nepracovat s tím je jen ukázka slabosti a když v tomhle pokračují i lidi v dospělosti, tak je to pěkně smutné. Znám tolik rozvedených rodičů, kteří svým dětem dávají první poslední a téměř je to nepoznamená, podle mě tedy úplně zbytečný film, který dělá z komára velblouda.

plakát

Jedna za všechny (2014) 

Vidím zde komentář "až nečekaně bombastická komedie" a já nemohu nesouhlasit. Top herecké obsazení, super příběh, občas sice nějaké klišé a tu Nicky Minaj jsem tam moc nepochopila, ale to ani jako mínusy neberu. Originální komedie u které jsme se s přítelem nasmáli a jsem opravdu mile překvapena.

plakát

Manžel na zkoušku (2018) 

Brutálně dobrý film. Chemie mezi hlavní dvojicí fungovala, bylo to zábavné, feel good, miloučké a hezké. Konec byl top, zábavný a v nějakých ohledech i nečekaný. A spoustu herců od tud jsem znala z jiných filmů, bylo fajn je znovu vidět.

plakát

Neuvěřitelný přítel (2022) 

Eugenio je úžasný herec, zaujal mě natolik, že už koukám na další filmy s ním. Samara je jedna z mých nejoblíbenějších hereček a absolutně nezklamala. Výkony herců byli úžasné! Na filmu mě bavilo to, že na to, že je to komedie to nebylo nijak na sílu, člověk nevěděl co se bude dít, bylo to uvěřitelné, v jeden moment i smutné, ale veškerý čas feel good a neskutečně vtipné. Takové komedie se jen tak nevidí. Opravdu neskutečně povedené, jde na seznam mých oblíbenců!

plakát

Barbie a Škola pro princezny (2011) 

"V každé dívce je tak trochu z princezny." "Princeznu nedělá koruna, ale její charakter." Nádherná pohádka, která každé dívce vykouzlí úsměv na tváři a připomene, že jsme všechny princezny. Krásný příběh, sympatické postavy, kouzelná atmosféra. Já to prostě miluju,.. od dětství a i teď!

plakát

Krvavá nevěsta (2019) 

Tam kde se objeví Samara Weaving to stojí za to a tenhle film je jasná ukázka, která to potvrzuje. Těžko bych hledala větší sympaťačku a v pohodě babu mezi herečkami, ta holka to prostě umí a tam kde je, tam to je odsouzeno k úspěchu. Mě tento film hodně baví, je to jeden z mých nejoblíbenějších horrorů a to je to můj nejsledovanější žánr a mám už hodně nakoukáno. Tenhle film mám hrozně ráda i v tom, že u toho můžu jíst a je to v pohodě, není tam nic nechutného a není to pro mě osobně ani nějak extra strašidelné. Pouštím si ho totiž často. Dokonce dnes i s přítelem, který tento žánr nemá zase tak rád a hodně ho to bavilo, též má tuto herečku rád. Komediální stránka filmu je fajn, občas se člověk zasměje a není to tak nějak na sílu, jen pár vtipů a to je pro mě akorát. Někdy se to láme přes koleno a já to na sílu nemám ráda, takže tady chválím scénář a i celkově všechny dialogy top. Není tam jediné hluché místo, člověka to zabaví po celou dobu a ty postavy jsou skvělé. Každý má nějaký charakter, není to nic plochého, jak se v hororech často stává a zároveň člověka pobaví ta debilita většiny postav, které za celý večer v deseti lidech nedokážou zabít jednu ženskou. A na závěr chválím celkově vibe filmu, ten mě taky baví.

plakát

Ulice Cloverfield 10 (2016) 

Čtu v komentářích, že to má na něco navazovat a já to vůbec nevím, pustila jsem si film s tím, že by to mohlo být něco jako rozpolcený. Nejsem s tím tedy spokojená, byť herecky je to povedené. Konec mě neskutečně šokoval, ale absolutně neuspokojil, tohle vůbec není styl filmů, jaký by mě bavil. Věřím, že si to svou cílovku ovšem najde a hodnocení vypovídá o tom, že i našlo. Tak já jdu zase o film dál, tohle není hold pro mě.

plakát

Vadí nevadí (2018) 

Jeden z nejlepších hororů, který jsem kdy viděla. Nemám absolutně co vytknout režii, scénáři, hercům... Prostě vše na jedničku. Tohle se mi snad v životě nestalo, že bych byla tak nadšená. Wow, super podívaná.