baronGrga

Wanovu Conjuring, připomínajícímu natřikrát přelitý lógr z Insidious a několika dalších zřejmě autorových oblíbených hororů, dávám tři hvězdy. Vynechám fakt, že mi skutečně co chvíli Wanovy záběry připadaly nepříjemně povědomé. Co mě ale na filmu zaráželo víc, bylo (Pyrrhovo) vítězství formy nad obsahem. Ráčil-li mě Wan opít přehršlí děsivých panenek a bosatých polednic, nezdařilo se. Nedotažený příběh panenky Annabelle je tu snad opravdu jen kvůli Wanově loutkařské vášni a nedotaženě působí i zbytek Conjuring, jako kdyby na bližší vysvětlování tvůrcům nezbyl čas. Výsledkem je rychlý sled možná vyšperkovaných, leč v rámci celku nedopečených scén. 60% ()

LUCCKE

Po veeeeeeeeelmi dlhej dobe konečne horor, ktorý bol síce nie príliš originálny ale za to desivý, uveriteľný a s dobrým tempom. Sám by som si to nepozrel večer ale s bandou kamarátov sme sa dobre bavili :) 10/10 ()

Montmorency

Tisíckrát omletá story mi nevadila, režisér tady namixoval prvky snad ze všech různých hororů, až to prostě přehnal - jakási pragmatická honba lidí za démonem....postrádala jsem děsivou komorní atmosféru, jestli se po mě chce, abych se bála při tˇukání do zdi, práskání dveří, zastavení hodin či tahání za nohu, (zapoměla jsem na tajuplnou skříň), tak to sorry, na to už jsem velká....a finále s posedlou maminkou bylo už hodně kýčovité... ()

Dancihal

Přidávám "čerství" komentář. Byl jsem na tom teď v neděli 04.08.2013 v kině. Těšil jsem se na to od té doby co jsem na to viděl ukázky a musím říct, že jsem nebyl zklamán. Už Insidious do Wana mě dostal a tak jsem doufal, že mě tohle dostane ještě víc. A dostalo. Čtu tady dost negativních komentářů ale nemohu s tím souhlasit. Mě se to líbilo víc než jen trochu. Výborně natočené. Práce s kamerou mě nenechala chvilku v klidu. Hudba mi držela zvednutý tlak i tep a i těch několik "lekaček" mě zasáhlo přímo a natvrdo. Odcházel jsem z kina nadšený!!!! SUPER ()

Tarenee

Podle hodnocení by to mělo být lepší než se mi zdál finální efekt....patří to bezesporu k lepším hororům,není to žádný šílený krvák,kde naivní hloupá blondýna křičí a běhá jako smyslů zbavená....ale přesto,lekací scény jsou velmi čekatelné a finále typu všichni jsme v pořádku a všichni se máme rádi....to je trošku moc....horor není o tom aby měl happy end ale o tom aby se člověk bál....a já se ani nebála ani nelekala....stačilo mi to vidět jednou....nebude patřit k filmům,které bych si pustila víckrát,ale když půjde v televizi,ráda se podívám znovu. ()

macik007

Pro mnohé lidi tento film může být zklamáním proto, protože tam nejsou vidět způsoby, jak udělat z lidského těla různé druhy fašírek viz. SAW. Takto by měl vypadat horor, a ne ty hnusárny typu SAW, Texaský masakr apod. Já jsem se u tohoto filmu příjemně bál a lekal, takže pro mě to účel hororu splnilo. 5* Jen tak mimochodem, u tohoto filmu se mi poprvé v kině stalo, aby mi slečna strachy seděla na klíně :-) ()

Bassko

V podstate zaujímavý horor. Mal tam zopár svetlých chvíľ kde som sa zľakol, i keď to bolo dosť okaté a ľahko ste mohli predvídať čo sa stane. Ale na druhú stranu som čakal omnoho viac obzvlášť keď som videl tak vysoké hodnotenie, no i napriek tomu dám lepšie hodnotenie pretože to je taký pohodový film na večer kde sa nemusíte celý čas báť, ale aj napriek tomu si ho celkom užijete ()

Rayers

Ano přátelé. Tak takovéhle filmy se dnes už většinou netočí. A je to škoda. Pro milovníky hororů nutnost! ()

JBpivosaj

Nečekal jsem, že v této tématice někdo vymyslí ještě něco nového. Toto očekávání se i víceméně splnilo, ale i když se dalo vše předvídat tak jsem již od začátku měl pěknou husinu a byl jsem rád, že jsem se stihl před začátkem filmu vyprázdnit. Opravdu dobrý povedený lekající horor, na který jsem letos čekal. ()

Smoldo56

"Otec, mama smrdí ako hnilé maso". Ďalšia sťahujúca sa rodinka, ďalší americký dom..a veď to už poznáme. Tentoraz je však niečo inak. Počet detí. Sú 4 a ich herecký predstavitelia sú tak nepozeratelní, že na konci filmu nebudete vedieť ktorá je ktorá. Inak je všetko klasika. Na to ako je to tu prehypované, som čakal lepší horor. Áno, na to že je to horor je to dost dobrý film ale nič prevratné, žiadny Kruh dnešnej generácie sa nekoná, naviac tu Wan skopíroval ďalších X hororov. Napriek tomu všetkému to funguje a možno niekto sa bude aj báť. Mne sa to ale nepodarilo. No aj tak slušný nadpriemer. ()

Stephora

ajajaj, tohle bylo dobré, nečekaně dobré. Po dlouhé době se někomu podařilo podat tahle duchařská a démonská klišé jaksi neklišovitě, dokonce s určitou grácií. Hezky jsem se bála, zdaleka jsem nedokázala předvídat každý okamžik, s hnusnými škleby, slizem, krví a vyvrácenými končetinami se velmi šetří (protože démonem posedlá žena s obrácenou hlavou, lezoucí po stěně, plivající sliny a krev je hnus a nebere mě to) a herci opravdu vypadají, že mají strach z toho, s čím mají co do činění. Ono 100x vymyšlení se sice moc jinak natočit nedá, ale tady se to docela povedlo, i když je tu zpracován nějaký námět asi z osmi dalších hororů ;-) ()

Gafro007

Bohužel..ohrané trik a pouze zvukové lekačky. Vidět tenhle film doma, vypnu ho před pulkou..v kině mě udržovali zvukové výbuchy, kdy se neleknout nedalo...ohranný scénář, a snaha napodobit film insidious, ptáci a máma... ()

CrazyAn

Vlastně jsem čekala něco víc. Očekávala jsem, že to bude tak strašidelné, že mě to bude aspoň jeden večer pronásledovat. Nic. Nechápu co je na tom tak děsivé. Proč to nechtěli vysílat v Americe? Mě to tak strašné teda nepřišlo. Sinister, nebo Insidious byl pro mě horší zážitek. Ale z pohledu jak to bylo zfilmované to bylo super! Občas mi to připomínalo Insidious, nebo Temné nebe. Líbilo se mi to, ale i když mi je čtrnáct, tak jsem se prakticky vůbec nebála. ()

anniebarlow

Film, jelikož je natočen údajně podle skutečnosti, se zdá trošku přehnaný, ale nemusí to být pravda. Takové duchařiny se objevují dost často, jediné, co bych pochválila, byl vyvedený konec s vymýtáním a celkové efekty ve filmu byly dokonalé. Výběr herců je výborný a herecké výkony nejsou žádná katastrofa a ani nejsou přehnané. Atmosféru dodá velký dům se sklepem, v němž ( jako obvykle) se nachází epicentrum všech paranormálních jevů. Jako scéna navíc je asi ta ve Warrenovic domě s panenkou. Naprostá pochvala zvukovým efektům a taky režisérovi, který dokázal, že v dnešní době se ještě dá natočit dobrý horor bez krve. ()

headhot

Casto hororum nedavam za plny pocet,ale po nekolika letech jsem mel takovy ten divny pocit, sklicuji az mrazivy. Proste prvnich 30 minut jsem se bal,pak uz to byla pohoda. Strach z neznama na zacatku je asi to nejlepsi z celeho filmu, pak uz je to jen adrenalinovy zazitek. ()

Reniii

Když jsem na tento film šla do kina nejvíc jsem se obávala toho, aby to zas nebyl jeden z těch filmů: všechno zajímavé v traileru a zbytek filmu o ničem jako je to například u filmu Dark Skies. Ale upřímě řečeno bylo jsem mile překvapena. Já osobně miluji psychologické/ duchařské horory, protože z těch krvavých jsem už dávno vyrostla a nepřijdou mi nějak zvlášť úžasné. Sice v tomhle filmu není nějaká extra lekací scéna, teda možná až tak jedna u které jsem se sama lekla, ale celý děj hned od úvodní scény s panenkou až po konec s vymítáním matky rodiny je plný napětí a děsivé atmosféry u které někdy tuhne krev v žilách. Myslím že tento film je jen lepší verze filmu Žena v Černém jen ze 70.let 20.století. Proto tomuto filmu dávám 87%. ()

Patriarch

Popravdě řečeno, na film jsem se chystal po doporučení známých, že je to strašidelný a dobrý film, to mi bylo řečeno. Po shlédnutí filmu, musím říct, že tak gradující komedii už jsem dlouho neviděl, to je fakt. Naprosto omletý lekačky, který ve mne vygradovaly v záchvat smíchu, takže jako komedie dobrý, jako horror průměr. Celkem nechápu zde vysoké hodnocení, i když třeba známým se to líbilo, tak každý má na to jiný názor no.. ()

TheSabca1995

James Wan je vazne borec. Vsadil na klasickou oldschoolovou ducharinu a vyplatilo se to! Zadny masakr, hektolitry krve a podobne serepeticky. Skvele strasidelna atmosfera dodala pribehu na duveryhodnosti. Dobra prace. ()

Lukeeno

Parádní podání děsu a hrůzy, při kterém přitelkyně v kině málem potratila a já jsem málem zabarvil slípečky :) horory moc nemusím, ale něco mě donutilo tohle vidět v kině a rozhodně nelituju! Po návratu se sice u nás až do rána svítilo, ale to jen podtrhlo, že cvakání zubů se z kina přeneslo domů... a čůrat jsem šel raději na dvůr ;) 80% ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění