mazadlo

Dobře obalený řízek s výborným bramborovým salátem, kde nechybí hrášek. Tak by se dala také klidně nazvat Wanova spanilá jízda v jeho novém hororu. Vizionářský mladík odněkud ze šikmostánu ukazuje, že horor může klidně používat zažitá klišé a přesto nemusí vypadat jako smrkance paní Jarmily od vedle. Sázka na zvuk Wanovy vyšla naprosto jedinečně a ještě teď si měním dálniční trenky s hnědou barvou. Baba Haga (čti Jaga) si nás dává jako krevetky na talířku a a závěrečná smršť mi drtila genitálie jako nic, co letos vzniklo. Ironií je, že nejočekávanější horory tohoto roku postříkali zeď tak maximálně mlíčkem od pana mlíčňáka ale Conjuring narozdíl od nich bez jakékoliv přehnané marketingové kampaně oplodnilo semtamtystán jako prasečí farmu. Takže shrnutí: Jedna hvězda za to, že jsem nemusel čekat půl hodiny na hororovej rozjezd ale hned na začátku mi vzali koule pevně do dlaně. BUM BUM klepe šitovksá panenka co vypadá jako Chuckyho nadržená ségra co má místo vulvy pořádnej klacek. Druhá hvězda za zvuk kterej dráždí uši jako Rosenberg nezkušenou prdku na nádraží. Třetí hvězda za nádherný look dobového USA. Čtvrtá hvězda za pěkně hnusný vymýtání a pátá hvězda za kaštany v kalhotech. Jen tak už se něčeho neleknu ale tohle bylo vajco na měko i se žloutkem. ()

Ollie235

Můj jednoznačně nejlepší hororový kinozážitek. Ten film má prostě všechno, co kvalitní horor potřebuje - dobrý příběh, atmosféru i obsazení. Navíc nestojí jenom na tupých lekačkách, ale napětí buduje postupně a co oceňuju takřka nejvíc - nemá hluchá místa. Vytknout nemohu vůbec nic, proto je hodnocení z mojí strany celkem jednoduché. ()

fredisek

Koktejl z klasických hororových přísad, který je ovšem dobře namíchaný. A to je ale asi tak všechno. Slušné lekačky, slušně ohyzdné mrtvoly, slušně propletený příběh mystikou. Ale málo intenzivní. Mrtvoly se tu sice promenádují jako v lázních, což způsobuje, že se režisér přestává zajímat o žijící postavy, ale berou tak prostor strachu. Děsivější horory jsou ty, které na první pohled tak děsivě nevyhlížejí. Finále The Conjuring navíc bylo - na to jakou má film stopáž - poměrně krátké. Průměrný, ale zábavný (dá se něco takového o hororu vůbec říct?) horor. ()

ac3r

100x omletá duchařina, která si vzala něco snad z každého hororu na který si vzpomenete. Je to furt dokola a už se těmhle filmům vyhýbám, protože člověk přesně tuší co se tak stane a bát se u toho může tak maximálně 12-ti leté dítě. Založeno na skutečném příběhu + místní nadprůměrné hodnocení mě přimělo udělat vyjímku a Conjuring zhlédnout a opět jsem dostal to čeho jsem se obával, průměrnou duchařinu 100x viděnou někde jinde u které jsem skoro usnul.. ()

janeke

//spoilery// Príbeh o ZLE, ktoré sa dá vyhnať krížom a svätenou vodou už veru nie je zaujímavý, aj keby tam mala byť najsuper kamera. nepochopila som tiež, prečo démon, ktorý mal na seba brať telesnú podobu, až keď sa votrie do nejakého oslabeného človiečika, sa nám ešte predtým ukázal ako tá klasická škaredá vlasatá máňuška, ktorá vyzerá ako Iggy Pop po prepitej noci. údajná "skutočnosť" príbehu nezachráni scenáristickú nudu. ()

Mimomisu

Stejne, jako u Insidious - prilisne vykradani temat (skoro bez invence) a posledni pul hodka zabita. Nakonec sice 4, ale to asi jenom proto, ze dobrejch, atmosferickejch hororu je pomalu ()

kamigava

Celé to na mě působilo hodně strašidelně. I když znám plno hororů, které jsou založené na scénách typu pomalu otevírajících se dveří, tomuhle to skvěle sedlo. Ta tajuplnost a záhadnost drží děj neustálé chladným. Když si uvědomíte, že je film natočen podle skutečnosti, pak je film ještě více mysteriózní a mrazí vás ta představa. Líbí se mi odkaz na loutky z filmu Zlověstné ticho, které taky natočil James Wan. Očividně se mu tyhle hračky zamlouvají. V zajetí démonů je podle mě ještě lepší než přechechválený Vymítač ďábla. Pokud se chce zase jednou pořádně bát, běžte na to! ()

sona123

Výtečná duchařina s hrůzostrašnou atmosférou...jedinou mojí výtkou je začátek: zdlouhavý, skoro až nudný, zbytečné představení postav, které nakonec ve filmu nehrají žádnou roli, obecně zavedení diváka do děje - než jsem pochopila, o co asi půjde, kdo je kdo, tak mne to docela otrávilo. To už jsem dlouho neviděla, že by se takto někdo motal z kruhu a nemohl z něj ven. Když už se vše ale uvedlo na pravou míru a bylo jasné, kdo bude hlavními hrdiny a jaký příběh budeme sledovat, začala zběsilá, dechberoucí jízda. Herecké hvězdičky, které přesvědčivě kulily oči a byly stále v šoku a děsu, tomu dodávaly bezva šmrnc. ()

aLPaC

Duchařským hororům moc neholduju a tohle bych si asi taky nestáhl, ale zarazilo mě, jak moc dobře je to tady hodnocený, tak jsem to prubnul. A musím říct, že toho rozhodně nelituju. Žádný rozkoukávání, hned od začátku jedeme závratnou rychlostí a tou vydržíme až do konce. Je vidět, že když dají v Holywoodu šanci nadějnému filmaři z dálného východu, nemusejí toho litovat. James Wan je pro mě na poli hororu společně s Alejandrem Ajou jasná jednička. ()

mosnak

Škoda, že je těch prvních 45 minut neskutečná nuda. Duchařina jako každá druhá. Zbytečně se to táhne! Nečekejte žádnou záhadu, žádný velký konec, který vše vysvětlí. Podobných filmů je spousty a já osobně jsem se nelekl ani jednou. Možná,kdybych byl v kině... Ovšem konec mě doslova donutil k tomu,abych film nakonec ohodnotil minimálně třeba hvězdama. Konec filmu se mi líbil hodně! - 50% ()

ProgLaney

Konečně po dlouhý době kvalitní horor! Možná by se mu dala vytknout předvídatelnost, která ovšem u tohohle již tolikrát zpracovanýho tématu není překvapující. Jinak ale parádní podívaná, atmosféra by se dala krájet, pár lekaček velice povedenejch a stupňující se napětí spolu se správně uchopeným chaosem je skvělý výústění celý zápletky. Hodně si cením nekompromisnosti démona, ten si jde vážně za svým. Také mě potěšilo, že - jak tomu často bývá - nezůstane jen pár přeživších...takže ani okoukaná vyvražďovačka se nekonala. Zasazení děje do 70. let bylo taktéž příjemným překvapením. Zasloužené 4*, tu poslední pátou sráží i přes propracovanost tématu opravdu značná předvídatelnost vývoje děje a malý příspěvěk Annabelle. ()

gumolit

Srašidelné domy sme mali vo filmoch už neúrekom snád by sa dala postaviť z nich už aj menšia dedina.Najklasickejší a asi aj najlepší vo svojom obore zostal prvý The Amitvylle a známe sú aj pokračovania no a plno snímkov pôsobiacich už len ako slabšie odvary a jeden remake.Presne ako ostatné filmy i tento je o strašidelnom dome v ktorom niekto zomrel a ukrýva zlo.Začiatočné scény kedˇ nám dom o sebe dáva vedieť patria na škodu k tým nudnejším pretože prichádza s nápadmi ktoré sme už niekoľkokrát videli.Našťastie režisér už čoskoro atmosféru riadne zahusťuje a prichádza s ťažkým kalibrom! Aj ked i ten už bol vo viacerých filmoch k videniu režisér James Wan je majster v stavbe desivých scén a deja.Ten vás skutočne vtiahne do seba a vy sa začnete báť.James sa ukazuje ako skúsený profesionál hnedˇ v niekoľkých úrovniach.Tou prvou je herecké obsadenie.Následne dbá na to aby navodil atmosféru 70. rokov s čím mu pomohla skvelá výprava a kostýmy.Wan dokázal zhmotniť hrôzu ako málokto pred ním.Sú tu fakt okamžiky kedˇ slabšie povahy môžu mať namále a aj z otrepaných duchárských trikov vás dokáže zraziť do kolien.Možno to znie prehnane ale tento horor fakt urobil česť svojmu remeslu a je až nečakané že po toľkých strašidelných domoch a a ducharských hororoch dokázal prísť film ktorý tým ostatným doslova nakopal zadky.The Conjuring v sebe spojuje nové technické možnosti s nápaditou prácou kamery a klasickými hororovými prvkami.Výsledok pôsobí povedome ale sviežo a funguje.Je to zásluha skvelých obsadených hercoch a skvelého scenára.Ďalej spôsob implementácie skutočne žijúcich postáv povyšuje príbeh nad ostatné.A režisér Wan to potvrdil a spečatil. ()

geimz

Pár solídnych ľakačiek, pričom atmosféra by sa počas celého filmu dala krájať, no príbeh celkom zmätený (zmysel bábiky Annabelle vo filme som nepochopil) a koniec predvídateľný. Napriek tomu však napätie funguje konzistentne počas celej stopáže - aj keď ku koncu sa to zvrhne trošku akčnejším smerom, čo bolo na škodu. V skratke dobre fungujúci horor do momentu, kedy človek zistí, že príbeh nefunguje celkom tak, ako by mal, a finále, na ktoré sa teší od polovice filmu, je klišoidné sklamanie. ()

Baštipán

Po doporučení od kámaráda jsem prubnul paranormální snímek v "Zajetí démonů", prý po něm několik lidí sralo ještě dva dny magi v kostkách. A ono fakt :D. Tahle nová vymítačka dokáže udělat hodně hustou atmosféru, chvílema jsem byl podělanej až za ušima. Film byl natočen údajně podle skutečně události, což člověka nutí přemýšlet a zapochybovat si o tom, co všechno může poletovat mezi nebem(peklem) a zemí. Naštěstí to vypadá, že náš barák nestojí na indiánském pohřebišti, ale jeden nikdy neví... ()

Kacitr

Jedním slovem DOKONALOST. Pro mě to byl ten nejočekávanější film roku ... mám neskutečnou radost že nezklamal. S potěšením také konstatuji, že jsem se konečně (!!!) při sledování také lekla a sem tam dokonce uhýbala pohledem z obrazovky. Tleskám a příznivcům hororu vřele doporučuji. ()

Mikino00

No, klasická lekačka s naprosto průhledným scénářem, kde se podle náznaků i předchozích minimálních zkušeností s žánrem dá naprosto přesně určit co se bude dít. Film nijak nešokuje, avšak podívaná je to ucelená, v příjemném retro kabátu, s neokoukanými herci. V rámci toho co se dnes točí za horory, tohle ční vysoko. ()

Zombi

Kvalita a děsuplnost Insidious se sice nekoná, ale stále jde o velice povedený horor. Film obsahuje snad všechny standardní propriety strašidelných domů, na které si vzpomenete, tím působí trošku přehuštěně, tempo je pomalejší, na pilu se tlačí až v závěrečné třetině, která je řádně našlapaná. Dusná atmosfera není tak hutná jako u Insidious, u kterého jsem se bál mnohem víc. Režijně je to opět parádní, obsazení také fajn. Zamrzí několik motivů, které vyšumí do ztracena - oběšenec, loutka, Vera Farmiga.. ()

Cement73

Na začiatku a podľa scenára to vyzeralo ako klišé, ale nenechajte sa pomýliť... Conjuring je skvelý duchársky horor, pýšiaci sa titulom "podľa skutočnej udalosti". Niekedy by som rád videl ako to skutočne bolo :) ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění