Flopik

Tak toto bola fakt pecka. James Wan je pre mňa hororový majster. Zo stokrát obohratej veci ako sú duchovia v dome spravil tak úžasný horor že som mal dosť.Hneď na začiatku tá bábika mi nahnala husiu kožu.Konečne ducha aj vidíme , a nie jedného. Sympaticky herci , a fakt strach naháňajúci dom. Dobrovoľne by som tam teda bývať nešiel. Určite jeden z najlepších hororov. 5* a 100% !Ani po 3 pozretí to nestratilo čaro husiu kožu som mal a to niekoľkokrát . ()

rusty09

Zatím pro mě, asi nejlepší horor co sem viděl. Sinister byl kvalitní, byl lekavej, ale tohle bylo víc, co si budeme povídat. Kdo neviděl neuvěří. Tenhle režisér je prostě borec. Teď se uvidí, jak dlouho to nejlepší horor bude. Třeba bude 2. díl conjuringu a měl by vyjít 2. díl sinisteru, takže je se na co těšit. ()

Furmi

Jednoznačne po Sinisterovi najlepší horor aký som videl za posledné roky. Kľudne by som ho vedel označiť i za najlepší z novších počinov. Keď som si preštudoval reálne fakta tak film pôsobil veľmi filmovo, prikreslene, ale dobre presne tam kde má aby diváka upútal. James Wan je nový majster hororu. 79% ()

Silviaxx

Už som sa tuším teraz dostatočne poučila v tom, že si nový horor, na ktorý čakám strašne dlho tak zidealizujem, že keď sa k nemu nakoniec dostanem tak moje zmysli nie sú dostatočne ukojené a síce nie som sklamaná, ale nie som ani prekvapená a preľakaná. Od toho exorcizmu to bola o niečo vyššia kvalitka, aj keď záver by som čakala trošku hroznejší. Ak to bolo podľa nejakých skutočných udalostí, po čom sa mi aktuálne fakt nechce pátrať, tak to vyzdvihuje aj moje hodnotenie. ()

embecka

Prvá polovica filmu je skvelá, mrazivá, páčia sa mi paranormálni exorcisti Warrenovci aj s ich miestnosťou plnou mystických predmetov, ich príbeh mohol byť rozvinutý oveľa viac. Geniálne vybrané prostredie, úžasne vybrané dcéry "prenasledovanej" rodiny, mohlo sa to roztočiť tak, že by si diváci obhrýzali nechty a zatvárali oči.... Ale, nie. Ono to museli znova pokaziť tým, že kydám hrôzu, kydám hrôzu, kydám na kopu jeden strašidelný prvok za druhým, pričom rodina sa miestami tvári, že si to užíva, majú šťastné raňajky, veď žiadnych duchov tu za svetla nemáme! La la la! A tak, nakoniec, iba priemer, lebo krútiaci démon, ktorý posadol matku a roztáča jej hlavu a dvíha stoličky, to tu už bolo. A bude ešte mnohokrát. ()

Danny

Existuje opravdu málo kvalitních hororů či jiných filmů, které mě dokáží vyděsit. V rámci hororového žánru je můj práh strachu na trochu vyšší úrovni, a to především díky zástupu hororů, které už jsem viděl. The Conjuring bych však označil jako áčkový horor, protože takové napětí v kině jsem už dlouho nepocítil. Tento snímek je navíc podložen skutečnými událostmi, a to je nejspíš důvod, proč na mě tak zapůsobil. Drtivá většina hororů se totiž točí pouze na základě nějakých chorých výplodů scénáristických hlav, což mi teda nijak atraktivní nepřipadá. ()

Bezda202

Je to tak mezi 3-4*. Tak do tři čtvrtě filmu jsem se bavil. Atmosféra výborná, lekačky fungovali (hlavně pro ty, kteří neviděli trailer kde byla většina těch hlavních) a zajímalo mě jak to celé dopadne. Ale ten konec, to byl vyloženě shit :D Takže nakonec tak 3,5* ..... Po pár dalších shlédnutích zvyšuji na čisté 4*, je to super. ()

Ondrej120

No cítil jsem se dost vystrašeně, sice já se bojím i u Paranormal Activity... no to tady asi nepatří. Né teď vážně být v kině a slyšet komentáře ustrašených lidí je fajn protože víte že v tom nejste sami a někdo je na tom hůř než vy, mám dokonce podezření že se tam někdo rozbrečel, což může vypovídat o tom jak skvělý horor to je což je pravda ale jen do části s vymítáním tam už přišlo mysterium, vrány a holubi (i když i to dávalo smysl protože vrány byly zobrazovány něco jako společníci čarodějnic a holubi zase zobrazení nebe, no zkuste nad tím popřemýšlet co tím asi chci říct) Ale i tak to už při tom vymítání nebylo ono už jsem se cítil uvolněný, "žádnou lekačku čekající člověk" a to je u hororu špatně ale jelikož mi to vydrželo přes 75 % filmu tak jsem spokojen, protože to už se dlouho žádnému filmu nepovedlo. A závěr kdy člověk čekal velké BAF!!! v odraze byl taky fajn. ()

Erik7595

Tak konečne po dlhšej dobe horror, pri ktorom som sa naozaj bál. James Wan dokázal už od začiatku skvelo vybudovať stiesnivú atmosféru, ktorá sa s pribúdajúcou stopážou stupňuje a narastá. Približne od polovičky už išlo vážne do tuhého a nejeden krát som sa vďaka veľmi funkčným ľakačkám zľakol a bál som sa veľmi slušne. Vyzdvihol by som rozhodne veľmi dobre hrajúcu dvojicu vyšetrovateľov paranormálnych javov - herečku Veru Farmigu s Patrickom Willsonom, atmosféru, a i niektoré veľmi nápadité a nečakané scény, ktoré vyvolávajú mrazenie po chrbte. A finále mňa na rozdiel od niektorých užívateľov nesklamalo, považujem ho práve za veľmi silné a vystupňované do maximalne možnej miery. Super 90% ()

Illy

Stokrát omleté téma v luxury balení. Výborná režie a práce s atmosférou, lekačky jak stehno (výměna trenclí nutná), dost dobří herci - hlavně v dětských rolích, dospělé beru jako samozřejmost. 80% ()

andio

Filmy o vymítání fakt moc nemusim. O to míň pak filmy od Jamese Wana. Prostě mi nějak jeho styl nesedí a označení "natočeno podle skutečných událostí" bývá indikací sračky. I tak se snímek poměrně vyvedl a když započítám fakt, že tam vlastně o nic, než ohromné množství lekaček a několik výborných záběrů, nešlo, můžu dát s poměrně klidnou hlavou 3 hvězdičky. Je pravda, že jsem chvíli i uvažoval o 4, ale to se po důkladnějším promyšlení změnilo. 6/10 ()

bambusacek

Hrát tleskanou schovku pozbývá smyslu, když dotyčná má krom očí převázané i uši. No což asi aby to měla těžší. Já mám horory rád, ale jen ty, po kterých když jdu v noci čůrat, mám pocit, že za mnou celou dobu někdo stojí a co nevidět mi rozbije hlavu o záchodovou mísu. Po tomhle ,,hororu" jsem šel dvakrát (možná bych se měl nechat vyšetřit) a ani jednou se podobný pocit nedostavil. Za absenci nepříjemného záchodového pocitu, ale jinak slušně zvládnutý thriller plný dětských lekaček a panenku Anabel, (kterou kdybych zahlédl právě na tom WC, pravděpodobně už bych se v životě nešel vychcat) si zaslouží 60 %. PS: strom jak na něm visela ta oběšená paní, kterou mohla vidět jen ta druhá paní přímo vybízí k oběšení. Hledal jsem ve svém okolí podobně rostlé listnáče, s větví umístěnou přímo pro provaz a nenašel. Není tedy divu že se oběsila. Najít tak krásnou větev, možná si lano, čistě z rozmaru, hodím taky. ()

majec4

Stokrat videne, avsak teraz natocene neskutocne precizne. Zaciatok je roztiahnuty az niekde do tretiny filmu. Netvrdim, ze som sa pri tom nudil, no chcel som sa o trosicku skor pozerat na horor. No akonahle sa zacne tahat za nohy, film zacne naberat aj na obratkach. Atmosfera pocas filmu sa len zhustuje, az mam znovu spotene nohy, ked si na tie sceny spomeniem. A to som hororov videl uz pomerne dost. Fakt, fakt super horor. Mozno ma trosku sklamal zaver - na hororoch nemam rad happyendy, ale kedze nam rodinka prezila a svedectvo mame od vsetkych clenov, asi to tvorcovia nechceli velmi odklonit od "oficialnej" verzie. Minimalne vsak ten policajt mohol dostat vacsiu ranu ako len hryzanec do tvare :). Wan sa stava jednym z mojich oblubenych reziserov. Uz sa nemozem dockat kedy sa dostanem k Insidious: Chapter 2. ()

Janko666

Miluju duchařskej old school. Už jenom to jméno, Bathsheba, je asi to nejhrůzostrašnější pod sluncem. "Look what she made me do." ()

divisak

Vskutku pěkný snímek svého druhu! A jak píše Malarkey, dlouho zde nebyl tak dobrý horor. James Wan jde hned na věc a od začátku v divákovi vytváří nepříjemný pocit napětí a očekávání. Musím přiznat, že zvolená dvojí linie – příběh démony pronásledované rodiny a práce a život manželů Warrenových – se mi velmi líbila a člověk si dokázal k vyšetřovatelům paranormálních jevů vytvořit i vztah. A navíc jsem byl pln očekávání, kdy se konečně pustí do boje s temnými silami. Potud film šlapal, ba co víc, vše opravdu vyznívalo „realisticky“ (tedy opravdu inspirováno skutečnými událostmi), ale následné ztvárnění střetu, a posléze i samotné vymítání, srazilo celkový výsledek. Kdyby se závěr nezvrtl v opravdu hororovou podívanou, kde je možná zbytečně moc jevů (viz. zatažení nebe, hejna ptáků létající kol dokola domu), ale uchopil se v mírnější formě, stalo by se pro mne V zajetí démonů možným a snad i novodobým vnoučkem kultovního Vymítače ďábla. Ale právě ono zpracování exorcismu tomuto filmu znatelně ublížilo. Alespoň z mého pohledu. ()

helmiczka

Dalo by sa to odbyť slovami: film o strašidelnom dome číslo 4291, zas a znova to isté ako 4290x predtým. A bola by to pravda. Ale keď je to tak pekne natočené... :) ()

zdenur

Bohužel, hodně kýčovité. Všechno tady už v nějaké formě bylo a nezachrání to ani výborná atmosféra, masky a audiovizuální stránka celkově. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění